Gönderen Konu: yardım. motor çok bağırıyor!!!  (Okunma sayısı 2748 defa)

insomnia

yardım. motor çok bağırıyor!!!
« : Aralık 14, 2009, 06:06:38 ÖS »
Arkadaşlar 2006 civic es sahibiyim araç 120 km yi görünce motor çok bagırıyor, aracı agustosda aldım servise bakıma soktum bayagı bi agır bakım yaptırdım içimde bi şüphe kalmasın diye sorunuda söyledim 120 km ve üzerinde cok bagırıyor dedim bakımsızlıktan olabilir dediler ama hala devam ediyor bu normalmi yani aynadan arkaya bakmayan sürücü arkadan ferrari falan geliyo zanneder halbuki öle bişe yok arkadan gelen vtec. 2004 2006 ls ve es sahipleri yorumlarınızı esirgemeyin lütfen....

Time-R

• Ziyaretçi
Ynt: yardım. motor çok bağırıyor!!!
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2009, 06:27:52 ÖS »
Aracinda acik filtre var mi? Egzoz borularini cikisini emisyonu kontrol ettirdin mi?

insomnia

« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2009, 06:39:32 ÖS »
hayır acık filtre de yok spor egzos da yok zaten servise bıraktıgımda şikayetimi dile getirdik ne gerekiyosa yapın dedim emisyon degerini falan ölctülermi bilmiyorum acıkcası bi ton sorunu hallettim fren problemini bile cözdüm ama bu motorun bagırmasını cözemedim

enginturan

• Engin
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2009, 03:50:34 ÖS »
çok normal... 3000 devirde araçlarımız 98-99 gibi bir hızla gidiyor 120 km/s e çıktığında devir saati 4000 i gösteriyor yani 5. vites dişlisi çok kısa tutulmuş bizim araçlarda bağırmanın sebebi tamamen bundan kaynaklanıyor uzun yolda manuel vitesler için söylüyorum tabi çok konforsuz bir yolculuk yapılıyor motordan çok uğultu geliyor. aracınızı boşu boşuna kurcalatmayın ayrıca bu konu çok konuşuldu araştırırsanız forum da bulursunuz saygılar...