Gönderen Konu: 2001 Astra CD Sedan ve 2007 Honda Elegance Sedan  (Okunma sayısı 7334 defa)

Lawyer

2001 Astra CD Sedan ve 2007 Honda Elegance Sedan
« : Ağustos 25, 2008, 12:58:23 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar;

Size çok garip bir karşılaştırma gelebilir. Ancak hakikaten bana çok ilginç gelen şeyler var. Astra benim Honda'dan önceki arabam. İlk göz ağrım beyaz güvercinim.  :lovee Honda ise benim canavarım, aslan parçam, karizmam.  >=ok

Ancak Honda ile Astra'nın farklarını düşündükçe aklıma geliyor ve sizinle de paylaşmak istiyorum.

1- Astra'nın yol bilgisayarı Honda'dan daha iyi. Honda'da anlık tüketimi dahi göremiyorsun, deponda kaç litre benzin kaldığını, kaç litre harcadığını, kaç kilometre daha yol gidebileceğini göremiyorsun.

2- Benim Honda'mda RDS yok. İlginç ama radyo isimlerini dahi göremiyorum.

3- Ben bugüne kadar Astra ile freni köklediğim zaman hiç kızakladığını duymadım. Honda kayıyor ve kaymaya başladıktan sonra ABS devreye giriyor. ABS'nin sanki hiç bir anlamı kalmıyor.

4- Bu kadar sert süspansiyon görmedim. Tamam astranınki de sertti ama, bir çukura girdiğimizde arkadakilerin beli kırılacak neredeyse

5- Performansı astra ile kıyaslanamayacak derecede iyi, kendine güvenli bir şekilde basabiliyorsun.

6- Arabanın yol tutuşu çok güzel. Astradan daha fazla güvende hissediyorsun virajlarda..

7- Koldan vites olayı mükemmel, en çok virajlı ve dik yolları bu şekilde gitmeyi seviyorum. Kaskım eksik bir tek :)

8- Hondanın Bagajı çok küçük.

9- Hondanın koltukları daha rahat, yanlardan da kavrıyor.

10- Honda'nın ön konsolu çok güzel.

Sizlerin fikri nedir bu hususlarda..

Syg

Mahir TÜRKMEN

Ynt: 2001 Astra CD Sedan ve 2007 Honda Elegance Sedan
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2008, 01:01:28 ÖS »
Kesinlikle haklısın ama bence bu karşılaştırmaları göz önünde bulundurunca aşağı yukarı aynı sertlikte araclar ama güvenli serii ve bence daha konforlu Honda astra ya göre ..

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2008, 03:12:49 ÖS »
nasıl ya 2005 civic lerde bile var rds...

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2008, 03:13:39 ÖS »
olsun astrayla kıyaslamam ama, galiba taraf tutcam ama honda olsun da camurdan olsun...

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2008, 03:14:11 ÖS »
bea.... :D

emre_ege21

« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2008, 06:23:57 ÖS »
Bende 2005 astra vardı hayatımda kullandığım en berbat araçtı hiç memnun kalmadım ama zevk renk meselesi

Lawyer

« Yanıtla #6 : Ağustos 26, 2008, 07:46:10 ÖÖ »
Zevk meselesi değil. Elbette şimdi yanyana koysak Honda'yı tercih ederim. Ancak astranın konfor bakımından daha iyi olduğunu söylemem lazım yaşına nazaran. Yeni astralardan bahsetmiyorum. O kutu gibi araçları kıyaslamam dahi.

Ancak 4 camda sıkıştırma engelleyici ve otomatik sonuna kadar açılması önemli bir fark değil mi sizce mesela.

snowman_8

« Yanıtla #7 : Ağustos 26, 2008, 09:04:28 ÖÖ »
bizdede 2001 model astra vardı full'du gayet memnunduk arabada 4 airbag yol bilgisayar sis farı cd calar kumandadan camları kapama gibi baya bi özelligi vardı onu sattıp 2005 model civic es aldık aracı full aldık en basitinden sis farı yok hala neden sis farının konmadıgını anlamıyorum konfor olarak bence astra hondadan kat kat iyi hele 2005 honda civic orta konsolu tam anlamıyla berbat honda neden bu kadar konfora önem vermediginide anlamıs degilim 2005 model full honda alıyorum ne sis farı var ne hız sabitleyicisi var ne far sensörü ne yagmur sensörü ne yol bilgisayarı var anlamış degilim :S siz nasıl dusunuyorsunuz bilmiyorum?

kirpi7

« Yanıtla #8 : Eylül 04, 2008, 08:32:58 ÖS »

bizdede 2001 model astra vardı full'du gayet memnunduk arabada 4 airbag yol bilgisayar sis farı cd calar kumandadan camları kapama gibi baya bi özelligi vardı onu sattıp 2005 model civic es aldık aracı full aldık en basitinden sis farı yok hala neden sis farının konmadıgını anlamıyorum konfor olarak bence astra hondadan kat kat iyi hele 2005 honda civic orta konsolu tam anlamıyla berbat honda neden bu kadar konfora önem vermediginide anlamıs degilim 2005 model full honda alıyorum ne sis farı var ne hız sabitleyicisi var ne far sensörü ne yagmur sensörü ne yol bilgisayarı var anlamış degilim :S siz nasıl dusunuyorsunuz bilmiyorum?

Bende bu yüzden hala honda almaya karar veremedim.focus lar daha ii sanki.benim seat bile full .arkadaşlar hondayı çok övüyor ama konfor olarak çok ii değil sanırım.en çok kafama takılan da süspansiyonu için söylenenler.yeni seat leon nasıl bilgisi olan arkadaş varmı paylaşırsa sevinirim.ben hala karar veremedim seat leon mu dizel focus mu vtec2 mi ?

turbovts2

« Yanıtla #9 : Eylül 05, 2008, 03:17:13 ÖÖ »
www.honda.com.tr ye gırersenız 35200ytl ye hatta ındırım de yapıyorlar honda cıvıcde ne donanım paketı var bakabılırsınız arkadaslar. Denge kontrol sıstemınden fren destek sıstemıne rds li mp3 playerdan yagmur sensorune otomatık yanan farlara kadar hersey mevcut. 10 saat kadar once arkadasımın 93 model mazda 323 sedanını kullandım aracın ılk sahıbı ve boya yok dahası 63000km sı. yanı sıfır gıbı. Ve bırakın 2001 opelı 2008 opelde ondan cok daha takır tukurdur.  cunku 14 jant cunku 65 yanak lastık var cunku konfor ıcın yumusak amortısorlerı var cunku koltukları ev koltugu gıbı. Ancak vırajlı yollarda kask takamazsınız 170 ı rampa asagı bıle gecemezsınız, kalkısta 1.3lt dızeller sızı gecer. ABS de yasanan bı sorun yok bence lawyer arkadasım cunku abs tamda senın dedıgın gıbı kayma basladıkdan sonra tekerlerın kılıtlenmemesını saglar ve bu sayede dıreksıyonla araca fren anında yon verebılırsın zaten fren mesafesını kısaltmaz.  Bagaj konusunu bılemıyorum ama bu sınıfın degerlerı genelde bırbırıne cok yakın olur hondanınkı  bıldıgım kadarı ıle 389 lt. Astrann bagaj hacmını bılıyosan bızımle paylasırsan sevınırım ogrenmıs oluruz. Focus konusuna gelınce arkadasım full dızelını aldı hayatımda bu sınıfda gordugum en kalıtesız arac dıyebılırım ornek olarak da gogus malzemsı bugun Çin de bıle daha kotusunu bulamıcanız kadar kotu bence teybı de cok basıt gorunuyo izlenımlerım bu kadar. Seat tabıkı guzeldır sonucta sırtı almanlara dayalı fakat tabıatın dengesı ıcın dızel bır aracla 1000lt yakıt tuketımı ıcın 20 agac, benzınlı ıle 1000 lt yakıt tuketımı ıcın 3 agac dıkmek gerekıyor. Tabıatı yaklasık 7 kat daha cok kırletıyor ben okadar para verıp ekonomı yapıcak olsam hıbrıd alırdım tertemız ve oda suan honda da dusunmek lazım...

apr_35bucuk

« Yanıtla #10 : Eylül 11, 2008, 06:00:49 ÖS »
genel olarak alman arabaları konfor ve güvenlikte daha üstündür ama bence motor ve sağlamlıkta hondanın yanına bile yaklaşamazlar  yani her zaman honda :)

SlowBlow

« Yanıtla #11 : Eylül 11, 2008, 06:52:51 ÖS »
ya benım yıgenımde 2002 astra hb var bındım kullandım cok rahatsız bı araba sıkış tepiş, konsol fln o yıla yakışmamış kendı 93 model düldülüm daha konforlu rahat geldı bana ki kalkıp elegance 07 civic ıle karsılastırmak harbıden garip geldı bana..

altunparmak

« Yanıtla #12 : Eylül 19, 2008, 02:07:24 ÖS »
kardesim şimdi 2007 astra cd ye karsılastırılmaz ama şöyle soyleyim rds elegance da war abs olayına gelelim sen astrayla civicde bastıgın kadar bastınmı gaza tabiki fren mesafesı we tepkisi ona göre degişir ve zemınde cok önemli bence yanlısın war yada teknık bı sorun olabılır..

Lawyer

« Yanıtla #13 : Eylül 19, 2008, 07:28:30 ÖS »
Arkadaşlar, ukalalık yapmak istemem. Araçlar hakkında çok şey bilmem, ancak kullandığım araçların her ayrıntısına dikkat ederim. En ayrıntılı açıklamayı turbovts2 yapmış. Teşekkür ederim.

Öncelikle şuna eminim. Benim Astra'mın freni, Honda'mdan kat be kat iyiydi. Bu tüm hondalar için geçerli olmayabilir ancak benim kullandığım iki araba için kıyaslama yapıyorum. Ben astra'yı kullanırken 210 basardım. Çok ani frenler yaptım. Ancak bugüne kadar hiç kızaklama sesi duymadım. Ama Honda'mda bu sesi her ani frenimde duyuyordum. Ayağıma ABS vuruyordu ancak ara ara kızaklamaya devam ediyordu. (Arabayı aldığımda denemek için frenleri değişik süratlerde ai fren yaparak mesafesini anlamaya çalıştım)

İkinci olarak süspansiyon meselesi. Opel'in süspansiyonları hakikaten serttir. Hatta halk arasında sertliği traktöre benzetilerek dalga konusu olur. Ancak şu kesin ki Honda'da daha sert. Ama açıklaman burada mantıklı. Jant büyüklüğü ve yanak kalınlığı önemli. Burada haklısın.

Yol bilgisayarı, camların otomatik kalkmaması Hondanın başlıca eksiklikleri. Ama sonuç olarak memnunum arabamdan..

turbovts2

« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2008, 08:44:20 ÖÖ »
Rıca ederım...

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 20, 2008, 08:50:12 ÖÖ »
hondalarda rds var radyo isimlerini görebiliyorsun...Astra bir Alman otomobili Cıvıc bir Japon otomobili spor ve klasik çizgileri barındıran bir araba tabi bu zevk meselsi bardağın dolu tarafına bakmak lazım honda sınıf lideri bir araç donanımsal ve motor kalite sağlamlık bakımından.

kral_civic_25

« Yanıtla #16 : Ekim 19, 2008, 10:25:51 ÖÖ »
böle bi karşılaştırma olmamz hemde 2001 astra tabiki civic