Gönderen Konu: 1.4 turbo (158 HP) fiat bravo mu? yoksa vti mı? düz-rampa farkertmez  (Okunma sayısı 18191 defa)

PearL GreY MoNsteR

Ynt: 1.4 turbo (158 HP) fiat bravo mu? yoksa vti mı? düz-rampa farkertmez
« Yanıtla #25 : Şubat 21, 2011, 05:32:09 ÖS »
Benim şahsi qöRüşüm :
Marka ne ? : Fiat
koy qitSin adam oLmaz :)

adyobatik

« Yanıtla #26 : Şubat 21, 2011, 11:07:47 ÖS »
vti alıyor gibi,genel kanı öyle olduğuna göre doğrudur, ama bence hiçbir italyan arabasına koymayın ve gitmesin :) özellikle italyada yapılanlar, bunlar stil ve zevkli araçlardır,italyan motorlarıda hezaman iyi gider,tamam vti ayrı bir efsane ama bence italyan araçları süper araçlar, örneğin imkanım olsa şu anda satılan 1.6 turbodizel bravo alırım 120 beygir, 300 NM tork,küücük bir dokunuşla (sadece 800 lira) 150 beygir ve 365NM oluyor :) şimdi bu araç 45.000 lira,üstelik full ki full yani,

bende hondacıyım arkadaşlar,burda hondayı kötülemiyorum yanlış anlama olmasın,ama genel olarak ben piyasada kötü marka olduğuna inanmayan biriyim,her markanın süper araçları var,

canguder

« Yanıtla #27 : Şubat 22, 2011, 08:27:04 ÖÖ »
italyan arabalarını fransızlara tercih ederim. italyanlar en azından daha sağlam uzun ömürlü araçlar üretiyorlar. fransız kore balkan ve çin malı arabalardan her zaman uzak durmuşumdur. Bir multijet motor 400-500 bin rahat deviriyor. Taksiciler bu motoru çok övüyor. Ama hondanın fiattan daha kaliteli araçlar ürettiği kesin.

poseidon999

« Yanıtla #28 : Şubat 22, 2011, 08:41:25 ÖÖ »
İtalyanlara laf yok bir kere ortada Alfa Romeoların boxer motorları var ki off diyorum
veya orjinal italyan Tipo'ları bilen hatırlayan vardır, en basiti Ferrari italyan.

Ama bu yerli fiatların tutulacak yeri yok 3 yaşında bir punto falan kullanın anlarsınız.
Konfor yok, yol tutuş yok,örnekteki gibi turbo koyarak güçlendirilenler var ama
maharet küçük cc'li motora turbo koymak değil.
sıkıştırma yüksek olduğundan dolayı her şekilde araç yüksek hp li olur ama 150 km den sonra
araba yürümez. Bir de turbo bu kadar geç açılırsa 0-100 de de atmosferiklerin de gerisinde kalır.
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2011, 08:42:55 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

faw13

« Yanıtla #29 : Şubat 22, 2011, 09:30:09 ÖÖ »
Fiat da küçümsenicek bir marka değil aslında, adyobatik bey belki linea forumundan hatırlar beni, fiat ın üstün olduğu nokta multijet motorları, 1.3 90gb 200Nm araçla 1.6tdi golf leri 1.5 renault ları harcayabiliyordum kalkışta hatta dikçene yokuşlarda 1.6fsıları bile zorluyordu, aracım otomatik olmasına rağmen, hatta bravo alacaktık 1.4 120 bg turbolu sonra fiattan çektik nolur nolmaz başka araç bakalım dedik, biraz da yarın öbür gün elden çıkarırken, çok piyasası olan bir araç değil diye vazgeçtik

turbolu aracın pilotajı farklıdır, bas gazına gitsin değildir atmosferikler gibi, doğru devirleri yakalamak lazım o şekilde vti ı alabilir bir ihtimal ama dediğiniz gibi son süratlerde nefesi kesilecektir

yerli fiatlar konusunda aynen katılmaktayım, linea 25.000km de elimde kaldı, motorda sorun yok motor canavar ama gövde ve yürürde sorunlar çıkmaya başladı, kapılar ayar tutmaz, her yeri gacırdar, kornası bozuldu arabanın falan fişman ama linea mı da çok seviyordum civic imi de çok seviyorum ikisinin de yeri ayrıdır bende

fearless.32

« Yanıtla #30 : Şubat 22, 2011, 10:48:06 ÖÖ »
sevgili poseidon, bu senin görüşün bence, ben böyle bir karşılaştırmaya şahit olmadım daha, ama bence karşılaştırılan aracı yabana atma, italyan motorlarıda iyi gider bunu unutma, vti tabiki çok güzel bir makina,ama bence bu kadar emin konuşma,karşıdaki aracın torkunu,6 ileri olmasını,roll deki avantajını yabana atma,bende zaten merak ettiğim için böyle bir konu açtım,ben çokda emin değilim vti ın rahat rahat alacağından? ? ?

1.4 Turbo brava'yı 1.4 turbo scirocco ile karşılaştıralım arkadaşlar. Ne bu milletin VTİ'dan istediği yaav :))

poseidon999

« Yanıtla #31 : Şubat 22, 2011, 12:57:34 ÖS »
1.4 Turbo brava'yı 1.4 turbo scirocco ile karşılaştıralım arkadaşlar. Ne bu milletin VTİ'dan istediği yaav :))

Dimi !!!! :)

gazapd216

« Yanıtla #32 : Şubat 22, 2011, 02:43:32 ÖS »
sevgili poseidon, bu senin görüşün bence, ben böyle bir karşılaştırmaya şahit olmadım daha, ama bence karşılaştırılan aracı yabana atma, italyan motorlarıda iyi gider bunu unutma, vti tabiki çok güzel bir makina,ama bence bu kadar emin konuşma,karşıdaki aracın torkunu,6 ileri olmasını,roll deki avantajını yabana atma,bende zaten merak ettiğim için böyle bir konu açtım,ben çokda emin değilim vti ın rahat rahat alacağından? ? ?

nedir bu VTI'ın çektiği   >%6rol hangisine yetişsin garibim... <783^2

adyobatik

« Yanıtla #33 : Şubat 22, 2011, 03:27:33 ÖS »
dostlar vti dediğimiz araba yaşayan efsanedir, kaç tane efsane varki?
hondanın vti'ı
pugun 106 gti'ı

gibi, bu yüzdendir ki vti performansta referans olmuş bir modeldir,eğerki bir araç vti'ı geçiyorsa,yada onun yanında yürüyebiliyorsa o araca  'fena gidiyor, vayy bee' diyoruz, kıstasımız vti, bu yüzden birçok araç vti ile karşılaştırılıyor, ben bile bunu merak ederek karşılaştırmayı açtım,şimdi ben bu saatten sonra vti alamam, hem o yaşta arabaya 22 bin lira vermem, hemde hanım verdirmez, birde artık evlendik barklandık,güvenliktir,görüntünün yeni olmasıdır falan filan birçok sebebi var, :) ama bu performansı arıyorsam vti ile kıyaslayıp,performans konusunda onun kadar gidebilen bir araç bulup onu alabilirim,burada anlatmak istediğim şey olay sadece para konusu değil,zaten bahsettiğimiz araçlar 40-45 bin lira bandındaki araçlar,vti 22 bin liraya temizi var,
ne mutluki vti nerdeyse 15 yıldan sonra bile hala kendi sınıfında ve bir üst sınıfında performans olarak hala kriterleri belirliyor, vti gibiyse süper diyoruz, vti 'ın diğer araçlardan çektiği bu yüzdendir :)

poseidon999

« Yanıtla #34 : Şubat 22, 2011, 04:18:13 ÖS »
hondanın vti'ı
pugun 106 gti'ı

gibi, bu yüzdendir ki vti performansta referans olmuş bir modeldir,eğerki bir araç vti'ı geçiyorsa,yada onun yanında yürüyebiliyorsa o araca  'fena gidiyor, vayy bee' diyoruz, kıstasımız vti, bu yüzden birçok araç vti ile karşılaştırılıyor, ben bile bunu merak ederek karşılaştırmayı açtım,şimdi ben bu saatten sonra vti alamam, hem o yaşta arabaya 22 bin lira vermem, hemde hanım verdirmez, birde artık evlendik barklandık,güvenliktir,görüntünün yeni olmasıdır falan filan birçok sebebi var, :) ama bu performansı arıyorsam vti ile kıyaslayıp,performans konusunda onun kadar gidebilen bir araç bulup onu alabilirim,burada anlatmak istediğim şey olay sadece para konusu değil,zaten bahsettiğimiz araçlar 40-45 bin lira bandındaki araçlar,vti 22 bin liraya temizi var,
ne mutluki vti nerdeyse 15 yıldan sonra bile hala kendi sınıfında ve bir üst sınıfında performans olarak hala kriterleri belirliyor, vti gibiyse süper diyoruz, vti 'ın diğer araçlardan çektiği bu yüzdendir :)

Ya bakma yorum yapıyoruz ama burada çok kişi Vti'a binmek ister
ama gerek maddi gerek ailevi sebeplerden dolayı binemez.

Şahsen benzini ve konforu düşünmesem,
2. bir keyif aracı olarak tekrar bir hb vti alırdım.
Ama aile olunca tek kapı spor araba da haliyle hayal oluyor.

gazapd216

« Yanıtla #35 : Şubat 22, 2011, 04:47:02 ÖS »
hondanın vti'ı
pugun 106 gti'ı

Ya bakma yorum yapıyoruz ama burada çok kişi Vti'a binmek ister
ama gerek maddi gerek ailevi sebeplerden dolayı binemez.

Şahsen benzini ve konforu düşünmesem,
2. bir keyif aracı olarak tekrar bir hb vti alırdım.
Ama aile olunca tek kapı spor araba da haliyle hayal oluyor.

+ 1983

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #36 : Şubat 24, 2011, 03:53:51 ÖS »
Benim şahsi qöRüşüm :
Marka ne ? : Fiat
koy qitSin adam oLmaz :)

Koy ......... gitsin dediğin otomobil fabrikasını bilmeden kimse eleştirmesin.Burdan herkese sesleniyorum.FİAT markasını artık şu Şahin,Doğan olarak ufak beyninden herkes çıkarsın.Bizim milletimiz malmı bu araçları alıyor o zaman?İçinde olmadıgınız bir araç markası hakkında kimse abuk subuk yorum yapmasın.O ufacık adam yerine koymadıgınız Fiat 500 bile 1.4 motor'da Abarth Kit ile 185 HP veya daha fazla güçlere ulaşabiliyor.

Ayrıca herşey performans değildir.Sen gidip Honda'da 100 Lira fren balatasına veriyorsan bunun Fiat'ta fiyatı yarı fiyatdır.Belkide 4'te 1'i.

Ayrıca Fiat kolay kolay arıza veren dandik bir araçta değil.Ama yok sen gidip arabayı zorlarsın eline alırsın tabi orası başka.Burda kaç kişinin motorunu eline aldıqnıda dün gibi biliyorum ;) Herşey kullancıya bağlıdır.Sen aracı düzgün kullandıktan sonra neden dandik olsun ki..?

adyobatik

« Yanıtla #37 : Şubat 24, 2011, 04:09:27 ÖS »
arkadaşın dediği gibi, bugünkü piyasa şartlarında üretim yapıpta araç satıp,ayakta kalan firmaların hiçbirisi kötü araç yapmıyordur,o kadar kötülediğimiz kore malı hyundaidir,kiadır, bunlar bile artık lüks segmente adım attı, ve hiçte rekabetçi fiyatlarla satmıyorlar, gayette pahalılar, 
beğenmediğimiz proton orta asyanın hakimi,adamlar lotusu satın aldı, 

doan

« Yanıtla #38 : Şubat 24, 2011, 08:22:46 ÖS »
eski bir fd6 halihazırda linea multijet kullanıcısı olarak bende bir iki şey söyleyim.

araç eylül sonunda geldi su an 25.000 kmde plastik gıcırtısı konsol zırıltısı geçen haftaya kadr yoktu şimdi sol ön taraftan bozuk yollarda bi cızırtı geliyor sadece. onun dışında zorlamadan torpidoyu kırdık. birde göstergeler arızalandı geçen 25.000kmde. onun dışında aracın koltukların düşündüğümden rahat performansıda 290 nm torku ollan bir araba nasıl olması gerekiyorsa öyle :)

işin özü ben bu arabanın bu kadar sorunsuz olmasını beklemezdim civicte 2 haftada başlayan plastik aksam sorunlarından sonra.

ama ne olursa olsun civic yine civictir :)

söylendiği gibi neredeyse bütün arabaları belirli bir standartın üzerinde üretiyorlar artık. hiç bi arabaya kolay kolay bu araba çok dandik koy gitsin muamelesi yapılamaz su devirde  >=ok

becktak

« Yanıtla #39 : Şubat 24, 2011, 08:38:36 ÖS »
:)
Şahsen ben VTI kullanıcısıyım.
1.4T Bravo denk gelmedi hiç ama 2.0 Bravo ile roll yaptık.
140-150 Km/h'a kadar takip etti , sonra geride kaldı..
1.4T , kendi modelinde 2.0'ı geçiyorsa VTI ile deneme yapsın :)
Denemeden birşey olmaz :P

canguder

« Yanıtla #40 : Şubat 25, 2011, 10:27:56 ÖÖ »
2.0 bravo hiçte yabana atılacak bir araç değil. Vti eğer geçiyorsa fazla sözede gerek yok. 2.0 Bravo hgt 155 hp 186 tork var. 8 saniye 0-100 hızlanma. Son hız 213 km gözüküyor.Bu aracı vti geçiyorsa bravo 1.4 turboyu zorlanmadan alır.

esso06

« Yanıtla #41 : Mart 02, 2011, 12:55:33 ÖS »
Düzde Vti Rampalarda açık ara bravo

HondaCivic10

« Yanıtla #42 : Mart 02, 2011, 04:31:05 ÖS »
bencede vti alır.cünkü arkadasların dedigi gibi redline olayı var.kalkısta bravo kafa kaldırsa bile 3. vitesten itibaren vti arkasında kalmaya baslar...

fearless.32

« Yanıtla #43 : Mart 03, 2011, 10:22:47 ÖÖ »
Alacam bu VTİ'den :))