Gönderen Konu: 1.2 tsi yeni jetta ???  (Okunma sayısı 52760 defa)

rajoca

Ynt: 1.2 tsi yeni jetta ???
« Yanıtla #25 : Nisan 25, 2011, 05:39:25 ÖS »
jettanın hakkı golfe konan 1.4tsı dır bence eğerki jetta 1.4tsı ile çıksaydı civicmi jettamı diye durup düşünürdüm,sonra yine civic alırdım :)), ha birde o araba 1.2motorla(bu arada turbo belli bir süratten sonra bişi ifade etmiyo 0-100 de belki önemli ama yüksek hızlarda bi anlamı yok) 280 görürse ben civicle 300 görürüm her türlü :)) (gerçi kadran 999 ama o kadarda basmam :)))

jaggalagalaga

« Yanıtla #26 : Nisan 25, 2011, 08:20:54 ÖS »
bu vw lerin en ucuz parçası turbo ya siz turbo arızası diyosunz ya :) 900 tl sıfırını takıyosun yani.. bi de tsi ı küçümsemeyin öyle atmosferıge turbo takmışlar işte diye geçiştirmeyin supercharger var ayrıca arkadaş sırf rakamsal yakınlıktanmıdır nedir ne alakası var 1.3 dizel motorla 1.2 benzinli hemde turbo+supercharger ın :):) hacime göre karşılaştırma nerden çıktı doblo gıtmesse buda gıtmez :) (alırsam yinede 1.4 tsi alırm :) )

avans

« Yanıtla #27 : Nisan 25, 2011, 08:23:39 ÖS »
Valla 1.2sini bilmem ama,ben 1,6 dizeL comforta girdim,daha oncede kullandim,resmen asik oldum,3aydir anca sattim hondaya gelince,valla honda iyi guzelde yakit amirtisor sesi,valla pisman olmayacam sanirim,honda dizel getircekmi saglam olucakmi derken attim artik o,piskolojiyi,hondanin bagajiyla sonra jetta bagajini gormek,Bune be kardesim dicek kadar buyuk teslim alim detaylari kelimesi kelimesine paylasicam dostlar,arkadasim 950 km rahat yapiyorum diyo,hic memnun kalmassam en azindan dizel avantaji mutlu edecektr insallahhhhhhh

canguder

« Yanıtla #28 : Nisan 25, 2011, 09:57:36 ÖS »
bu tsi işi daha piyasada yokken dikkatinizi çekmek isterim 2004 yılında mercedes turbo beslemeli 6 ileri 700 cc 110 hp brabus smart roadster yapmıştı. Yani vw yeni bir keşif yapmadı olan teknolojiyi kullandı. Bence mercedes bu iş tutsaydı diğer modellerinede turbo beslemeli motor koyardı diye düşünüyorum. Ama koymadı , mercedes şu anda  araçlarında supercharger kullanıyor. Vw umarım 1.2 1.4 tsi motorlarla müşterilerini zor durumda bırakmaz uzun ömürlü olurlar.Temennimiz bu yönde.

rajoca

« Yanıtla #29 : Nisan 25, 2011, 10:49:49 ÖS »
o motor çekmez yiğen :))

BHAAL

« Yanıtla #30 : Nisan 25, 2011, 11:50:25 ÖS »
ya bu 1.2 jetta enteresan bi araba... 1 ay kadar önce arkadaşa polo bakmaya girdik doğuşa, o arada bunun verilerini gördüm... 5.5 şehir içi demişler... dedim bu araba bunu yakmaz, yaksa da dizel alan salak mı niye 10 milyar fark versin o zaman. kız yok cidden böyle diye diretti... hatta alın deneyin görün dedi. o pas gol olmaz mı dedim çıktım istanbul yoluna... hiç abanmadan 11.5 yakıp geri döndük...anahtarı verdim, gülerek çıktım :) yalan o değerler yani... %100 den de fazla hatalı üstelik. abansam çok daha fazla da yakardım kesinlikle. ama araç hiç 1.2 gibi değil hakkını vermek lazım! oldukça seri... ama ben bu tsi'ların alayına şaibeyle bakıyorum... turbo koymak işin ucuzuna kaçmaktır... arge yok, git turbo satın al tak fsi'a sonra gel bana yılın motoru edebiyatı yap, vw de ucuza kaçar oldu yani, adını satıyo sadece... tabi bunda henüz resmini bile görmeden 8000 passat siparişi veren vw meraklısı yurdum insanının da payı var üçkağıtçı doğuşun da... adamlar en düşük vw leri getirip bi ton paraya gömüyolar meraklısına. ama nerde o eski vw'ler!

luke skywalker

« Yanıtla #31 : Nisan 25, 2011, 11:55:57 ÖS »
ya bu 1.2 jetta enteresan bi araba... 1 ay kadar önce arkadaşa polo bakmaya girdik doğuşa, o arada bunun verilerini gördüm... 5.5 şehir içi demişler... dedim bu araba bunu yakmaz, yaksa da dizel alan salak mı niye 10 milyar fark versin o zaman. kız yok cidden böyle diye diretti... hatta alın deneyin görün dedi. o pas gol olmaz mı dedim çıktım istanbul yoluna... hiç abanmadan 11.5 yakıp geri döndük...anahtarı verdim, gülerek çıktım :) yalan o değerler yani... %100 den de fazla hatalı üstelik. abansam çok daha fazla da yakardım kesinlikle. ama araç hiç 1.2 gibi değil hakkını vermek lazım! oldukça seri... ama ben bu tsi'ların alayına şaibeyle bakıyorum... turbo koymak işin ucuzuna kaçmaktır... arge yok, git turbo satın al tak fsi'a sonra gel bana yılın motoru edebiyatı yap, vw de ucuza kaçar oldu yani, adını satıyo sadece... tabi bunda henüz resmini bile görmeden 8000 passat siparişi veren vw meraklısı yurdum insanının da payı var üçkağıtçı doğuşun da... adamlar en düşük vw leri getirip bi ton paraya gömüyolar meraklısına. ama nerde o eski vw'ler!
Buradaki yorumlarınızın bence en dikkat çekici yanı bu motorlar için ''oldukça seri''demenizdir.
Çünkü genel inanış hantal bir araç olduğu yönünde.
Anlattıklarınıza göre araç seri ve oldukça tatminkar ama bedeli yüksek.

BHAAL

« Yanıtla #32 : Nisan 25, 2011, 11:58:10 ÖS »
oldukça seri derken 1.2 motora göre tabiki :) ben çok daha hantal olmasını beklemiştim

alican_07

« Yanıtla #33 : Nisan 28, 2011, 01:48:22 ÖS »
bunu söylerken şunu da ekle istersen vw de 94 yılında milletin 6 silindir den aldığını 4 silindir 1.8 motordan üretmişti ;)

alican_07

« Yanıtla #34 : Nisan 28, 2011, 01:53:37 ÖS »
kardeş kusura bakma ama inanmıyorum yazdığına bende test sürüşüne çıktım bu araç ile tamam fabrika verisini tutturamadık ama 7.8 litreyide geçmedi araç fazla gazlamayınca.ayrıca o senin dediğin şehir içi 5.5 litre jetta dizel dsg için geçerli olan değer hatta oda 5.5 litre değil 5.6 litre ;)

alican_07

« Yanıtla #35 : Nisan 28, 2011, 02:00:11 ÖS »
ve birde o motor o arabayı çekmez,yürütmez,hızlandırmaz diyen arkadaşlar neye göre bunu söylüyor bunu bana bi zahmet açıklasınlar aracı çeken nedir arkadaşlar tork doğrumu ee peki bu jettanın torku ne? 175 nm.peki civic in torku ne? 152 nm yani 1.2 motor jetta bu güne kadar üretilmiş 1.6 motor civiclerin hepsinden daha yüksek bi tork sunuyor ve jetta ile civic in arasında sadece 34 kg fark var bence bu açıklama gayet yeterli olmuştur fanatikliğin alemi yok.

rajoca

« Yanıtla #36 : Nisan 28, 2011, 05:53:14 ÖS »
ve birde o motor o arabayı çekmez,yürütmez,hızlandırmaz diyen arkadaşlar neye göre bunu söylüyor bunu bana bi zahmet açıklasınlar aracı çeken nedir arkadaşlar tork doğrumu ee peki bu jettanın torku ne? 175 nm.peki civic in torku ne? 152 nm yani 1.2 motor jetta bu güne kadar üretilmiş 1.6 motor civiclerin hepsinden daha yüksek bi tork sunuyor ve jetta ile civic in arasında sadece 34 kg fark var bence bu açıklama gayet yeterli olmuştur fanatikliğin alemi yok.

arada 23 tork farkı var diye bi de neredeyse 1.2 105hp > 1.6 125hp diyelim tam olsun dimi :)) , ayrıca o arabayı full yukleyip bi bizim yayla yollarına vuralım bakalım minareye tırmanıyo gibi bayılıyomu bayılmıyomu bakalım ama tabii size göre 1.2 olsun hatta 1.0 olsunda wv olsun mantığı var anladığım kadarıyla ya hondanız yok yada honda markasına bi antipati besliyosunuz bence çünkü hangi konuya baksam yazılarınız daima honda markasınında şurası şöle o kadarda büyütmeyin o arabayı yok burası böyle tarzında,ben şahsen hiçbir başka marka arac sitesinin forumuna uye değilim kimsenin arabasınıda karalamıyorum çünkü benim hondam var ve çok çok mutluyum , bu gün araba alacak olayım yine honda civic aılırım ,umarım sizde bir gün benim kadar memnun kalacağınız bir araca sahibi olursunuz...

bu arada amacım kimseyi kırmak değil sadece düşüncelerim bu yönde , saygılar

rajoca

« Yanıtla #37 : Nisan 28, 2011, 06:02:41 ÖS »
ayrıca 1.2 motor zorlandıkça yakacaktır canınızı,benzin 4.20 :)) , şu an benim şehir içi yakıt tuketimim 7.2/100 :))

alican_07

« Yanıtla #38 : Nisan 28, 2011, 06:14:18 ÖS »

arada 23 tork farkı var diye bi de neredeyse 1.2 105hp > 1.6 125hp diyelim tam olsun dimi :)) , ayrıca o arabayı full yukleyip bi bizim yayla yollarına vuralım bakalım minareye tırmanıyo gibi bayılıyomu bayılmıyomu bakalım ama tabii size göre 1.2 olsun hatta 1.0 olsunda wv olsun mantığı var anladığım kadarıyla ya hondanız yok yada honda markasına bi antipati besliyosunuz bence çünkü hangi konuya baksam yazılarınız daima honda markasınında şurası şöle o kadarda büyütmeyin o arabayı yok burası böyle tarzında,ben şahsen hiçbir başka marka arac sitesinin forumuna uye değilim kimsenin arabasınıda karalamıyorum çünkü benim hondam var ve çok çok mutluyum , bu gün araba alacak olayım yine honda civic aılırım ,umarım sizde bir gün benim kadar memnun kalacağınız bir araca sahibi olursunuz...

arkadaşım ben hiç bi yerde honda şöyle veya böyle demedim 1. si bu ben kaç zamandır bas bas bağırıyorum vtec 2 kullanıyorum hazırlamakta olduğum vti ım var 2. side bu bunuda geç bilmiyorum foruma kaç zamandır takılıyorsun ama ben 3 yıldır foruma takılıyorum artık git gide fanatikliğe vuruldu iş benim bi marka fanatikliğim yok bunu bi kere aklınızdan çıkarın ayrıca 105 hp büyük filan değil 125 hp den ama o aradaki 23 nm tork yokuşta jettanın civicden daha iyi tırmanacağı gerçeğini ortaya koyuyo bu belli araçtaki ağırlık arttıkça tork kendini belli eder ve yokuşta.burda honda karaladığım filan yok sadece filtre ve egzostlu typer ile imprezanın kıçında yürüdüğümüzü söyleyen kişide benim ben objektif bakarım olaya evet gözünüzde bu kadar büyütmeyin diyende benim yalan değil söylediğim altı üstü 125 hp hee ben civici büyütmeyin diyipde jettayı golfü haksız yere övüyorsam haklısın ama ben ortaya somut verileri koyarım bir başka araba bariz üstünken genede honda ayırır yok hoplatır zıplatı diyen adamada lafımı hiç esirgemeden sokarım çünkü bunun adı fanatiklik ben burda 1.2 jetta civicden iyi gibi bişey demedim ama yerden yere vurmanın da anlamı yok arabayı burda marka karalıyan birileri varsa işte o fanatiklerdir buda benim görüşüm.
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2011, 06:17:08 ÖS Gönderen: alican_07 »

alican_07

« Yanıtla #39 : Nisan 28, 2011, 06:20:21 ÖS »
ayrıca 1.2 motor zorlandıkça yakacaktır canınızı,benzin 4.20 :)) , şu an benim şehir içi yakıt tuketimim 7.2/100 :))
işte hata burda kardeşim bu araç neden zorlansın??? araba 105 hp 175 nm tork veriyor neden zorlansın bu araç neden kasasını çakemesin bana bunu açıkla tamam diycem.

hsncck26

« Yanıtla #40 : Nisan 28, 2011, 06:21:53 ÖS »
benım anlamadıgım nokta şu , bu aracın kadranı 280(yaparmı yapmaz mı oarasını bilemem :D ) fakat söylemek istediğim kadran 60 e kadar 20 şer artıyor 60 dan sonra 40 ar artıryor, yani o ibre bunu ayarlayabılırmıki? gerçekten merak ediyorum
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2011, 06:22:56 ÖS Gönderen: hsncck26 »

orchun

« Yanıtla #41 : Nisan 28, 2011, 06:24:32 ÖS »
1.2 tsı vergiden yırtar turbodan patlak verir araba  :D ekonomik ömrü 5 sene falandır galiba

+1000

rajoca

« Yanıtla #42 : Nisan 28, 2011, 06:49:25 ÖS »

arkadaşım ben hiç bi yerde honda şöyle veya böyle demedim 1. si bu ben kaç zamandır bas bas bağırıyorum vtec 2 kullanıyorum hazırlamakta olduğum vti ım var 2. side bu bunuda geç bilmiyorum foruma kaç zamandır takılıyorsun ama ben 3 yıldır foruma takılıyorum artık git gide fanatikliğe vuruldu iş benim bi marka fanatikliğim yok bunu bi kere aklınızdan çıkarın ayrıca 105 hp büyük filan değil 125 hp den ama o aradaki 23 nm tork yokuşta jettanın civicden daha iyi tırmanacağı gerçeğini ortaya koyuyo bu belli araçtaki ağırlık arttıkça tork kendini belli eder ve yokuşta.burda honda karaladığım filan yok sadece filtre ve egzostlu typer ile imprezanın kıçında yürüdüğümüzü söyleyen kişide benim ben objektif bakarım olaya evet gözünüzde bu kadar büyütmeyin diyende benim yalan değil söylediğim altı üstü 125 hp hee ben civici büyütmeyin diyipde jettayı golfü haksız yere övüyorsam haklısın ama ben ortaya somut verileri koyarım bir başka araba bariz üstünken genede honda ayırır yok hoplatır zıplatı diyen adamada lafımı hiç esirgemeden sokarım çünkü bunun adı fanatiklik ben burda 1.2 jetta civicden iyi gibi bişey demedim ama yerden yere vurmanın da anlamı yok arabayı burda marka karalıyan birileri varsa işte o fanatiklerdir buda benim görüşüm.

arkadaşım 1.si polemik sevmem ,2. böyle maddeleyerek üst perdeden konuşanlardanda hazzetmem , üsluba dikkat 3.sü demiyorum düzden konuşmama devam ediyorum 1.2 motor o araç 280 kadran var o araçla o hız yapılamaz her türlü iddiasına varım yani 260 bile gööremez 1.2 si ile yani o motor o ksaya olmamış ok. çekmez mekmez kısmını takıntı yapıyosan o işin espirisi olduğunu tekrar tekrar yazışımdan vede bir arkadaşın yaşlı dayı mantığı diye bahsettiğinden alıntı yapıp altına yazışımdan anlayabilirdin vede bence sadece torkla o motor o yukte ömründen ömür yer (yani çekmez , çekmezden kasıt o an için değil ömrü fazla yetmez çekmez anlatabildimmi)bu arada 1.2 motorun hız arttıklça fısslayacağınıda belirteyim turbo sayesinde 0-100 ok ama sonrası her türlü fıslama başlayacak (bunu araca bizzatii binip denemiş biri olarak söylüyorum , ayrıca laf sokarım falan yazmışsın çok yanlış bir üslup (ben asla honda fanatikliği yapmadım ,ama arabamdan çok memnunum dedim , fark var bu ikisinde)işin kısası bu üslubuna bende çok sert yazardım ama bu 15 yaşında çocuk kavgası gibi olurdu o yüzden benim görüşlerim bunlar senin görüşlerinde sana kalsın kardeş kimsenin kafadan atıp tuttuğu yok dediklerimin arkasındayım ve buraya üye olmaktan mutluyum (takılmak gibi bi üslupta ters , üyeyim yaklaşık 3 aydır)

ve yine tekrarlıyorum o araba çehmez yiğenim :))

rajoca

« Yanıtla #43 : Nisan 28, 2011, 06:51:25 ÖS »
ayrıca yokuşlarda yine yığılacaktır 175 torkta olsa   >=ok

emre16

« Yanıtla #44 : Nisan 28, 2011, 07:40:18 ÖS »
1.2 tsi iyi motor olabilir vw boşu boşuna yapmaz sonuçta.Fakat bence bu motora sahip bir jettayı alırken riski de göze alıyosunuz demektir. Bu motor bence kesinlikle çok fazla sıkıştırıldığı için uzun ömürlü olmaz. 200bin görsün helal olsun derim.Bence kesinlikle 1.4 tsi olmalıydı ve anlamadığım jettayla golf aynı sınıftaysa neden birinin motoru farklı ki yani geçmişte hep aynı motorları taşıyorlardı. Neden 1.2 tsi? bence anlamsız bi motor....

jaggalagalaga

« Yanıtla #45 : Nisan 28, 2011, 08:40:29 ÖS »
dayııııı öyle demee :) .... almıyosanız bok atmayın kardeşim :D 105 hp az yakıyo vergı vermıyon doru duzgn :D bok atmayın almıyosanz bende almıyom ama bokda atmıyom..
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2011, 08:43:38 ÖS Gönderen: jaggalagalaga »

Fitos

« Yanıtla #46 : Nisan 28, 2011, 09:54:13 ÖS »
adam ilana dsg şanzımanlı yazmış nal gibi düz vites araba, nası olucak :D

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #47 : Nisan 29, 2011, 01:15:24 ÖÖ »
Bence 1.2 litre ye takılmamak lazım çünkü artık teknoloji ilerledi. Küçük hacimlerden büyük güçler elde edebiliyorlar. FORD 2012 de 1 litre den 120 Hp elde ettiği motorları piyasaya sürecek.

Sonuç olarak 99 yılınca HONDA S2000'de 2 lt den 240 Hp aldı. O zamanda denmiştir belki bakmayın 240 Hp olduğuna 2 lt o araç hızlı gitmez o o kadar denmiştir. Ama görüyoruz ki 2011 de bile çıkan 2 litre atmosferik arabalardan daha hızlı.

Sonuç olarak motor olayına takılmamak lazım. Yakıt ve vergi için düşünülmüş ve VW nin bizim gibi! ülkelere sattığı bir motor bu.

280 kadran meselesine gelince. Seri üretim olduğu için motor değiştiğinde kadranı da değiştirmek maliyet olacağından hepsini aynı yapmışlar. Yoksa 280 i rüyasında bile göremez :)  :)  :)  :)

Kendi fikrimi de söyleyeyim. VW 1.2 den 300 Hp alsa da Rabbim bana VW almayı nasip etmesin :)  :)  :)
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2011, 01:17:56 ÖÖ Gönderen: hakangunister »

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #48 : Nisan 29, 2011, 01:21:14 ÖÖ »
Ayrıca eklemek istiyorum VW nin turbolarında zaten bir sıkıntı var ve Türk insanı turbo araç kullanmayı pek bilmiyorum.

Isıtmadan hareket etmemeli , 1-2 dk rolantide çalışmasını bekleyip öyle stop etmeli gibi gibi....

Ben  1.2 TSI motorların uzun süre dayanacağını zannetmiyorum bizim Türk şöförlere :)  :)  :)

jaggalagalaga

« Yanıtla #49 : Nisan 29, 2011, 12:59:48 ÖS »
Ayrıca eklemek istiyorum VW nin turbolarında zaten bir sıkıntı var ve Türk insanı turbo araç kullanmayı pek bilmiyorum.

Isıtmadan hareket etmemeli , 1-2 dk rolantide çalışmasını bekleyip öyle stop etmeli gibi gibi....

Ben  1.2 TSI motorların uzun süre dayanacağını zannetmiyorum bizim Türk şöförlere :)  :)  :)
haklısın bu konuda cidden katılıyorum ...