Gönderen Konu: HONDA TAVSİYENİZ NEDİR???  (Okunma sayısı 11194 defa)

aut

HONDA TAVSİYENİZ NEDİR???
« : Temmuz 27, 2011, 04:16:01 ÖS »
     Arkadaslar herkese merhaba 15.000 -17.000 tl arası 1997-2002 arası lpg li otomatik civic mi yoksa 2004-2006 renault clio lpg li manuel veya hyundai accent lpg li manuel mi.

Sahsi istegim sorunsuz bir arac gonlun hangisinde derseniz tabi ki otomatik honda ama bakıyorum bahsettigim modellerdeki hondalar 150 000-200 000 km civarında o yuzden de acıkcası motor masrafı cıkarır mı diye korkuyorum birde lpg li isteyince motor masrafı ihtimali beni 2 kat fazla korkutuyor

Ayrıca sizden ricam aranızda hiç civic e komple motor yaptırmıs ve komple otomatik sanzıman yaptırmıs olan var mı?
         Eger varsa araclarınızın tam olarak modellerini,tiplerini ve model yıllarını yazarsanız ve de tamir için ne kadar para harcayıp ne kadar cileler cektiginizi yazarsnız cok sevinirim.

Sonuc olarak kafayı bu araca taktım ama butcem geregi en fazla 2002 ye kadar cıkabiliyorum fakat aman kardesim bulasma derseniz de ne yapalım aglaya aglaya gidip clio veya accent alıcam konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yazarsa cok sevinirim.

Cunku butce olarak bir motor veya otomatik sanzıman masrafını kaldırabilecek durumda degilim.

herkese saygılar...

chevasil

Ynt: HONDA TAVSİYENİZ NEDİR???
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2011, 10:49:14 ÖS »
kendinizi tanıtırsanız daha ıyı yardımcı oluruz öncelikle. Gelelim sorununuza ben 2000 model 1.4 is sedan kullanıcısıyım aracım 160.000 de ve lpg'li. 15000-17000tl arası 1.6 ies tavsiye ederim size tabi temizini bulmanız bıraz zor olabılır ama 1.4 is 2000-2001 sedanların temizini cok rahat bulabılırsınız. o dedıgınız clioya cok rahat kafa tutuyor bizim 1.4 ler. honda'da kolay kolay motor yaptıran yok.Maşallah nazarım degmesin bugune kadar yag değiştirmekten ve lastik değiştirmekten başka sanayiye gitmedim rot ayarı falan. clio ile civic'e binin clio size dar gelecektir iç mekan olarak emin olun.

aut

« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2011, 11:47:51 ÖS »
      1.4 ler neden daha temiz oluyor merak ettim? Ayrıca sizce kaç km de bir honda almam lazım? Yani bahsettiğim rakama uygun kac binde bir arac bulursam uygundur ortalama olarak. Bir de bende 1.4 dusunuyorum daha az yaksın diye ama bazı araclarda 1.6 daha az yakıyor 1.4 lere gore civic de durum nedir?Yani 1.4 umu daha az yakar 1.6 sımı? Benim için az yakıt yakması cok önemli cunku cok yol yapıyorum hem sehir içi hem sehir dısı karısık olarak

chevasil

« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2011, 12:32:51 ÖS »
      1.4 ler neden daha temiz oluyor merak ettim? Ayrıca sizce kaç km de bir honda almam lazım? Yani bahsettiğim rakama uygun kac binde bir arac bulursam uygundur ortalama olarak. Bir de bende 1.4 dusunuyorum daha az yaksın diye ama bazı araclarda 1.6 daha az yakıyor 1.4 lere gore civic de durum nedir?Yani 1.4 umu daha az yakar 1.6 sımı? Benim için az yakıt yakması cok önemli cunku cok yol yapıyorum hem sehir içi hem sehir dısı karısık olarak

az yakarmı konusu kullanıma baglı ben 1.4ümle bagaj+4 kişi izmir-sivas 1200 km yolu 200tl'ye gittim lpg'yi yeni taktırdım benzınde kullanıyordum zamlardan sonra lpgci oldum. neden 1.6'sına göre ucuz konusuna gelince. 1.6 ies'ler donanım olarak ekstraları var abs+çift hava yastıgı. bulabılırsen 1.6 ies al bulamazsan o fıyata kazalı yıpranmış bir 1.6 ies alacagına yıpranmamış bir 1.4 almak daha mantıklı bana göre. yakıt olarak 1.6 ies'ler km'de 0.20-0.22krş yakıyorsa 1.4'is ler 0.17-0.20 arası yakıyor tabi bu degerler lpg olarak konusuyorum. ama sen basarım diyorsan bu yakıtlar değişir.

aut

« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2011, 03:16:02 ÖS »
      Arkadaslar 70 kişi yazıyı okumus ancak bir tek chevasil adlı arkadasım yazı yazmıs honda forumunda da honda hakkında bilgi alamayacaksam nereye yazıyım volkswagen forumunamı:D bilemedim.Honda kullanan bu aracı iyi tanıyan arkadasların bilgilerine ihtiyacım var ama neyse canınız sağ olsun

galantus

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2011, 03:38:00 ÖS »
cliomu oda ne bence kıyas olarak düşünülemez bile:) Bence size en uygun araç şu an piyasası yüksekliği nedeniyle 18.000 civarı temiz güvenlik paketli 1.6 ies dir. Yalnız acele etmemenizi sabırla bekleyip aramanızı tavsiye ederim. Yakıtı ve perfomansı oldukça iyi sorunsuz belirttiğiniz fiyatlara uygun en iyi tercih olur. Dediğim gibi 99-01 arası makyajlı kasa güvenlik paketli tavsiyemdir.

Grafink

« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2011, 03:52:52 ÖS »
Selam, İmzamdaki aracı 1 senedir kullanıyorum, Ben almadan önce motoruna anahtar değmemişti, ben de değdirmedim, yağına suyuna bakıldığı sürece daha bi 200K km gideri var... Demek istediğim Honda'lar da araç bakımları aksamamışssa, Kaç km olduğu pek önemli değil... Ama Clio falan demişssiniz, Hemde 2. El demişsiniz :) Sanayiden çıkamazsınız maazallah. Kesinlikle servise gösterilmiş otomatik honda tercih edilmeli... Bendeki 1.6 Sİ, 125 Beygir, Şehir içi 35 litre ile 300-350 km Menzili var. LPG ile... Otomatik ve bu denli güçlü bir araba için çok cüzzi bir tüketim. Öte yandan 1.4 ler araç çok dolu olduğunda ve uzun yolda, biraz da 110 un üzerinde gitmeye meraklıysanız, 1.6 dan daha fazla yakacaktır diye tahmin ediyorum. Ağırlık ve Motor hacmi açısından en iyi verim 1.6 da oluyor gibime geliyor. 1.8 ler ise yer uçağı zaten... Hayırlısı olsun...

aut

« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2011, 09:54:14 ÖS »
        Ya arkadaslar ben her gecen gun bu hondaya daha da asık olmaya baslıyorum.Hayır bu zamana kadar pek cok farklı arac kullandım ama sanki bir otomatik honda alırsam artık bundan sonr hep otomatik honda alıcam gibi bir his geliyor bana.Nerdersiniz acaba honda bagımlılık yapar mı:D:D:D

Yıllar sonra krize giriyo musum: honda honda honda hayııııııırrrr honda istiyorum cabuk hemsire hanım hemen seruma 100 mg 1.6 ies koyun duramıyorum :D:D:D:D hahhahahahahaha >%6rol >%6rol >%6rol

aut

« Yanıtla #8 : Temmuz 28, 2011, 10:06:50 ÖS »
   Arkadaslar saka bir yana sizce atıyorum 80 000 km deyken lpg takılmıs ve su an 200 000 km de olan bir civic alınır mı yoksa bu arac için yakındaki caminin imamıyla anlasarak ögle namazına mutakip selası mı verilmelidir.yani kısacası ornekte verildigi gibi bir arac içi hangi davranısta bulunmalı alınmalı mı yoksa alınmamalı mı?

Ayrıca  hondanın lpg takılmıs olanları ortalama bir kullanımda kac km motor istemez ve de otomatiğini alırken viteste nelere dikkat edilmeli.

hakan_akin

« Yanıtla #9 : Temmuz 28, 2011, 10:29:25 ÖS »
arkadaşım ben sana kısa ve öz örnekler veriyim sen anla clio arkadan megana çarpıyor 30-40 ile giderken radyatör dahil patlıyor!!!! 2. örnek benim honda civic hb 1.8 otomatik aracıma kırmızı ışıkta duruken bende içindeyken 120 ile başka bir araç girdi bagaj kapağı falan değişti tampon vb ama diğer araç motor bloğuna kadar girdi ve benim aracım airbag bile açmadı şimdi sen karar ver can mı? canan mı?

smskk

« Yanıtla #10 : Temmuz 28, 2011, 10:41:57 ÖS »
bende aynı özellikte araç arıyodum başlığınız banada yararlı olacak galiba :)

aut

« Yanıtla #11 : Temmuz 28, 2011, 10:52:48 ÖS »
     hakan_akin aracında lpg var mıydı eger varsa 120 km bir carpmaya nasıl dayandı patlamadan veya yanmadan merak ettim cevap yazarsan sevinirim.

Birde merak ettigim diger bir sey bu carpmadan otomatik vitesin etkilendi mi veya viteste bir hasar falan olustu mu?
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2011, 10:55:03 ÖS Gönderen: aut »

aut

« Yanıtla #12 : Temmuz 28, 2011, 10:57:36 ÖS »
      Bu arada smskk  afiyet olsun :DDD

civicci35

« Yanıtla #13 : Temmuz 29, 2011, 02:07:27 ÖS »
çok fazla süratle makaslarla gece buluşmalarıyla işim olmaz diyorsan o paralara güvenlik paketli 1.4 cıvıc'lerde var 98 model japon kazasız benzinli bulursun keyifle sürersin.çok fazla yol yaparım diyorsan lpg taktırırsın.ha ben hızlı yaşarım  bastınmı gitsin isterim dersen 1.6 ies seni tatmin eder.clıo falan hikaye

hakan_akin

« Yanıtla #14 : Temmuz 29, 2011, 04:50:42 ÖS »
aracım tüpsüzdü hiç tüplü arabaya binmedim binmemde zaten 1.8 23 kuruş falan yakıodu gerek görmedim 2. si vites te problem olmadı hattta hiçbir yerinde bir problem olmadı (yol tutuş vb) tabiki araba arkadan boya aldı bagaj kapağı değişti arka tampon değişti falan filan parçaların gelmesi uzun sürdü 1 2 parça belçikadan geldi o şekil. diğer araba opel comboydu galiba kaput yarıya kadar girmişti adamın

bRk26

« Yanıtla #15 : Temmuz 29, 2011, 06:33:24 ÖS »
Valla clio'ya vericeğin parayı üste biraz daha koy Civic ES kasalarından al ben kullanıyorum çok güzel full herşey var...

wordsman

« Yanıtla #16 : Temmuz 31, 2011, 05:36:35 ÖS »
98 model 1.4is kullanıcısıyım, aracımı alalı tam 1 yıl oldu, aracım orjinal japonyadan gelenlerden ve bu kasada bulunan bütün herşey var, yani full olanlarından,
ben geçen sene verdiğim paraya (15 bin TL.) 2005 hundai, ya da sizin dediğiniz gibi clio alabilirdim, ama hondayı tercih ettim, iyikide tercih etmişim, bir kere 1.4 olması hiç aklınıza takılmasın, araç çekermi gitmez mi, muhabbetlerine hiç girmeyin,
önemli olan öncelikle aracın temiz ve sorunsuz olması, yani herzaman söylerim, temiz bir 1.4is'yi temiz olmayan 1.6ies'e tercih ederim.
Alabiliyorsanız tabiki 1.6 alın derim, ama 14-15 bin liraya temiz 1.4 bulabilirsiniz. 1.4 is ler 90 beygirdir. hadi zaman aşımından motorun biraz yıprandığını var sayalım 80 beygirin altına düşmez (benimki 83 beygir çıkmıştı bilgisayara soktuğumuzda) yani piyasadaki birçok 1.6 ile rahat kafa kafaya gidersiniz.
Ben kendi aracımla maksimum 180 hız gördüm, daha fazlasıda gerçekten zarar, zaten o kadar basacak yol yok, herzaman otobanda gitmiyoruz ya,

bir de şöyle bir durum var, hangi araçtan sonra bu araca bineceksin? ben reno9 spring'den sonra bu araca bindim, bana mercedes gibi gelmişti (ha şimdi alıştım nefis doymuyor daha iyisini istiyorsun zamanla :)  ) örneğin sen WW bora dan inip buna binersen pek haz etmeyebilirsin.

sonuç olarak temiz 1.4 is bulursan (özellikle almışken full olanlarına bak) tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2011, 05:40:14 ÖS Gönderen: wordsman »

smskk

« Yanıtla #17 : Ağustos 14, 2011, 01:20:26 ÖS »
      Bu arada smskk  afiyet olsun :DDD

teşekkürler..:D

kayaci26

« Yanıtla #18 : Ağustos 14, 2011, 01:49:50 ÖS »
merhabalar...
Yazılanları okudum ve sana cevap yazma gayretindeki arkadaşlarımı kutluyorum . . .
Burada bir de şikayet ediyorsun... düz vites clio ya da accent mi yoksa otomatik honda mı diee... sormuşsun.. donaımdan bahsetmeden, km aralığı söylemeden soruna cevap vermek zor....

15 . 17 bin fiyat aralığında bol şans dostum....

Alanların vay haline . . .