Gönderen Konu: 1.8 i-VTEC performansı nasıl  (Okunma sayısı 2175 defa)

bmxsap

1.8 i-VTEC performansı nasıl
« : Ocak 22, 2013, 10:08:12 ÖÖ »
evet beyler 5k 1.8 i-vtec civic almayı düşünüyorum. daha önceden hiç kullanmadım. performansı nasıldır özellikle uzun yollardaki ufak tefek katılımlarda geri kalırmı ve aynı zamanda şehir içinde kalkışı nasıldır?

birde lpg sistemi takılmasında bir sıkıntı olurmu veya önerirmisiniz lpg?
teşekkür ederim.

emre16

Ynt: 1.8 i-VTEC performansı nasıl
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2013, 12:46:31 ÖS »
1.8 ivtec motorun performansından hiç şüpheniz olmasın, fakat ya tam otomatik yada manuel alın zira i-shiftlerde bir takım sorunlar var sanırsam. LPG ye uyum sağlar sıkıntı olmaz....

maryo21

« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2013, 02:46:29 ÖS »
bende geçen yıl bu arabaya hastaydım ama 60binde baskı balata arızası veren otomatiklerini duyunca vazgeçtim hatta bu arıza veren araçların hepsi otomatik vites idi manuel vites alalım dedik onuda 2ay aradım bulamadım tam otomatik bitane buldum bunda baskı balata yoktur tork konvvektörü var dedik oda pert kayıtlı çıktı sonunda 1.8 sedan tam otomatiğe karar verdim ve şuan kullanıyorum performansa gelince 3. vitesde 195 km hıza banamısın demiyo 20sn yeterli bu hız için kullanması zekli bir araç ama ben klimasına alışamadım şimdi satıp ufak kasalı birşeyler almayı düşünüyorum
lpg ye gelince brc taktırdım hiçbir sorun yok hatta gazdamı benzindmi anlamıyorum bile

mali_vet

« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2013, 11:27:00 ÖÖ »
Bende 1.8 hb var ishift arabadan inmek istemiyorum dusuk devir fln dinlemiyo toparliyo one atiliveriyo 1.4 tdci 1.6 lpg li atmosferik araclarimdan sonra hem lpg de bu araclarla ayni yakan hemde performans olarak cok ustun bir arac oldugunu soyleyebilirim. Brc ile tam uyumlu.