Gönderen Konu: POLO GTI DSG 180 HP  (Okunma sayısı 22792 defa)

floyd

Ynt: POLO GTI DSG 180 HP
« Yanıtla #25 : Temmuz 31, 2011, 07:52:01 ÖS »
siz bu işlerden anlıyorsunuz ama kendimce bir kaç tavsiyede bulunayım. vw grubu belli motorları audide kullanmıyor biliyorsunuzdur. mesela 170 lik 1.4 motor ve 140lık motor audi de yoktu. passat ta bile sadece 122 liği kullandılar. bu onemli bir işaret. riskli motorları, sorun çıkartabilecek olanları prestijli araclarında kullanmnıyorlar gibime geliyor. motor ilk çıktıgında ilk versiyonda mutlaka bazı sorunlar oluyor. daha sonra düzeltiyorlar ikinci üçüncü serilerde. 180 lik bu motorda oyle olabilir. mesela bende ki 2007 170 lik motor. ugrastırıyor beni. motoru 2008 de yeniden optimize ettiler. 2009 da 160 a düşürdüler vs.
şimdi 180 lik motor var. bu motor audi de kullanılıyorsa bence alın kullanın. yok eğer kullanılmıyorsa ve mutlaka almak istiyorum diyorsanız 50 bin olmadan aracı gonderin bence. 7 ileri DSG bile sorunlu olabilir. bildiğim kadarıyla Almanya da bu sanzımanlara 10 yıl garanti veriliyorki kullanıcılar korkmadan satın alsın. çunku arıza yapanların sayısı az değil ve insanların olumsuz algısı olmuş olabilir.
sonuç olarak süpriz bir araç kullanmak istiyorsanız bence alın. ama keyfini çıkardıktan sonra gönderin.(garanti uzatma filan da olabilir.) yok eğer biraz daha az perforrmanslı olsun isterseniz 160lık golf tsi alın. konfor ve guvenlik olarak gercekten ust olur dıyorum..

canguder

« Yanıtla #26 : Temmuz 31, 2011, 08:10:03 ÖS »
siz bu işlerden anlıyorsunuz ama kendimce bir kaç tavsiyede bulunayım. vw grubu belli motorları audide kullanmıyor biliyorsunuzdur. mesela 170 lik 1.4 motor ve 140lık motor audi de yoktu. passat ta bile sadece 122 liği kullandılar. bu onemli bir işaret. riskli motorları, sorun çıkartabilecek olanları prestijli araclarında kullanmnıyorlar gibime geliyor. motor ilk çıktıgında ilk versiyonda mutlaka bazı sorunlar oluyor. daha sonra düzeltiyorlar ikinci üçüncü serilerde. 180 lik bu motorda oyle olabilir. mesela bende ki 2007 170 lik motor. ugrastırıyor beni. motoru 2008 de yeniden optimize ettiler. 2009 da 160 a düşürdüler vs.
şimdi 180 lik motor var. bu motor audi de kullanılıyorsa bence alın kullanın. yok eğer kullanılmıyorsa ve mutlaka almak istiyorum diyorsanız 50 bin olmadan aracı gonderin bence. 7 ileri DSG bile sorunlu olabilir. bildiğim kadarıyla Almanya da bu sanzımanlara 10 yıl garanti veriliyorki kullanıcılar korkmadan satın alsın. çunku arıza yapanların sayısı az değil ve insanların olumsuz algısı olmuş olabilir.
sonuç olarak süpriz bir araç kullanmak istiyorsanız bence alın. ama keyfini çıkardıktan sonra gönderin.(garanti uzatma filan da olabilir.) yok eğer biraz daha az perforrmanslı olsun isterseniz 160lık golf tsi alın. konfor ve guvenlik olarak gercekten ust olur dıyorum..

evet benimde her zaman dikkatimi çeken birşey bu mesela audi s-tronic şanzıman kullanıyor ama vw dsg kullanıyor. veya audi tfsi 125 hp motor kullanıyor vw 122 hp tsi kullanıyor. aynı firmanın ürettiği motor ve şanzıman kalitesini ona göremi yapıyorlar bilemiyorum. audideki motor şanzıman daha sağlam olabilir. veya bizi s-tronic , tfsi diyerek uyutuyorlar :) dün akşam civici kullanırken arkadaşlarımda yanımdaydı yol tutuşunu ve 100-200 arası hızlanmayı çok beğendiler. onlarda mercedes e200 ve passat 2.0 tdi var. arkadaşlar satma diyor çok kararsız bıraktılar beni. polo gti hız makinası , civic ise konforlu ve geniş. mantıklı düşündüğümüzde civic , duygusal düşünürsek polo gti oluyor. 3 yıl oldu civici alalı hala taş gibi. tek şikayetim şimdiye kadar boyası oldu.

emre16

« Yanıtla #27 : Temmuz 31, 2011, 08:36:19 ÖS »
o zaman biraz piyasada bu aracı alıpta kullananlar vardır mutlaka,biraz araştırma yapın içinize sinerse alın...Ama bence sorun olmaz yani artık dsg ve tsi oturdu sayılır, ayrıca 1.4 motor tam poloya göre bence motor çok rahat olur uçurur poloyu....

canguder

« Yanıtla #28 : Temmuz 31, 2011, 09:20:44 ÖS »
bugün tem girişinde arkadaşın abt chipli 200 lük sciorocco ile kalkış yaptık bende slk vardı , başlangıçta 2 boy ileri geçti sonradan fark kapanmaya başladı yavaş yavaş yakalıyordum trafiğe takıldık. 1.4 motor bir süre sonra kesiliyor yavaş hızlanıyor. fazla beygir olması önemli değil. poloda iyi hızlanıyor özellikle 0-160 çok çok seri daha sonra bir miktar kasıyor. yinede normal bir 2.0 atmosferik motora tercih edilir.

emre16

« Yanıtla #29 : Temmuz 31, 2011, 10:08:43 ÖS »
aynen bencede poloda 1.4 10 numara hele tsi...fakat kafama takılan yukarıda belirttiğiniz opsiyonların içinde yol bilgisayarı olması ayıp artık 0 çıkan bütün araçlarda var...
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2011, 10:10:11 ÖS Gönderen: emre16 »

floyd

« Yanıtla #30 : Temmuz 31, 2011, 10:42:49 ÖS »

[/quote]

evet benimde her zaman dikkatimi çeken birşey bu mesela audi s-tronic şanzıman kullanıyor ama vw dsg kullanıyor. veya audi tfsi 125 hp motor kullanıyor vw 122 hp tsi kullanıyor. aynı firmanın ürettiği motor ve şanzıman kalitesini ona göremi yapıyorlar bilemiyorum. audideki motor şanzıman daha sağlam olabilir. veya bizi s-tronic , tfsi diyerek uyutuyorlar :) dün akşam civici kullanırken arkadaşlarımda yanımdaydı yol tutuşunu ve 100-200 arası hızlanmayı çok beğendiler. onlarda mercedes e200 ve passat 2.0 tdi var. arkadaşlar satma diyor çok kararsız bıraktılar beni. polo gti hız makinası , civic ise konforlu ve geniş. mantıklı düşündüğümüzde civic , duygusal düşünürsek polo gti oluyor. 3 yıl oldu civici alalı hala taş gibi. tek şikayetim şimdiye kadar boyası oldu.
[/quote]
Motorlar ve sanzimanlar ayni ama her motor versionunu  audide kullanmiyor. Bide soyle bir durum var: mesela motorda bazi parcalar var birbirine gecmeli sekilde baglanmis. Ayni parcalar audide vidali. Sokup taksan gevseme tikirti vs olmuyor. Bide kalite kontrol olayi farkli olabilir. Mesela vw icin uretilen motorlardan her uc taneden birini kalite kontrole sokar ama auide her motoru tek tek teste sokuyor olabilir. Tabi bu benim tahminim.

onur_s

« Yanıtla #31 : Ağustos 01, 2011, 10:03:23 ÖÖ »
sorunlu motor diye birşey yok arkadaslar vw hiçbi sorunlu motoru hiç birine koymaz.twincharger ı sadece vw kullanıyor sadece audi demeyin,skoda ve seattada yok.vw kendi üstüne aldı bu teknolojiyi.
s-tronic ve dsg aynı zaten :)

ctr07

« Yanıtla #32 : Ağustos 01, 2011, 12:46:12 ÖS »

tsı ve tfsı aynı dır.pazarlama politikası bakma hp felan leondada 125 TSI var.
s-tronic de tam aynı diğil ama dsg den biraz daha güçlü motorları uygun görüyorlarmış.parçasının birinde farklılık varmış.dsg den fazla korkmayın 1 yılı aşkındır caddy dsg var sorunsuz.tsı ıda turbo nun kurallarına göre kullanırsanız sorun çıkartmaz.bence alın 50.000 görmeden satın.hayırlı olsun.

ctr07

« Yanıtla #33 : Ağustos 01, 2011, 12:48:48 ÖS »
sorunlu motor diye birşey yok arkadaslar vw hiçbi sorunlu motoru hiç birine koymaz.twincharger ı sadece vw kullanıyor sadece audi demeyin,skoda ve seattada yok.vw kendi üstüne aldı bu teknolojiyi.
nasıl yok ibiza cupra ibiza boconegra fabia rs twin chargerdır.komp.+ turbo.

floyd

« Yanıtla #34 : Ağustos 01, 2011, 01:02:16 ÖS »
180lik motor fabia rs, ibiza bocanegrada var.  simdi baktim a1 de de varmis Ama 185hp
A1in 0-100 6.9 maks 227 agirlik 1265 sehir ici yakit 7.5 s.disi 5.1
Fabia rs 0-100 7.3 maks 224 yakit 7.7-5.2
İbiza 0-100 7.2 maks 225 agirlik 1184 yakit 8.3-5.3

ctr07

« Yanıtla #35 : Ağustos 01, 2011, 01:07:25 ÖS »
180lik motor fabia rs, ibiza bocanegrada var.  simdi baktim a1 de de varmis Ama 185hp
A1in 0-100 6.9 maks 227 agirlik 1265 sehir ici yakit 7.5 s.disi 5.1
Fabia rs 0-100 7.3 maks 224 yakit 7.7-5.2
İbiza 0-100 7.2 maks 225 agirlik 1184 yakit 8.3-5.3
ibiza cupra ibiza fr bunlarda var hocam.

floyd

« Yanıtla #36 : Ağustos 01, 2011, 01:35:08 ÖS »
Cupra ile bocanegra nin degerleri ayni heralde..

ctr07

« Yanıtla #37 : Ağustos 01, 2011, 01:38:39 ÖS »
Cupra ile bocanegra nin degerleri ayni heralde..
evet aynı bocenegra nın anlamı siyah ağız gibi bir şey ön tampon da siyah.fr farklı 150 hp

Brawe

« Yanıtla #38 : Ağustos 01, 2011, 03:34:24 ÖS »
bende 2010 polo 1,60 tdi vardı m/t
motor ardzası yaptı
6.ay serviste kaldı çözemediler
garantisi devamederken  sattım
vw birdaha asla diyorum............

BGR19

« Yanıtla #39 : Ağustos 03, 2011, 04:03:11 ÖS »
bi araba için 3 ay beklenmezki yaa bu nedir bulunmaz hint kumaşı mı, mesela biz hyundai i30 aldık adamlar 3 gün sonra getirdiler. tamam 1 ay fln olur ama 3 bekliceksiniz zam olursa da ödeyeceksiniz ne demek?
bu vw i hiç sevmiyorum artık adamların burnu havada tamam arabaları kaliteli ama türkiye de insanların baş üstünde tuttuğu kadar da değil.
bu arada ben de civic alacaktım babamdan 2007 model 40binde ama biraz daha performanslı bi araba istiyorum artık polo gti ı düşündüm ama beni pek çekmedi açıkçası, özellikle otomatik vitesten bıktım artık ne kadar güzel olursa olsun. bu yüzden hyundai nin veloster diye bi aracı çıkıyormuş 1.6 turbo 208hp 265nm tork onu düşünüyorum ama daha çıkmamış bi araba sonuçta ne olacağı belli olmaz.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Ağustos 03, 2011, 04:41:12 ÖS »
iyi ki vw sciroccoyu yaptı arkadas.  renault'su cıktı az orasından az burasından megane coupe yaptı. *** gibi bi arac oldu orasına hic girmemeli.
simdi hyundai veloster demissiniz girdim baktım ''Çakmadan çakma bi araba yapmıslar'''.  Bindiğiniz aracın bi karakteristiği olsun ordan kes burdan kopyala suraya yapıstır'dan ibaret olmasın. benim görüsüm budur bindiğim araba beni temsil eder imkanım yettiği kadar :)

BGR19

« Yanıtla #41 : Ağustos 03, 2011, 05:10:50 ÖS »
iyi ki vw sciroccoyu yaptı arkadas.  renault'su cıktı az orasından az burasından megane coupe yaptı. *** gibi bi arac oldu orasına hic girmemeli.
simdi hyundai veloster demissiniz girdim baktım ''Çakmadan çakma bi araba yapmıslar'''.  Bindiğiniz aracın bi karakteristiği olsun ordan kes burdan kopyala suraya yapıstır'dan ibaret olmasın. benim görüsüm budur bindiğim araba beni temsil eder imkanım yettiği kadar :)
:D evet veloster biraz öyle ama benim için önemli deil zaten şu zamanda birbirine benzemeyen araba bulmak zor, ilk kimin yaptığının önemi yok bence sonuçta benziyorlar :D
veloster daha çok scirocco ve honda crx ten alıntı yapmış ama megane coupe, citroen ds3 den fln alıntı yok çünkü bu aracın 2007 de konsepti tanıtıldı o dönem bu araçlar elmada proteindi :D 

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ağustos 03, 2011, 06:14:53 ÖS »
elmayı proteini bilmem de yolda önce megane coupe gördüm arka cizgilere bakarsak bence baya bi benziyorlar ama zevktir renktir saygı duyarım :)

chevasil

« Yanıtla #43 : Ağustos 10, 2011, 11:22:16 ÖÖ »
egzosuda bugatti'den almışlar :D