Gönderen Konu: 1.6 vti- 2.0 clio rs  (Okunma sayısı 8118 defa)

NaNick

1.6 vti- 2.0 clio rs
« : Mayıs 07, 2011, 07:17:41 ÖS »
herkese selamlar biliyorum bu sorudan belki sıkıldınız fakat bir türlü sorularıma cevap bulamıyorum arabalar konusunda pek bir bilgim yok. clio rs modeli yüksek olduğu halde beygiri yüksek olduğu halde fiyatı neden düşük teknik sorunlarımı var yoksa tutulmadığı için mi. sizce hangi araba nedenleriyle beraber söylerseniz sevinirim bütçem 15.000-17.000 civarı bu fiyata temiz vti yada rs bulabilir miyim? hangisinin parçaları daha ucuzdur bir problem çıktığında hangisi daha ucuza hallolur? hangisini kullanması daha keyifli ve 5500 devirden sonra vtec açmak gerçekten keyiflimidir? bu fiyata vtec değilde bitik açma ihtimalimiz var mı? hangisinin yakıtı daha iyi yani 90 la giderken değil devirli kullanırken normal kullanımda arada sırada basmak bazen sakin gitmek gibi.. yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler

galantus

Ynt: 1.6 vti- 2.0 clio rs
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2011, 07:52:50 ÖS »
dostum bahsettiğin bütçeye vti alman mümkün değil. Ama rs rahat alabilirsin. aslına bakarsan rs konfor ve donanım olarak ( en basiti yol bilgisayarı bile var ) vti dan daha iyiyken ve epey bir model farkı varken arada bu kadar fiyat farkı olması bize bazı şeyleri işaret ediyor. Yani bunlara rağmen millet gidip vti a o kadar parayı boşuna vermiyor demekki öyle değilmi. Burdan yola cıkarak bile sorduğun sorulara cevap bulabilirsin.

NaNick

« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2011, 07:59:30 ÖS »
bir kaç araç var bu fiyata ama ne kadar temizdir bunu bilmiyorum peki temiz güzel bir vti almak için ne kadar gözden çıkarmak gerek olmazsa bir miktar daha para biriktirme şansım var acelem yok zaten. eğer rs çok sorun çıkartacak keyif vermeyecekse biraz daha sabredip bir vti alabilirim fakat daha detaylı bilgi alabilirsem sevinirim cevabın için teşekkür ederim

kareser

« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2011, 08:46:22 ÖS »
Bu araçlar performansa yönelik araçlardır günümüzde bir vti ye istediğimiz yüklemeyi yapıp verim çok rahat alırız ama diğer araçlar rs olsun ve bir çok araç onca yüklemeye ramen pekte istenilen kıvama gelmezler aynı zamanda honda rabası motor yönünden sağlamlığı konusunda tartışılmaz bu sebeple fiyatı yüksektir 

NaNick

« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2011, 08:52:13 ÖS »
ben yükleme yapmayı pek düşünmüyorum zaten filtre egzoz üstünde oluyor bu araçlar dışında önerebilceğiniz araçlar varmı? mesela astra coupe 2.0 turbo 2001 model veya peugeot 206 gti-206 cc bunlar nasıl araçlar. evet daha önce kullandım civic motoru Allah var gerçekten çok çok iyi bir kaç problem olmuştu oda modelden sebeptir. fakat yılına göre fiyatları çok yüksek bunlar korkutuyor 97-98 model bir araç şuanda 13-14 yaşında 2 sene sonra ise 15-17 yaşında olucak fiyatta çok büyük bir düşme olurmu? ford fiiesta 2.0 st 2005 model bu araç nasıl iyimidir biraz parası yüksek ama yinede aklımı çeldi
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2011, 08:52:59 ÖS Gönderen: NaNick »

kareser

« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2011, 08:54:48 ÖS »
ben yükleme yapmayı pek düşünmüyorum zaten filtre egzoz üstünde oluyor bu araçlar dışında önerebilceğiniz araçlar varmı? mesela astra coupe 2.0 turbo 2001 model veya peugeot 206 gti-206 cc bunlar nasıl araçlar. evet daha önce kullandım civic motoru Allah var gerçekten çok çok iyi bir kaç problem olmuştu oda modelden sebeptir. fakat yılına göre fiyatları çok yüksek bunlar korkutuyor 97-98 model bir araç şuanda 13-14 yaşında 2 sene sonra ise 15-17 yaşında olucak fiyatta çok büyük bir düşme olurmu? ford fiiesta 2.0 st 2005 model bu araç nasıl iyimidir biraz parası yüksek ama yinede aklımı çeldi
Performansa yönelik araçlar düşüyosun mutlaka rahat duramazsın içinde bişeyler hep seni dürtecek illa bu araçlardan biri dersen yakıt vb şeyler problem değilse vti düşün

NaNick

« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2011, 08:59:17 ÖS »
evet kesinlikle performans aracı istiyorum aslına bakılırsa oynama yapmayı çok isterim fakat hiç bir bilgim yok yanlış bir oynama yapmak istemiyorum ama ufak tefek tabii ki olur oynamalar. yakıt sakin kullanımda 8-13 litre arası iyi olur bastığı zaman zaten bütün araçlar yakar ama en azından ara ara basıp sakin kullanımlarda ne kadar yaktığını bilirsem daha iyi olur benim için kullanan bilen birisi varsa cevap yazarsa sevirim gerçekten.. bir kaç vti buldum fakat km çok yüksek geldi bana videolarda izlediğimde hep rs geçiyor vti yı. rolling yada drag yapmam elbet ama yolda giderkende peşime takılan olursa aynada kaybolmasını izlemek istiyorum :)

kareser

« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2011, 09:10:15 ÖS »
Her vti ve şöför bir değil ciğeri sağlam bir vti eksoz ve iyi bir açık hava filtresi ile sağlam birde şöför olursa drag ve rollingte ben vti  rs ye şans tanımaz diyorum rs ye çok fazla yükleme yapamazsın mutlaka bir yerde tıkanırsın ama vti nin önü açık ve satışı rs ye göre daha rahat km aldanma honda arabasında km o kadar da önemli değil

galantus

« Yanıtla #8 : Mayıs 07, 2011, 09:56:55 ÖS »
arkadaşım vtı ve rs aynı katagoride araç değiller. Aralarında cc ve bg farkı var. Mesela rs 2.0  vti1,6 motor. rs nin gecmesi cok normal hatta gecmezse bir sorun var demektir. Karşılaştırman cok yanlış olmuş. rs nin rakibi typer olur. typerde rs ye hiç şans tanımaz.

NaNick

« Yanıtla #9 : Mayıs 07, 2011, 10:00:50 ÖS »
arkadaşım vtı ve rs aynı katagoride araç değiller. Aralarında cc ve bg farkı var. Mesela rs 2.0  vti1,6 motor. rs nin gecmesi cok normal hatta gecmezse bir sorun var demektir. Karşılaştırman cok yanlış olmuş. rs nin rakibi typer olur. typerde rs ye hiç şans tanımaz.

biliyorum ikiside farklı segmentte araçlar draglarda hiç bir zaman beraber kalkmamışlardır fakat fiyat olarak birbirlerine yakın oldukları için ikisi arasında seçim yapamadım gerçi daha almama var fakat pek bir bilgim olmadığı için bilgi edinmek istedim. typer bam başka boyut :)

NaNick

« Yanıtla #10 : Mayıs 07, 2011, 10:01:21 ÖS »
Her vti ve şöför bir değil ciğeri sağlam bir vti eksoz ve iyi bir açık hava filtresi ile sağlam birde şöför olursa drag ve rollingte ben vti  rs ye şans tanımaz diyorum rs ye çok fazla yükleme yapamazsın mutlaka bir yerde tıkanırsın ama vti nin önü açık ve satışı rs ye göre daha rahat km aldanma honda arabasında km o kadar da önemli değil

peki 17.000-19.000 e temiz bir vti bulma şansımız varmıdır?

kareser

« Yanıtla #11 : Mayıs 07, 2011, 10:09:30 ÖS »

eğer adam sıkışmadıysa yani ihtiyaçtan satmıyorsa o fiyatlara mümkün değil temiz vti bulamazsın 20-25 arası bütçe lazım vti için

NaNick

« Yanıtla #12 : Mayıs 07, 2011, 10:18:28 ÖS »

eğer adam sıkışmadıysa yani ihtiyaçtan satmıyorsa o fiyatlara mümkün değil temiz vti bulamazsın 20-25 arası bütçe lazım vti için

o zaman biraz daha para biriktirip sağlam temiz alıcam yada vti aşkından vaz geçip başka araba bakıcam bakalım hayırlısı araştırıyorum acelem yok ama o kadar parada çok gibi gerçi hiç bişi belli olmaz Allah büyük herkese verdiği cevaplardan dolayı teşekkür ederim rs vardı kafamda fakat kesinlikle fikrim değişti :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #13 : Mayıs 07, 2011, 10:41:43 ÖS »
Sana şöyle söyleyeyim.RS VTI'dan hızlı falan olabilir belki.Daha da az yakıyor olabilir.Ama VTI ile giderken vitesi bi alta çekip gazladığında o Vtec'in sesini duyuyorsun ya.İşte o zaman hayat duruyor.Başka bi alemde oluyorsun.Yaktığı yakıta bile helal olsun yaksın dersin.O ses o heyecan,o kalp atışı ve adrenalin.Anlatılamaz,enteresan bişey.Honda bambaşka bir dünya.Motor sağlamlığı yönünden olsun,parça bakımından vs...Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #14 : Mayıs 07, 2011, 10:45:50 ÖS »
Şu araç tanıdık mesela,gayette güzel Vtec açıyor.Yorgun değil o kadar.Temiz bakıyor sahibi.İstersen ara bir görüş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-black-98-hb-ek4-vti-48564967/detay/

chevasil

« Yanıtla #15 : Mayıs 07, 2011, 11:09:10 ÖS »
17-19000 temiz bir vti bulnmaz. 5500 d/d vtec acmak anlatılmaz yaşanır. o devırı yaşarsın zaten asık olur alırsın arabayı. rs'e para vermem neden? vergi oranı yüksek normal kullanımda vti'den fazla yakıyor. vti sedan modelide var. rs dar geliyor.

NaNick

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2011, 12:41:34 ÖS »
Sana şöyle söyleyeyim.RS VTI'dan hızlı falan olabilir belki.Daha da az yakıyor olabilir.Ama VTI ile giderken vitesi bi alta çekip gazladığında o Vtec'in sesini duyuyorsun ya.İşte o zaman hayat duruyor.Başka bi alemde oluyorsun.Yaktığı yakıta bile helal olsun yaksın dersin.O ses o heyecan,o kalp atışı ve adrenalin.Anlatılamaz,enteresan bişey.Honda bambaşka bir dünya.Motor sağlamlığı yönünden olsun,parça bakımından vs...Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

işte bana bu lazım zaten o keyfi verebilecek bir araç gerekli yaksın helal olsun diyebileceğim bir araç gerekli ilana baktım daha öncede görmüştüm fakat fiyatı fazla geldi bana biraz bunun için biraz daha biriktirmem gerekli ki acelem yok zaten şuan bilgi toplamak artıları eskileri öğrenmek istiyorum. vti ın eksi yönleri var mıdır?

NaNick

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2011, 12:43:21 ÖS »
17-19000 temiz bir vti bulnmaz. 5500 d/d vtec acmak anlatılmaz yaşanır. o devırı yaşarsın zaten asık olur alırsın arabayı. rs'e para vermem neden? vergi oranı yüksek normal kullanımda vti'den fazla yakıyor. vti sedan modelide var. rs dar geliyor.
sorunda burda zaten bende o kadar nakit yok belki bir ihtimal kredi çekip üstüne tamamlama şansım var ama oda biraz sıkıntılı oluyor. rs in vergisi 500 tl diye biliyorum vti ın ne kadar vergisi? normal kullanımda vti ın az yaktığını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

chevasil

« Yanıtla #18 : Mayıs 08, 2011, 07:28:38 ÖS »
sorunda burda zaten bende o kadar nakit yok belki bir ihtimal kredi çekip üstüne tamamlama şansım var ama oda biraz sıkıntılı oluyor. rs in vergisi 500 tl diye biliyorum vti ın ne kadar vergisi? normal kullanımda vti ın az yaktığını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

+5500 d/d yapıp vtec açmazsan normal 1.6 aracın yaktıgını yakıyor. vti'nin vergisi suan senelik 214 tl'dir. rs'in yıllık vergisi 876 tl arada 600 tl fark var. ve vti'nin en cezbedici tarafı sedan olması hem aile hem performans vti'nin tek kapılarıda var. o yuzden ben rs'e o parayı baglamam beklerım yada kredi çekerim vti alırım. nasip olursa benım 1.4 is sedan aracımı askerden geldıkten sonra ya vti yada typer ile değiştircem. vti'ya binmek 1 kere nasıp oldu 5500de keyfi başka oluyor.

aviator35

« Yanıtla #19 : Mayıs 08, 2011, 09:31:20 ÖS »
ilk arabam civic vtec2'ydi, ardından satıp audi a3 1.8t 180hp iki kapı bir araç aldım, honda tadı yok alman arabalarında. tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir, zevk meselesi. ara dönem geçiş amaçlı bir 1.3 corsa aldım şimdi civic vti var. safkan japon safkan ruh var bu arabada. şimdi satsam gidip ya type-r alırım ya da tekrar vti. bu arabanın tadını alan adamı bir daha başka 1.6 araba sarmaz..

NaNick

« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2011, 09:58:54 ÖS »

+5500 d/d yapıp vtec açmazsan normal 1.6 aracın yaktıgını yakıyor. vti'nin vergisi suan senelik 214 tl'dir. rs'in yıllık vergisi 876 tl arada 600 tl fark var. ve vti'nin en cezbedici tarafı sedan olması hem aile hem performans vti'nin tek kapılarıda var. o yuzden ben rs'e o parayı baglamam beklerım yada kredi çekerim vti alırım. nasip olursa benım 1.4 is sedan aracımı askerden geldıkten sonra ya vti yada typer ile değiştircem. vti'ya binmek 1 kere nasıp oldu 5500de keyfi başka oluyor.

ilk önce bilgilendirdiğin için teşekkür ederim gerçekten arada bayağı fark varmış. şuan zaten otomatik benzinli getz kullanıyorum o kadar çok yakıyor ki vti ın yakıtı bana az gelicektir. sedan kesinlikle tercih etmem sonuçta sadece ben bineceğim 4 kapı bir arabaya gerek yok yaşım ufak aile arabası almama şimdilik gerek yok ilerde zaten mecbur olacağım. o zaman bekleyip para biriktirmem benim için daha mantıklı olacaktır. inşallah hayırlısı ile sende alırsın en temizine denk gelirsin inşallah Allah herkesin gönlüne göre versin o keyfi bende tadarım inşallah :)

NaNick

« Yanıtla #21 : Mayıs 08, 2011, 10:04:07 ÖS »
ilk arabam civic vtec2'ydi, ardından satıp audi a3 1.8t 180hp iki kapı bir araç aldım, honda tadı yok alman arabalarında. tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir, zevk meselesi. ara dönem geçiş amaçlı bir 1.3 corsa aldım şimdi civic vti var. safkan japon safkan ruh var bu arabada. şimdi satsam gidip ya type-r alırım ya da tekrar vti. bu arabanın tadını alan adamı bir daha başka 1.6 araba sarmaz..

vtec2 hangi araç oluyor? bir üst kasası mı? a3 te çok güzel araba fakat alman arabasına bir kere bindim babam almıştı kendisine rahat 10.000 tl masraf yaptık araba kendine gelmedi yok parçası bulunmuyor yapılamıyor bi garip ağır kalıyor biraz sorunluydu bir daha da binmem büyük konuşmayım yinede. o keyif kesinlikle bambaşkadır bitik bir civic si kullandım o bile bana o kadar çok keyif verdi ki vti ın tadı kim bilir nasıldır. araştırdım o yüzden bu iki araba arasında kalmıştım fakat kesinlikle gerekirse kredi çekerim yada 1 sene daha bekler vti alırım herkese gerçekten çok teşekkür ederim iyi ki bu siteye üye olmuşum fikirlerim tamamen değişti typer bambaşka bir boyut en büyük hayalim :) yenisi çok güzel birde dijital gösterge olmasa tadından yenmez göstergeyi takip etmek her zaman çok zevkli oluyor :) Allah gönlüne göre verir inşallah

aviator35

« Yanıtla #22 : Mayıs 09, 2011, 12:04:12 ÖÖ »
Amin, Allah herkesin gönlüne göre versin inşAllah..