Gönderen Konu: arkadaşlar, fikir yardımına ihtiyacım var...  (Okunma sayısı 1981 defa)

MaximuS

arkadaşlar, fikir yardımına ihtiyacım var...
« : Şubat 13, 2010, 10:27:43 ÖS »
düşünüp taşındım bir sonraki aracım için. aradığım kriterlerde sırayı:
1. dizel motorlu olması
2. görüntüsünün çok çekici olması
3. sağlam bir sedan olması ve
4. en fazla 4 yaşında olması oluşturdu...

eledim eledim, 3 arabadan vazgeçemiyorum...

sizlere kendi adıma bu araçların artı ve eksilerini yazmak istiyorum...

3.tercih:VOLVO S40 1.6 DIESEL
   ARTILARI: dış dizayn, markanın farklı olması,güvenlikte lider marka olması
   EKSİLERİ : iç dizayn, ikinci el piyasasının düşüklüğü, parçasının daha nadir bulunması

2.tercih:PEUGEOT 407 1.6 HDI
   ARTILARI: çok hoşuma giden dış dizayn, donanım özellikleri (koltuk ısıtma, soğutmalı torpido gibi),geniş ve
                 ferah iç dizayn, içeride maun ve krem renk imkanı
   EKSİLERİ: ikinci el piyasasının zayıflığı, motorun diğerlerine nazaran fazla güven vermemesi, marka olarak
                 diğerlerine fazla güven vermemsi, kronik sorunlarının çokluğu

1.tercih:TOYOTA COROLLA 1.4 D4D
    ARTILARI: diğerlerine göre en az sorun çıkaran araç olması, motor garantisi ve motor ömrünün uzun oluşu,ikinci el piyasasının iyi olması, diğerleri arasında en cimri olanı, teyze oğlunun 10 senedir toyota servisi
görevlisi olması ve onun her türlü tecrübelerinden faydalanabilme, parça temini konusunda diğer iki araca oranla daha kolay olması
   EKSİLERİ:  çok aradığım bi özellik olan cruise control özelliğinin ve bazı detaylı özelliklerin bulunmaması, çok hoşuma gitmeyen dış tasarımı ve son zamanlarda ortaya çıkan kronik pedal sorunları

tekrar söylüyorum arkadaşlar bunlar tamamen benim şahsi düşüncelerimdir. bu araçların kullanıcıları varsa lütfen eksileri bölümüne yazdıklarım hakkında alınmasınlar; hatta mümkünse bilmediğim konularda beni aydınlatsınlar. varsa tecrübe ve tavsiyelerini paylaşsınlar. yine varsa yanlışlarımı düzeltsinler. bunları bazı arabaları lekelemek için değil, tercih yapmakta gerçekten çok zorlandığım için yazıyorum...

yalçınn

Ynt: arkadaşlar, fikir yardımına ihtiyacım var...
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2010, 10:46:26 ÖS »
arkadaşım bu araçlar arasında acoord un olmama sebebi sanırım 2.2 motor olması diye düşünerek mevcut kriterlerarasında tabiki volvo ama benim için tek dez avantajı yaşadığım şehirde servisinin olmaması onun dışında 407 sakın almatın çok yakın bi tanıdığım 2006 da sıfır aldı yanlış hatırlamıyorsam 60 - 65bin gibi bi rakama 2008 de kalitesinden hiç memnun kalmadı ve satmak istedi 45 bin km deki aracı 38 bin tl ye satna kadar çok uğraştı ve 2 sene hiçbirşeyinden memnun kalmadı aracın sakın haa derim... toyota için ise mantıklı bir seçim ama s40 verken değil derim...

enginturan

• Engin
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2010, 11:43:55 ÖS »
benim şahsi fikrim ben alacak olsam eksinlikle toyota alırdım

mehmet1971

« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2010, 09:12:47 ÖS »
Hiçbirine oy vermedim. Hepsinin eksileri var. Ben olsam Jetta tdi comfortline hem de beyaz renk alırım.

MaximuS

« Yanıtla #4 : Mart 19, 2010, 10:50:50 ÖS »
arkadaşlar anket pek işe yaramadı... yinede oy veren de vermeyen de sağolsun...

sonuç olarak peugeot 407 HDI aldım arkadaşlar...