Gönderen Konu: Xenonlar..  (Okunma sayısı 2591 defa)

-Serhat

Xenonlar..
« : Temmuz 29, 2010, 03:03:59 ÖS »
Bir abimiz xenon farların normalde yasak olduğunu söyledi..Çünkü gözleri alıyormuş...
Ama ben toyotada bir broşürü okurken xenonların geceleyin işe yaradığı yazıyordu...
Acaba gerçekten yasakmıdır.. Çünkü bizim arabada uzun-kısa xenonlar var yakındada sisleride değişirmeyi düşünüyoruz ..

Yorumlarınızı beklyorum... Saygılar..

Gs_KuRTuLuS

Ynt: Xenonlar..
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2010, 03:06:54 ÖS »
Xenon far kullanımı eğer far yapınızda far yıkama ve mercek yok ise YASAK !
Yalnız şu zamanlarda trafik polisleri pekde önemsiyor diyemeyiz.
Ancak istede o xenon farlardan size her halükarda cezayı yazar.

Sislere de xenon uygulatmayı düşünüyomuşsunuz, bu uygulamanın karşısızdan gelen aracı rahatsız edip etmediğini merak eden arkadaş var ise sis ve farları yakıp 1 dakika arabanın karşısına geçsin ve beklesin.

-Serhat

« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2010, 03:08:59 ÖS »
Zaten bizin uzunlar 7-8 saniye arasında tamamen yanıyor..
Gece vakti gündüz gibi hissediyorsun yağmurdada kısalardan en iyi verim alınıyor :D

murtilaf

« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2010, 10:25:41 ÖÖ »
2007 makyajsız civic var. Normalde farlarında mercek ve far yıkama yok. Fakat satın alırken hediye olarak serviste kısaları xenon yaptılar. Esasında bu bile yasak. Fakat araçlarımız daha yeni olduğu için polisler pek üstüne düşmüyor. Eğer apaçi araçlarından birine sahipseniz(bkz.kuş serisi) polis xenon gördümü affetmiyor. Ben yinede güzel bi far ayarı yaptırdım.
Şunu da söyleyim; eğer sisleride xenon yaptırırsan gerçekten sisli bir havada yolculuk yapman gerekirse aracında komple xenon bulunduğu için hiçbir görüş alanı sağlamaz sana. Sanki hiçbir lamba yanmıyormuş gibi olur.(özellikle şehir dışı yollarda) Bence bırak sarı olarak kalsın ki bi faydası olsun.

Castiel

« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2010, 10:35:16 ÖÖ »
zaten yenı yasa ıle 4300 yada 4800 du sanırım tam hatırlayamadım bu kelvın ustundekı xenonlar dırek yasaklandı artık

hondanın orjınal xenonu 4300 oldugundan sorun yok

enginturan

• Engin
« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2010, 09:17:52 ÖÖ »
xenon lar fabrikasyon değilse 62 TL cezası var