Gönderen Konu: Accord-Latitude  (Okunma sayısı 11830 defa)

zeybek

Ynt: Accord-Latitude
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2011, 02:12:15 ÖS »
ya hadi onu geçtim de bu masajlı koltuk noluyo? reno ekstra konfor mu yaratmak istiyo yoksa trafik canavarı mı? yakında saunalı arabada çıkarır bu reno

faw13

« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2011, 02:17:07 ÖS »
ya hadi onu geçtim de bu masajlı koltuk noluyo? reno ekstra konfor mu yaratmak istiyo yoksa trafik canavarı mı? yakında saunalı arabada çıkarır bu reno

o bmw, mercedes, audi gibi markalarda da var ama renault ilk değil çıkaran, hatta yeni c4te bile var :D

BGR19

« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2011, 04:19:29 ÖS »
fransız arbasıyla japon arabası bence karşılaştırılmaz
1-2 sene binceksen max. fransız olabilir ama fazlası çekilmez
uzun süre doya doya binceksen japon alcan

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #28 : Şubat 28, 2011, 11:34:07 ÖÖ »
Bir araç alıyorken sadece az yakıyormuş konforluymuş yok koltukları masaj yapıyormuş diye bakılmaz. Her şey bir aracın az yakması değil BENCE...

O markanın geçmişine bakılır. DİĞER ARAÇLARINA bakılır. Genel kalitesine, markanın piyasa değerine, markanın insanlar üzerinde bıraktığı ize bakılır.

Latitude'de bu kadar özellik var ve bu fiyat. Demek ki adam ya malzeme kalitesinden çaldı yada başka bir yerlerden...
Biz sadece aracın dışını görüyoruz. Ya iç aksamı ya yürüyen aksamı ya elektrik aksamı ya şasesi...... Bunların kalitesini düşünen var mı....?

fearless.32

« Yanıtla #29 : Şubat 28, 2011, 04:07:22 ÖS »
Bir araç alıyorken sadece az yakıyormuş konforluymuş yok koltukları masaj yapıyormuş diye bakılmaz. Her şey bir aracın az yakması değil BENCE...

O markanın geçmişine bakılır. DİĞER ARAÇLARINA bakılır. Genel kalitesine, markanın piyasa değerine, markanın insanlar üzerinde bıraktığı ize bakılır.

Latitude'de bu kadar özellik var ve bu fiyat. Demek ki adam ya malzeme kalitesinden çaldı yada başka bir yerlerden...
Biz sadece aracın dışını görüyoruz. Ya iç aksamı ya yürüyen aksamı ya elektrik aksamı ya şasesi...... Bunların kalitesini düşünen var mı....?

O, Bu değil de S2000 iyi duruyo valla :D Maşşallah diyelim :))

kral3346

« Yanıtla #30 : Mart 03, 2011, 05:10:14 ÖS »
Acoord Accord Accord.. İdolüm olmuştur hep.. Bir de 1.6 seçeneği konsa!...

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #31 : Mart 03, 2011, 05:15:20 ÖS »
Acoord Accord Accord.. İdolüm olmuştur hep.. Bir de 1.6 seçeneği konsa!...

Accord'a 1.6 gitmez.

kral3346

« Yanıtla #32 : Mart 03, 2011, 06:46:42 ÖS »
Insigniaya gidiyor da Accord'a neden gitmesin dostum..

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #33 : Mart 03, 2011, 07:03:39 ÖS »

Accord karizmasına 1.6'nın yakışacağını sanmıyorum.Ayrıca 1.6 olması neyi değiştirecek?Az yakmasını mı?Aslanı besleyen yemini düşünmez.Ayrıca 1.6 olsada 2.0'le yine aynı yakıtı yer.

İnsignia 1.6 demişsin.Peki İnsignia atmosferik mi?Turbolu bir araç.Honda Turbo'lu araç üretiyor mu? Hayır.

Bu açıklama yeterli olur sanırım..?

ed35

« Yanıtla #34 : Mart 03, 2011, 07:14:36 ÖS »

Accord karizmasına 1.6'nın yakışacağını sanmıyorum.Ayrıca 1.6 olması neyi değiştirecek?Az yakmasını mı?Aslanı besleyen yemini düşünmez.Ayrıca 1.6 olsada 2.0'le yine aynı yakıtı yer.

İnsignia 1.6 demişsin.Peki İnsignia atmosferik mi?Turbolu bir araç.Honda Turbo'lu araç üretiyor mu? Hayır.

Hocam seat'ı olan pek anlamaz Honda'nın motorundan :) o nedenle kızmadan açıklamak lazım arkadaşa ;)
''kral3346''İnsignia'nın motorunu gelipte bu forumda söylersen ben gülerim sana arkadaşım,geçmiş insignia konularını aç bak...

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #35 : Mart 03, 2011, 07:17:27 ÖS »

Hocam seat'ı olan pek anlamaz Honda'nın motorundan :) o nedenle kızmadan açıklamak lazım arkadaşa ;)
''kral3346''İnsignia'nın motorunu gelipte bu forumda söylersen ben gülerim sana arkadaşım,geçmiş insignia konularını aç bak...

Yoo ben gayet sakinim :) Güzelce açıkladım.

kral3346

« Yanıtla #36 : Mart 04, 2011, 08:23:32 ÖS »
Arkadaşlar, Honda da pekala turbo uygulamasına geçebilir.. Hem şimdiye kadar üretmemesi bundan sonra üretmeyeceği anlamına da gelmez.. Sorun yakıt mı sadece, hayır.. Vergi avantajı, 2nci elde 1.6 üstü araçların değer kaybı vs gibi kriterleri de düşünmek lazım.. İnsignia da son derece güzel bir araç, her aracın ufak tefek sorunları olur, Accord'da hiç mi sorun yok, sonuçta makine.. Bu arada bir zamanlar Leon kulllanmış olmam (İskenderuna satıldı 15 gün kadar önce) Hondayı tanımadığım ya da bu foruma üye olamayacağım anlamına gelmez.. Diğer markaları küçümsemek pek hoş olmasa gerek.. 

ed35

« Yanıtla #37 : Mart 04, 2011, 08:25:44 ÖS »
Arkadaşlar, Honda da pekala turbo uygulamasına geçebilir.. Hem şimdiye kadar üretmemesi bundan sonra üretmeyeceği anlamına da gelmez.. Sorun yakıt mı sadece, hayır.. Vergi avantajı, 2nci elde 1.6 üstü araçların değer kaybı vs gibi kriterleri de düşünmek lazım.. İnsignia da son derece güzel bir araç, her aracın ufak tefek sorunları olur, Accord'da hiç mi sorun yok, sonuçta makine.. Bu arada bir zamanlar Leon kulllanmış olmam (İskenderuna satıldı 15 gün kadar önce) Hondayı tanımadığım ya da bu foruma üye olamayacağım anlamına gelmez.. Diğer markaları küçümsemek pek hoş olmasa gerek.. 
Tabii ki üye olamayacağınız anlamına gelmez ve ben küçümsüyorum arkadaşım :) Napalım yapım bu diyelim karşı çıkabilecek bişey varmı?Kanun,tüzük vs. yada kişi?...İstediğimi küçümserim kusura bakılmasın...

kral3346

« Yanıtla #38 : Mart 04, 2011, 08:27:03 ÖS »
İyi sen devam et.. Ben seninle aynı yolda değilim..

ed35

« Yanıtla #39 : Mart 04, 2011, 08:28:53 ÖS »
İyi sen devam et.. Ben seninle aynı yolda değilim..
Olmayın zaten gerekte yok :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #40 : Mart 05, 2011, 12:05:33 ÖS »

Bir ben İnsignia kötü bir araç demedim.
İki Honda bundan sonra Turbo'lu araç üretmyecekte demedim.
Üç İnsignia sorunlu,Accord sorunsuzda demedim.
Dört bu foruma tabiki üye olabilirsiniz,ben üye olamazsınız diye bir şeyde demedim.
Beşinci olarakta diğer markaları küçümsediğim falanda yok.

Yazılanları biraz anlayarak okursan sevinirim ;)

kral3346

« Yanıtla #41 : Mart 05, 2011, 01:18:43 ÖS »
Eyvallah Aras kardeş..

luke skywalker

« Yanıtla #42 : Mart 05, 2011, 11:22:07 ÖS »
Accord ustalık eseri bir tasarıma çok benziyor ama Latitude çaylak bir tasarımcının elinden çıkmış gibi.
Reno'da özgünlük adına birşey hissedemedim ve göremedim.
Sokaklarda birkaç ay içinde yüzü eskiyecek bir tasarım bence Latitude.Ama Accord açık kapı bırakmıyor tasarımda.
Latitude çarpıcı bir araç değil ama Accord ilk bakışta çarpıyor tasarımıyla.
Latitude yerine eski Renault Safrane tercih ederim en azından özgün bir tasarımdı.(Merhum Ecevit'in makam aracıydı)
Motor ise 80 Bin.TL verdikten sonra 2'side iyi ve canlı motorlardır herhalde.