Gönderen Konu: Yol Bilgisayarı  (Okunma sayısı 13273 defa)

SERVET

Yol Bilgisayarı
« : Nisan 30, 2008, 07:11:54 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba,
2008 Honda Civic Premium um var. Bildiğim kadarı ile bu araçta  yol bilgisayarı yok
Sadece TRİP A ve TRİP B  şeklinde kimi bilgileri veren bir bilgi ekranı var
Burada  yakıt  ortalamasını gösteren kısım TRİP A  ve TRİP B  de değişiyor mu ? ( Örnek : Arkadaşlarda  renault  yada  VW  var  o araçlarda  o anlık ortalama yakıt  tüketimini , bir de  sıfırladıktan sonraki ortalamayı görebiliyorsunuz , bizim araçlarda bu sanırım yok )
Doğru ortalamayı bulabilmek için  yapmak gereken bir şey var mı ? ( her hareketten önce sıfırlamak gibi ) ki eğer böyle yaparsak kısa km  de  siliniyor  o zamanda  bir depo ile katettiğimiz yolu tespit edemeyiz.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Selamlar

mars

Ynt: Yol Bilgisayarı
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2008, 11:20:09 ÖÖ »
o yakıt tüketimi doğruyu göstermiyor arkadaşım.(bence) ben epey hesap kitap yaptım.8 yaktı yazıyorsa bilki 9 dur :) yol bilgisayarına gelince ben evdeki laptotu bağlamayı düşünüyorum :) şaka bi yana bu hondanın bir eksiği...

SERVET

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2008, 03:07:09 ÖS »
Kardeş eğer dediğin  doğru ise komple yandık zira  zaten şu anda  12,3  falan gösteriyor. Bende 300 SEL var 1986 model  126 kasa  bu kadar yaktıktan sonra  neden honda aldım ki  yaşlı maşlı  86  300  sel ime  biner paşa paşa  benzin yakardım. Bakalım arkadaşlar bir süre sonra  düzelir diyorlar ama göreceğiz

Selamlar

o yakıt tüketimi doğruyu göstermiyor arkadaşım.(bence) ben epey hesap kitap yaptım.8 yaktı yazıyorsa bilki 9 dur :) yol bilgisayarına gelince ben evdeki laptotu bağlamayı düşünüyorum :) şaka bi yana bu hondanın bir eksiği...

mars

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2008, 09:34:30 ÖS »
walla onu diyenler çok ama ben arabayı ilk aldığımda daha az yakıyordu :)  ama sebebi belli....3 ay oldu alalı ve benzine aldığım günden bugüne tam yüze 10 zam geldi.düşünsene 300 ykr yaktıysa o zaman şimdi 330 ykr yakıyor.yani suç arabaların değil yönetimin!!!benzine gelince dediğim olayın sebebi depodaki sensör problemi olabilir.o çubuklar son derece dengesiz...bir iniyor bir çıkıyor...ben bu arabayı alırken 450-500 yrk yakar sanmıştım onun için rahatsız deliğim.kaldıki yer uçağı gibi birşey zaten.insan binerken yakışını düşünmüyor :)

bugrahon

« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2008, 12:31:44 ÖÖ »
ya arkadaslar alanyaya gidicem ankaradan 580-600km arası ve ben bilgisayar ekranına göre ankara trafiğinde bile 7.7yi gecirmiorum arabaya okadar tasarruflu giderim yani araç civic sedan 2007 ama alanyaya 5kişi valiz filan götürcem ve misafir olarak hem merak ediorum nekadar yakıcak hemde tedirginim öğrenci olduğumdan dolai ban bilgi verirseniz sewinirim şimdiden saolun

akbaş

« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2008, 09:12:28 ÖS »
arkadaşım ben alanyaya 2007  civicimle 2 yıldır gider gelirim arabamda full dolu en son kurban bayramında 172 yakmıştı ama tatile gidecem yeni bursadan geldim 206 yaktıkm de alanyaya 125 ytl yakarsın .emme 120 yi geçmemek kaydıyla hayırlı yolculuklar

bugrahon

« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2008, 05:03:05 ÖS »

arkadaşım ben alanyaya 2007  civicimle 2 yıldır gider gelirim arabamda full dolu en son kurban bayramında 172 yakmıştı ama tatile gidecem yeni bursadan geldim 206 yaktıkm de alanyaya 125 ytl yakarsın .emme 120 yi geçmemek kaydıyla hayırlı yolculuklar

saol abi teşekr ederm benmde hesabım o 120filandı teşekkürler :) sanada hayırlı yolculuklar