Gönderen Konu: sıralı gaz yardım.....  (Okunma sayısı 2373 defa)

avansis

sıralı gaz yardım.....
« : Mayıs 20, 2010, 11:11:47 ÖS »
mereba dostlarım...2009 elegancem var bıldınız uzere bu arac bıraz fazla yakıyo...bunun akebınde sıralı gaz taktrmak ıstıyorum..ama fazla bılgı sahıbı dıılım..zararım ne olur..garantı falan fazla onemlı deıl...yorumlarınızı beklıyorum...

adyobatik

Ynt: sıralı gaz yardım.....
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2010, 08:28:46 ÖÖ »
valla dostum zararın olmaz :) şimdi gaz karşıtı arkadaşlarımız var,onların kendi düşüncelerine tabiki saygı duyarız,ama ben 3 aracımda toplamda 170 bin km dir gaz kullanana birisi olarak şu ana kadar 22-23 bin lira kazanç sağlamışım,kısacası 4-5 yılda bindiğim araçtan çok para bana kar kalmış,neden 20 kuruşa gideceğim yere 35 kuruşa gideyim,son sistemler artık o kadar geliştiki fabrikalar montajlı olarak bile satıyor,ben tabiki işin ekonumi yönündeyim,şimdi şöyle bir olay olabilir,40 milyarlık arabaya binip neden gaz taktırıyosun diyenler olabilir,bence araç çok lüks olmadıkça taktırılıp binilebilir,kısacası %40 net karın olacağını sana söyleyebilirim,ama şu var,gaz taktırınca yekün paradan tasarruf etmiyorsun aslında,sadece ucuza bindiğin için daha çok binmeye başlıyosun :) keyfine göre biniyosun,gaza acımadan basıyosun,canın böyle dişe diş kapışma istediğinde ayda yılda bir al benzine yine kapış eğer gaz performansı etkiliyor dersen,kısacası bence hemen taktır,40 milyarlık arabaya gaz taktırılırmı diyen arkadaşlara bende şu soruyu sorarım,40 milyarlık araba alınıpta evin önünde yatırılırmı? yada gözün ibrede araç kullanılırmı?

alican_07

« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2010, 10:12:28 ÖÖ »
valla dostum zararın olmaz :) şimdi gaz karşıtı arkadaşlarımız var,onların kendi düşüncelerine tabiki saygı duyarız,ama ben 3 aracımda toplamda 170 bin km dir gaz kullanana birisi olarak şu ana kadar 22-23 bin lira kazanç sağlamışım,kısacası 4-5 yılda bindiğim araçtan çok para bana kar kalmış,neden 20 kuruşa gideceğim yere 35 kuruşa gideyim,son sistemler artık o kadar geliştiki fabrikalar montajlı olarak bile satıyor,ben tabiki işin ekonumi yönündeyim,şimdi şöyle bir olay olabilir,40 milyarlık arabaya binip neden gaz taktırıyosun diyenler olabilir,bence araç çok lüks olmadıkça taktırılıp binilebilir,kısacası %40 net karın olacağını sana söyleyebilirim,ama şu var,gaz taktırınca yekün paradan tasarruf etmiyorsun aslında,sadece ucuza bindiğin için daha çok binmeye başlıyosun :) keyfine göre biniyosun,gaza acımadan basıyosun,canın böyle dişe diş kapışma istediğinde ayda yılda bir al benzine yine kapış eğer gaz performansı etkiliyor dersen,kısacası bence hemen taktır,40 milyarlık arabaya gaz taktırılırmı diyen arkadaşlara bende şu soruyu sorarım,40 milyarlık araba alınıpta evin önünde yatırılırmı? yada gözün ibrede araç kullanılırmı?
+100000000000000 ben şahsen aldığım araba sıfır ve çok lüks bile olsa takarım lpg yi niye takmayayım ki ha benzin ha lpg aradaki lüks arabaya olmayacak olan şey nedir?sırf bilgisi olmayan insanlar ne konuşur diye 50 krş yakan arabaya zar zor benzinde binmeye  kalkmam takarım lpg yi km de 24-27 krş yakarım paşalar gibi gezerim hakkımda konuşanlar benzinli kullandığı için boyna bi yerlerde takılır görüntüsü verirler çünkü arabanın yakacağı benzini fazlasıyla düüşünürler.

avansis

« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2010, 08:02:04 ÖS »
evet dostlarım..nettende baktım bır tane sıkayet okumadım..bu arkadaslarda 4 5 yıl kullananlar..bende kapı onunde yatırmak ıstemeyenlerdenım zaten ısle alakalı arabam var..ama hafta sonları baya bı gezen olarak ayda bı depo mutlaka dolduruyorum...40 tllık arabaya gazmı olur zıhnıyetı hıc bana gore deyıl cebıme bakarım..belkı ondan edıcem tasarrufla uzun zaman sonra arabamı bıle tekrar yenılerım..neden olmasınkı..

avansis

« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2010, 08:04:03 ÖS »
bıde sunu sormak ıstıyorum..sıralı gaz performansı etkılemıyo dıyolar..kullanan olarak sızcede olemı...

mali

« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2010, 08:44:43 ÖS »
Belirgin bir şekilde etkilemiyor
çokta az olsa fark ediyordur
mesela ies de 0-100 hızlanmam lpg de 10 saniyenin altında