Gönderen Konu: 2002 alfa 156 hakkındaki görüşleriniz  (Okunma sayısı 7040 defa)

gxlk

2002 alfa 156 hakkındaki görüşleriniz
« : Aralık 24, 2010, 07:09:25 ÖÖ »
evet arkdaşlar alfa156 ts 1.6 bu araç hakkındaki görüşleriniz nelerdir kullanan sahibi olan arkadaşlar bu araç alınırmı?

LION

Ynt: 2002 alfa 156 hakkındaki görüşleriniz
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2010, 07:14:16 ÖÖ »
ies lerle kafa kafa ya yürüyen nadir araçlardan biri, sorunsuz 8bujili performans açısından da gayet güzel, içi biraz dar ama konuforlu, nedense pek tutulmuyor 2.el de falan anlamış değilim iyi bir araç açıkçası..

gxlk

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2010, 07:19:48 ÖÖ »
ies lerle kafa kafa ya yürüyen nadir araçlardan biri, sorunsuz 8bujili performans açısından da gayet güzel, içi biraz dar ama konuforlu, nedense pek tutulmuyor 2.el de falan anlamış değilim iyi bir araç açıkçası..
nerdeyse 1.4 is ile kafa kafaya takasa giricem sizlerinde fikirlerinizi almak istedim aklıma gelen ilk şey sıkıntılı bir araçmı acaba diye düşünmedim değil donanım çok iyi performansta öyle araca göre fiyat uygun gibi ama kararsızım açıkçası

yalçınn

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2010, 07:25:28 ÖÖ »
yedek parça sıkıntınsından bukadar ucuz bu araçlar hem zor bulunuyor hen de pahalı....

LION

« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2010, 07:35:55 ÖÖ »
+1
yedek parça sıkıntınsından bukadar ucuz bu araçlar hem zor bulunuyor hen de pahalı....

ama 1.4is le de kafa kafaya takasa girmem ben olsam
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2010, 07:37:22 ÖÖ Gönderen: LION »

gxlk

« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2010, 07:37:50 ÖÖ »
ama 1.4is le de kafa kafaya takasa girmem ben olsam
+1

girmem derken hangi açından araç 125 hp donanım çok iyi sizce değmezmi sadece fikir edinmek istiyorum şu an karar vermiş değilim yorumlarınız önemli benim için

doan

« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2010, 07:39:23 ÖÖ »
görüntü açısından çok şık arabalar bana göre ama tek sıkıntısı benimde bildiğim kadarıyla yedek parçada. ama 1.4 isle takasa gireceksenizde düşünmeyin değişin araçları

LION

« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2010, 07:42:03 ÖÖ »
yani ben alfayı verip 1.4is i almam diyorum 2002 model aracı verip 125hplik
kafa kafaya deişeceime herşeyine katlanırım sorun deil yani ;)

gxlk

« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2010, 07:43:05 ÖÖ »
yok yanlış anlamışsınız 1.4 olan araç benim:)

LION

« Yanıtla #9 : Aralık 24, 2010, 07:49:21 ÖÖ »

:D :D kardeşş neyi beklion o zaman :D

doan

« Yanıtla #10 : Aralık 24, 2010, 07:51:18 ÖÖ »

:D :D kardeşş neyi beklion o zaman :D
bende sizin takasa girmem ben olsam mesajınızı okuduğumda dedim heralde fanatizmde son nokta budur meğer sizde yanlış anlamışsınız :D

ed35

« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2010, 08:02:22 ÖÖ »
Valla ben 2006 159 alacaktım vazgeçtim...Çevremdeki herkes satamazsın elinde kalır dedi,korktum açıkçası onun yerine civic aldım.Ama sizin durumunuz da alınabilir.

civicci35

« Yanıtla #12 : Aralık 24, 2010, 10:25:25 ÖÖ »
uzun vadede kulanıcı için ideal bir araba.hemehemen her yönüyle cıvıc ten üstün denilebilir.çok seri ve agresif bir araç.Türkiyede piyasası zayıf o ayrı ancak 1.4cıvıc ile kafa kafaya takasa girmeside düşündürücü.aracı yetkili serviste bir expertize sok kasadan ziyade motoruna baktır.bizzat kendin test sürüşü yap aracı zorla harareti kontrol etmeye çalış.vites geçişleri ve max. hıza çıkmaya çalış bu şekişlde gözlemle derim.motordan arıza çıkarsa toplaması bir araç parası parça ve servis ücretleri hondaya nazaran pahalıdır.ama kullanımı keyif verir.(heleki 1.4'ten sonra sana uçak gibi gelir.yakın zamanda arkadaşım 1.4ünü satıp üzerine 6binlira koyup 19.bine.156 aldı)manuel 156 otobanda benim aracımı ov.vtec es'i yedi.sonra başka bir arkadaşımda manuel ies var onunla kalktılar kalkış kafa kafaya sonra 156 yine ayırdı.bilginize

canguder

« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2010, 10:32:00 ÖÖ »
alfa romeo varyatör sorunu çıkartır , ben bir ara alfa spider almaya kalktım (araç bayağı masraflıydı) vazgeçtim. elinde kalmaz merak etme alfanın alıcısı her zaman vardır. donanımı iyi gösterişli bir araç. ben tavsiye ederim. varyatör dışında araç yorgun değilse sorun yaşamazsın.

kayaci26

« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2010, 10:44:14 ÖÖ »
Önce soruyu soran adam olarak değil de size ALFA yı takasa getiren adam olarak düşünün derim...

Sizce bir adam neden Alfa 156 sını verip de Honda Civic 1.4 is almak ister... Asıl önemli konu bu...

Düz mantıkla baktığınız da tabii ki siz çok ama çok karlısınız, bir kere sınıf atlıyorsunuz, Alfa ile Honda nın hangi modelini kıyaslarsanız kıyaslayın (aynı yıl ve aynı segment) Alfa nın bir takım üstünlükleri ortaya çıkar... Hondalar ise her model ve üretim yılında NET olarak sağlamlık ve sorunsuzluk konusunda liderliği kimseye bırakmaz...

Durum böyle iken, Alfa yı sizinle takaslamayı düşünen adamın kafası çok ağrımış ve düşük donanım ve motor seviyesine rağmen SORUNSUZLUKLA İSİM YAPAN HONDA yı sizden almak istiyor...

Ya da zayıf bir ihtimal ama, Alfa yı istediği rakamlara satamadı ve sizin Hondayı alıp hemen nakite çevirmek istiyor olabilir...

takas işine olumlu bakan arkadaşların GEREKÇELERİNİ  bekliyorum...

LION

« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2010, 10:50:17 ÖÖ »
biz araca olumlu bakıyoruz tabi işin bu boyutu da var haklısın hocam takasa gircek arkadaşın bu konuda karşıdakine ne kadar güveneceği yada araca baktırıp baktırmaması gerektiğini o bilir ama araç iyi bir araç sorunsuzsa takasa girsin güvenmiyorsa bulaşmasın bile ;)
Önce soruyu soran adam olarak değil de size ALFA yı takasa getiren adam olarak düşünün derim...

Sizce bir adam neden Alfa 156 sını verip de Honda Civic 1.4 is almak ister... Asıl önemli konu bu...

Düz mantıkla baktığınız da tabii ki siz çok ama çok karlısınız, bir kere sınıf atlıyorsunuz, Alfa ile Honda nın hangi modelini kıyaslarsanız kıyaslayın (aynı yıl ve aynı segment) Alfa nın bir takım üstünlükleri ortaya çıkar... Hondalar ise her model ve üretim yılında NET olarak sağlamlık ve sorunsuzluk konusunda liderliği kimseye bırakmaz...

Durum böyle iken, Alfa yı sizinle takaslamayı düşünen adamın kafası çok ağrımış ve düşük donanım ve motor seviyesine rağmen SORUNSUZLUKLA İSİM YAPAN HONDA yı sizden almak istiyor...

Ya da zayıf bir ihtimal ama, Alfa yı istediği rakamlara satamadı ve sizin Hondayı alıp hemen nakite çevirmek istiyor olabilir...

LION

« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2010, 10:53:30 ÖÖ »
şimdi konu biraz dağılmış ama ben bir 156yla urla servis alanında kalktım aracımda 17 lenso samurai jantlar ve komple polyester udy kit vardı alfada sadece 17çelik jant vardı ve kafa kafaya kalktık doğrudur fakat 3te burun ucuyla ağırlıma rağmen açtım ve 3ün sonuna kadar da kovaladı ama 3ün sonuna kadar yüklü iesi ayıramadı 3ten sonra mümkün olabilir ama senin vtec için de üzüldüm açıkçası böyle bişey olabilceğini sanmıyorum kardeşim ;)
uzun vadede kulanıcı için ideal bir araba.hemehemen her yönüyle cıvıc ten üstün denilebilir.çok seri ve agresif bir araç.Türkiyede piyasası zayıf o ayrı ancak 1.4cıvıc ile kafa kafaya takasa girmeside düşündürücü.aracı yetkili serviste bir expertize sok kasadan ziyade motoruna baktır.bizzat kendin test sürüşü yap aracı zorla harareti kontrol etmeye çalış.vites geçişleri ve max. hıza çıkmaya çalış bu şekişlde gözlemle derim.motordan arıza çıkarsa toplaması bir araç parası parça ve servis ücretleri hondaya nazaran pahalıdır.ama kullanımı keyif verir.(heleki 1.4'ten sonra sana uçak gibi gelir.yakın zamanda arkadaşım 1.4ünü satıp üzerine 6binlira koyup 19.bine.156 aldı)manuel 156 otobanda benim aracımı ov.vtec es'i yedi.sonra başka bir arkadaşımda manuel ies var onunla kalktılar kalkış kafa kafaya sonra 156 yine ayırdı.bilginize

canguder

« Yanıtla #17 : Aralık 24, 2010, 11:27:17 ÖÖ »
+ olarak şehir içi 12-13 litre benzin yakar. bunuda hesaba katın. işyerinden arkadaşımda 156 vardı sattı , deri koltuk sunroof klima full arabaydı çok şekil kalitelidir . şimdi megane dizel aldı adam arabadan inmiyor :)

kayaci26

« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2010, 11:27:54 ÖÖ »
+ olarak şehir içi 12-13 litre benzin yakar. bunuda hesaba katın. işyerinden arkadaşımda 156 vardı sattı , deri koltuk sunroof klima full arabaydı çok şekil kalitelidir . şimdi megane dizel aldı adam arabadan inmiyor :)

++1

gazapd216

« Yanıtla #19 : Aralık 24, 2010, 11:42:56 ÖÖ »

+1000000

selam arkadaşım senin yerinde olsam başımı hiç ağrıtmam daha sonra sen bu alfa ile takasa gireceğin 1.4 is bulamayabilirsin. zaten herşey mesajda yazılmış neden değişmek ister?

bi sıkıntı olsa hondaya harcıyacağın parayla belki o arabayı yürütemezsin bile.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2010, 11:44:46 ÖÖ Gönderen: gazapd216 »

civicci35

« Yanıtla #20 : Aralık 24, 2010, 08:19:06 ÖS »
valla hocam arkadaş hondayı satıp alfayı aldıktan hemen sonra öyle bir kapışalım dedi aracın giderini görmek istediğini söyledi otobana çıktık benim araç otomatik lpg'de ve stock alfa manuel benzinli sadece egsoz var oda ne kadar etkiler ayrı konu ancak yolumuz düz yol değildi çiğli otobanda başladık forum bornovaya kadar uzandık örnekköy yolu rampa tünelerden sonrası yokuş aşağı vs rahat bir boy fark vardı aramızda.düz yolda daha farklı olabilirmi bilemiyorum.bornovada ies çi arkadaş bize katıldı ordan balçova yönüne doğru iesle alfa yürüdü oraları daha düz ancak ies ayıramadı.manuel vtec ne yapar bilemem.
şimdi konu biraz dağılmış ama ben bir 156yla urla servis alanında kalktım aracımda 17 lenso samurai jantlar ve komple polyester udy kit vardı alfada sadece 17çelik jant vardı ve kafa kafaya kalktık doğrudur fakat 3te burun ucuyla ağırlıma rağmen açtım ve 3ün sonuna kadar da kovaladı ama 3ün sonuna kadar yüklü iesi ayıramadı 3ten sonra mümkün olabilir ama senin vtec için de üzüldüm açıkçası böyle bişey olabilceğini sanmıyorum kardeşim ;)

orchun

« Yanıtla #21 : Aralık 24, 2010, 08:21:33 ÖS »
alfa romeo 156 lar 147 ler cok elektronik sorun cıkaran araclardır.

canguder

« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2010, 03:00:31 ÖÖ »
alfa romeo 156 lar 147 ler cok elektronik sorun cıkaran araclardır.

147 konusunda birşey diyemem ama 156 için hiç şikayet duymadım. tabiki hondadan daha sorunsuz olamaz ama kim ne derse desin alfa 156 çok kaliteli donanımlı seri bir araç

gxlk

« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2010, 04:10:46 ÖÖ »
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim öncelikle konuda benim bir hatam var oda şu araçları takas edicez derken o ayara gelicek manasında söyledim şu an benim aracım 98 1,4 civic 72.000 km de ve üzerinde tampon harici boya bile yok araca dün 16.000 tl veren oldu bi abimiz var araç alım satımı yapıyo bizim 20.000 tl verdiğimiz araçları kaça alıyor tahmin bile edemezsiniz yakın dostum olduğu için eline böyle bir araç geldiğini söyledi ve bildiğimiz bir araç sahibininde paraya çok ihtiyacı yokmuş dediğine göre yani anlayacağınız ben honda mı satıp üzerine 5.kuruş para koymadan bu aracı alabilicem tabi aracın durumuna bağlı