Gönderen Konu: Honda Civic Typer vs Volkswagen Polo gti ??  (Okunma sayısı 14123 defa)

murat16

Ynt: Honda Civic Typer vs Volkswagen Polo gti ??
« Yanıtla #25 : Mayıs 15, 2013, 10:25:53 ÖS »
hocam alman arabalarınıda ezme şimdi :D vw grubu almanyanın fiatı gibi ama türkiyede orta üst seviye bir araç gibi getirilip millete kaktırılıyo hoş bir tabir değil ama gerçek bu.japonların en büyük hatası turbo teknolojisine girmemiş olmaları atmosferik motoru ne kadar yüklesende  50 bgden fazlasını alamazsın ama turbolu bir araca sadece yazılımla 50+ bg alabilirsin.Birde tabi kasa şekli var japonlar malesef gitgide bozuyor kasaları orneğin yeni civic hb. almanlarda hep tek tipe dönüyor audi vw gibi markalara baktığında arkandan gelen aracın a3 mü a6 mı olduğunu anlayamıorsun.

bu arada atalarımız ne demiş kargaya yavrusu kuğu görünürmüş :)

bbhnda

« Yanıtla #26 : Mayıs 15, 2013, 10:28:27 ÖS »
vw arabalarında içim sıkılıyor yaw camlar dik iniyor sanki hızı hissettirir yolda gezer özellikle polo 120 den sonra bildiğin araba yeter daa basma diyor 1.4 benzinliside var 85 lik başka arkadaşta ... bildiğiniz türkiyedeki vw soygunculuktan başka birşey değil biliyorlar türk insanının yapısını çok para ise mutlaka daha iyidir mantığını keriz sövüşlüyorlar... hele dsg alan ve bekleyenler 7 ileri kuru tipi varya tam bir saatli bomba arkadaşta var bi tane başının belası bi golf 6 tsi dsg..

bbhnda

« Yanıtla #27 : Mayıs 15, 2013, 10:32:04 ÖS »
hocam alman arabalarınıda ezme şimdi :D vw grubu almanyanın fiatı gibi ama türkiyede orta üst seviye bir araç gibi getirilip millete kaktırılıyo hoş bir tabir değil ama gerçek bu.japonların en büyük hatası turbo teknolojisine girmemiş olmaları atmosferik motoru ne kadar yüklesende  50 bgden fazlasını alamazsın ama turbolu bir araca sadece yazılımla 50+ bg alabilirsin.Birde tabi kasa şekli var japonlar malesef gitgide bozuyor kasaları orneğin yeni civic hb. almanlarda hep tek tipe dönüyor audi vw gibi markalara baktığında arkandan gelen aracın a3 mü a6 mı olduğunu anlayamıorsun.

bu arada atalarımız ne demiş kargaya yavrusu kuğu görünürmüş :)

aynen yaw ama yeni kasa typeR off offf 1.6 200 2.0 300 hp turbolu.. inş abd ye yüksek lisans olursa fotolarını koyarım artık buraya :D dünde yeni civic hb dizeli test ettim 2000 devire kadar arkasından itele 2000 den sonra önüne çıkma :D nefesi kaçta kesilir bilmem ama ara hızlanma öyle başarılı ancak. ama anlamadığım e bu dizelde bu kadar basmak demek az yakma hedefinden sapmak demek oluyor çünkü ben 2000 bi keyif alamadım anca basacan da gidecek...

murat16

« Yanıtla #28 : Mayıs 15, 2013, 10:33:38 ÖS »
hocam poloya zaten araba diye binenin aklına şaşmak lazım ona verceğin paraya git fiorino falan al en azından içi ferah hemde yerli parçası bakımı cart curt ucuz. Komforu direksiyonu olmayan opsiyonu falan ha polo ha fiorino

denizcan

« Yanıtla #29 : Mayıs 15, 2013, 10:34:48 ÖS »
benim arkadasım çıraklıktan yetişme oto tamircisi motoran girer egzostan çıkar öle bilgili bir çocuk.bana dediği aynen şu oldu alman aracları özellikle vw ve opel olmasaydı ben kendimi bu kadar geliştiremezdim.hayatımda bu kadar kalitesiz ve sürekli rant sağlamaya çalışan bir arac  üreticisi görmedim diyor.gaz kelebeği bozuluyor adamlar komple değiştiriyor tamir durumu mümkün değil diyor.özetle çocuk bizim ekmek kapımız diyo.. :D

bbhnda

« Yanıtla #30 : Mayıs 15, 2013, 10:35:35 ÖS »
hocam poloya zaten araba diye binenin aklına şaşmak lazım ona verceğin paraya git fiorino falan al en azından içi ferah hemde yerli parçası bakımı cart curt ucuz. Komforu direksiyonu olmayan opsiyonu falan ha polo ha fiorino

aynen aynen .. o fiorinoların içi salon gibi yaw içinde yat uyu :D

murat16

« Yanıtla #31 : Mayıs 15, 2013, 10:38:23 ÖS »

aynen aynen .. o fiorinoların içi salon gibi yaw içinde yat uyu :D
en azından yerli araba parçası uucuz her köşe başında servisi ustası var :D sonuçta ikiside kola kutusu :D

bbhnda

« Yanıtla #32 : Mayıs 15, 2013, 10:42:11 ÖS »
bakın türkiyede araba hondadır saçacak çok paran varsa mersodur bmw dir.. usa da araba hondadır paran varsa 2. hondadır. almanyada araba hondadır paran varsa m3 tür çünkü çok ucuz :D onun dışında opelmiş fiatmış toyotaymış vw miş m-a-c-e-r-a ...

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #33 : Mayıs 15, 2013, 10:45:41 ÖS »
Alman ürünüdür sağlamdır denilip geçiliyor.tek rant sağladığı durum bu.fakat volvo'da çok sağlam arabadır ama kimsenin böbürlendiğini görmedim.Ha Volvo'da pahalıdır ama en azından sahiplerinin aklı bir karış havada değildir.

murat16

« Yanıtla #34 : Mayıs 15, 2013, 10:45:49 ÖS »
tercih meselesi :D türkiye için katılırım ama almanya ve usa için katılmıyorum :D

ozN

« Yanıtla #35 : Mayıs 15, 2013, 11:19:23 ÖS »
bizim araba sandıgımız passata amerikada almanyada at arabası fiyatı ile biniolar :D

semper

« Yanıtla #36 : Mayıs 15, 2013, 11:23:31 ÖS »
Paran varsa Japon yoksa alma(n).
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 11:26:11 ÖS Gönderen: semper »

Glthns

« Yanıtla #37 : Mayıs 16, 2013, 02:22:15 ÖÖ »
Arkadaşlar bir gün polo gti ile stock typer yürüdüler. Olayı dışardan izleyen birisi olarak anlatıyorum. O gündür bu gündür acaip kılım şu poloya bir abimizin aracı Honda  gti stock denilip getiriliyor chip yapılmış ve dsg. Typer ile kalkıyorlar bizim tayyar sarıyor vites atıyor poloda ses yok tısır tısır ufak ufak uzadı tayyar geçildi. Ama aklımda polo arabamı diye kalmış sadece gaza basmak nedir ? 1.4 motoru bu kadar sıkıştırmak nedir. Steroidli atlet ile gerçek atlet arasındaki fark sadece o gün katılımı kazanmasıdır bence. Abimizin tayyar gitti şimdi Turbo tayyar ile geziyor (gerçi pek gezemiyor diyelim). Honda'nın tadı bir başka boşverin geçsin geçmesin. :)

looper2

« Yanıtla #38 : Mayıs 16, 2013, 08:18:05 ÖÖ »
günaydın arkadaşlar. geçenlerde kalktığım transporterde bişey dikkatımı çekti ön 2 kapı camlar,  kapalı iken sürgülü kapı kapanmıyor. peki sebeb ne ? adamlar öyle bi yalıtım yapmışki şişme yapıyor.ön kapılardan birini açıp arka kapıyı öle yapatıyoruz. neymiş yalıtım neymiş kalite bi araba hiçmi hava almaz yaf. abartısız söylüyorum her tafaf kapalı 6 saat o arabanın içinde oksijen yetersizliğinden ölürsün :)) vw sitesinde de bişey dikkatimi çekti polonun üzerindekileri sayarken dünyanın en hızlı şöforünden bile hızlı fites atan dsg şansıman diye bahsetmiş :) bende o lafına bttim ya.

adyobatik

« Yanıtla #39 : Mayıs 16, 2013, 08:19:04 ÖÖ »
yorumların hepsini okudum, çokda güzel yazmışsınız, ama bir konuyu atlamışsınız, honda türkiyede sanki ederi fiyattanmı satılıyor, hondada baya kaktırılıyor fiyat olarak, benzinli civiğin neyi 60 bin eder allah aşkına ??? adanada fuarda dün ne araçlar gördüm 60 bine, yani bu türkiyede ederinden yüksek satılması olayı araca olan taleple alakalı, markayla değil, benim şahsi düşünceme göre honda da bu kategoride baya üst noktalarda, olması gereken fiyatlardan en az 5-6 bin yukarda satılıyor, bakın size bir anımı aktarayım, sene 2005, aylardan ağustos, babama araba bakıyoruz 0 km alacağız, o zaman toyota corolla 1.6 sedan sol modeli, honda civic 1.6 ES modelinden yeni parayla yazıyorum tam 2500 lira pahalıydı, yani şu zamana yorumlarsak bu fark 5-6 bin liraya denk gelir, toyota lehine, ama şu anda benzinli honda, benzinli toyotadan net olarak konuşuyorum 5 bin lira pahalı, ne olduda honda bu kadar zamanda aracını 10.000 lira zamladı diye insan sormadan edemiyor, ama ne olduysa o tarihten sonra honda türkiye fiyatları bariz bir şekilde toyotanın önüne çekti ve aldı başını gitti, sadece araba tutuldu ve piyasası oluştu, adamlarda bunu fırsat bildi ve küstürdü fiyatı, malesef bizlerde bunu yedik, özellik genç kesim hondayı aldı ve 2. el piyasasıda uçtu gitti,

mesela fuarda yeni octavianın 1.4 tsi (140 lık) elegance dsg şanzımanlı modelini inceleme fırsatım oldu, yahu ne yapmışlar arkadaş, bildiğin bir önceki kasa audi A6 nın tıpatıp aynısı, 61.000 lira fiyatı var, iç malzeme kalitesi hakkında ben birşey söylemeyeyim, gidin bir bakın derim, araç resmen ben bir üst sınıfa aitim diye bağırıyor, buyurun burdan yakın hadi...

looper2

« Yanıtla #40 : Mayıs 16, 2013, 08:43:17 ÖÖ »
bende bi anımı anlatam size o zaman 2011 de civic eleganceye 43.250 tl ye pazarlığımızı yaptık ve 1 aylık çek vericez. (hangi plaza çek kabul ediyomuş bi dene istersen) civicin şimdiki fıyatı 60 bin eyw. yine 2011 de corolla elegance aldık arkadaşa 43.500 bin şu an 55 binden yine 2011 de fluance aldım full olanı o zaman liste fiyatı 50.600 tl idi. biz aldık 44.500 tl ye, şu anki fiyatı 62 bin şu an hiç taviz yok fiyatta. anlatmak istediğim anlaşılmıştır heralde.
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2013, 08:44:17 ÖÖ Gönderen: looper2 »