Gönderen Konu: 2002-2004 Astra--Vtec2 ??  (Okunma sayısı 2119 defa)

musclemurat

2002-2004 Astra--Vtec2 ??
« : Aralık 23, 2009, 12:13:28 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar her gün forumu takip ediyorum, okuyorum ama mesaj yazmak zoruma gidiyor, okumak daha eğlenceli, ondan mesaj sayım azdır, her neyse konuma döneyim: Arkadaşıma araba bakıyoruz uzun süredir Astra diye tutturdu ama temiz uygun birşey bulamadık; hemen devreye girdim ve sıkı bir Hondacı olduğum için galiba biraz da aklını çeldim. Tecrübeli, bizden bilgili arkadaşlar vardır sorum şu: Ne yapalım, ne alalım 2002-04 Astra mı yoksa o yaşlarda vtec2 mi? Piyasa, sağlamlık, konfor v.b. yardımcı olursanız çok sevinirim..Herkese kazasız belasız sürüşler...

ilkeronat

Ynt: 2002-2004 Astra--Vtec2 ??
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2009, 06:38:27 ÖÖ »
iki aracimiz var biri astra 2000 digeri vtec2. astra babamin :) astrayla biryere gidesim gelmiyor acikcasi. 9 yasinda araba demeyin arac 60000km de. daha sessiz ve konforlu kabul ediyorum. yol tutus olarak daha iyiydi fakat ben 3.5cm lik yay taktim simdi civic astradan daha iyi. gelelim motor performansina, bu konuda cok sey yazilabilir ama kisaca sunu soyliyeyim kendi aracimda lpg var ve astrada yok, bu durumda bile motorlari kiyaslanmaz.motor konusunda hondayi tek gecerim ama konforlu olsun rahat, sessiz olsun diyorsan astra. bu arada bizim astra alman mali simdikiler gibi polonya mali degil onu da belirteyim, kalite farketmis olabilir. yakit tuketimleri hemen hemen ayni diyebilirim sakin kullanimda, astranin fazlasi vardir eksigi yoktur. kesinlikle dizel astra almasin alanlardan memnun olan duymadim.

adyobatik

« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2009, 07:51:04 ÖÖ »
bende ies var, ama şirketin astrasıda bende duruyor,ikisinide kullanıyorum,astra 2001 model galiba,bu durumda honda biraz öne çıkıyor galiba,ama arkadaşın dedğine katılıyorum konfor olarak astra daha oturaklı gibi,nasıl anlatmak gerekirse kasislerden astra daha bir yaylanarak çıkıyor,daha dolgun bir araba,honda motor olarak önde gider,ama astrada sakın ha 100-105 beygir deyip hafife atmayın,cidden sağlam gidiyor,200-205 bastım, 262 bin kmde astra,yani ikiside kesinlikle alınır binilir ve güzel arabalar,kesinlikle megane falan hikaye,zaten o sınıfta alınırsa 2-3 araba var,biri civic biri astra biride corolla,yakıt olarak honda daha az yakar kesinlikle,astra basınca sağlam yakıyor,ben hondamla 200 dayayıp gidince 13-14 litre falan yakıyorum,astrada 17 litre oluyor bu rakam,şehir içindede astra çok yakıyor,birde honda sanki daha problemsiz geliyor bana,astra biraz daha elektronik bir araç,konforuda amortisörün yumuşaklığından kaynaklanıyor,buda türkiye yollarında bence çokda iyi bişe değil,civic sınıfında corollayla beraber bence en iyi alternatif,şimdi bu kadar bahsedip corollayıda söylemezsek haksızlık etmiş oluruz bence :) bence siz arkadaşınıza ya civic yada corolla bakın,gerçi corollalar biraz daha tuzlu oluyor,

musclemurat

« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2009, 05:20:28 ÖS »
Teşekkürler yorumlar için, arama çalışmalarımız devam ediyor..Aslında ben forumdan bulsak diyorum tanıdık hesaabı, şöyle 2002-2003 temiz vtec2. Çok şık olur >=ok

murat_ozbek

« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2009, 05:27:23 ÖS »
2002 model es yani vtec 2 ilk hondam,tamirci yüzü göstermemişti bana.17000 tl den başlıyo iyi bir araç bakarsan.ama boya değişen olabilir.bence iyice baktırın çamurluk kapı sacı değişmişse almanızı tavsiye ederim.sonuçta trafikte yürüyen araçlar ve 7 yıllık geçmişi var.kısacası 2002 - 2003 vtec 2 zevkli bir seçim olur.