Gönderen Konu: 01-06 Civic Otomatik Yakıt Tüketimi vs 06- ? Civic Otomatik Yakıt Tüketimi  (Okunma sayısı 1213 defa)

honda121

Arkadaşlar konuyu, her iki kasayıda ilgilendirdiği için ve problem içermediği için buraya açmayı uygun gördüm. Benim karşılaştırmak istediğim nokta yakıt tüketimi. Yeni kasa civic otomatik kullanan arkadaşların çoğu yakıt konusundan bir hayli şikayetçi. . Fakat 7 gen (01-6) civic otomatik sahipleri bu kadar değil. Bende bir ara baya sıkıntı yaşamama rağmen kullanma tarzımı, verilen öneriler doğrultusunda değiştirerek yakıt tüketimimi bir depoda 500 km kadar çıkardım. Ama yeni kasa civic sahipleri genelde 350 - 400 km den bahsediyor. Acaba diyorum "i-vtec" "sohc vtec" e göre yakıt sarfiyatında başarısız mı ? İLerleyen teknoloji ve gittikçe az yakan arabalar üretilirken, yeni civic neden bu kadar benzin seviyor ? Evet arkadaşlar sizce yanlış nerde ? Veya yanlış yok, gayet normal bir durum mu ?

NOT : Eskiden herkes Hondayı en az yakan yakan otomatik araç diye lanse ederdi. Değişen ne peki böyle bir konu açmamıza neden oldu yeni civic ?
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2009, 04:01:53 ÖS Gönderen: honda121 »

novalgine22

• Ziyaretçi
arkadaslar yakıt tuketımı ıle acılmıs konularımız varr... konu kırlılıgı yapmasak :D