Gönderen Konu: vtec ll sahipleri lüten yardım  (Okunma sayısı 3113 defa)

insomnia

vtec ll sahipleri lüten yardım
« : Nisan 24, 2011, 10:32:32 ÖS »
1 hafta önce baskı balatayı ve triger setini özel serviste değiştim baskı balatayı orjinal takmadılar exedy diye japon markası taktılar bi sorun olmaz buda orjinal japon malıdır dediler servisten çıktım 30 km sonra arıza ışıgı yandı ertesi gün tekrar aynı yere gittim, bizm yaptığımız işlemle alakası yok dediler sildiler geçici arızaymış dediler 40 km sonra tekrar yandı ertesi gün yetkili servise mutlu... gittim 30 tl aldılar arızayı silmeye gecici arıza dediler onlarda 2 numaralı oksijen sensöründen kaynaklanıyo dediler tekrar yanarsa getir dediler.

bugün şöyle birşey farkettim kontağı çevirdiğimde abs ışığının sönmesini bekliyorum öyle çalıştırıyorum aracı çalıştırdıktan sonra abs ve srs ışıgı tekrar yanıyor 3 sn sonra sönüyor acaba vtec 2 sahipleri hiç göstergesine dikkat ettimi sizin arçlardada öylemi. araç 2 yıldır bende ilk defa bugün farkettim öncedende böylemiydi hiç bilmiyorm. birde kapıları kitlediğimde aracın alarmı ötmeye başlıyor ve susmuyor kapıları kontrol ediyorum hepsi kitli arka kapıyı acıp icerden kitliyorum ve ekranda alakasız ilkdefa gördügüm kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor sadece kücük kırmızı bi anlam ifade etmeyen kırmızı nokta????????uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum

silvervtec2

Ynt: vtec ll sahipleri lüten yardım
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2011, 11:24:46 ÖS »
çalıştırma olayında oyle bişey olmuyo bende ışıklar sondümü basıyorum marşa devam

enginturan

• Engin
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2011, 09:51:32 ÖÖ »
bu olanlar normal değil bir arıza var bende 4 farklı vtecII kullandım bu dedikleriniz olmuyordu.

alfaus007

« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2011, 05:24:57 ÖS »
Bende de öyle bir şey yok :S

HLKSLR

« Yanıtla #4 : Nisan 27, 2011, 02:32:32 ÖS »
1 hafta önce baskı balatayı ve triger setini özel serviste değiştim baskı balatayı orjinal takmadılar exedy diye japon markası taktılar bi sorun olmaz buda orjinal japon malıdır dediler servisten çıktım 30 km sonra arıza ışıgı yandı ertesi gün tekrar aynı yere gittim, bizm yaptığımız işlemle alakası yok dediler sildiler geçici arızaymış dediler 40 km sonra tekrar yandı ertesi gün yetkili servise mutlu... gittim 30 tl aldılar arızayı silmeye gecici arıza dediler onlarda 2 numaralı oksijen sensöründen kaynaklanıyo dediler tekrar yanarsa getir dediler.

bugün şöyle birşey farkettim kontağı çevirdiğimde abs ışığının sönmesini bekliyorum öyle çalıştırıyorum aracı çalıştırdıktan sonra abs ve srs ışıgı tekrar yanıyor 3 sn sonra sönüyor acaba vtec 2 sahipleri hiç göstergesine dikkat ettimi sizin arçlardada öylemi. araç 2 yıldır bende ilk defa bugün farkettim öncedende böylemiydi hiç bilmiyorm. birde kapıları kitlediğimde aracın alarmı ötmeye başlıyor ve susmuyor kapıları kontrol ediyorum hepsi kitli arka kapıyı acıp icerden kitliyorum ve ekranda alakasız ilkdefa gördügüm kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor sadece kücük kırmızı bi anlam ifade etmeyen kırmızı nokta????????uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum

Araç kontak açık olup ABS ışığı södükten sonra marş yaptığınızda ABS ışığı test amaçlı tekrar yanıyor doğrudur,fakat srs ışığı hiç sönmüyor.Marş yapınca sönüyor.. Oksijen sensörü ise,ya kendi arıza yapmıştır yada katalitik konvektör ömrünü tamamlıyordur. Cihazda büyük ihtimalle katalizör geri dönüşüm oranı düşük diyecektir açıklama olarak. Anlamsız kırmızı yuvarlak ışık alarm sisteminin devrede olduğunu belirten uyarı ışığıdır..

Vtec314

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2011, 03:41:44 ÖS »
bende VTEC II kullanıyom oyle bı sıkıntı yok

karapilot

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2011, 04:06:35 ÖS »
ilk defa duyuyorum bende de böyle bir sorun olduğunu görmedim.

osmozdm

« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2011, 05:23:58 ÖS »
daha önceki aracımda alarm durduk yere calıyordu ve arızanın tavan lambasının acık ama yanmamasından kaynaklı oldugunu tesbit ettik.. yani acık bir lamba var ve arac elektrik tüketiyor alarmda uyarı veriyor olabilir.. basıma gelmişti.. arıza ısıgı lpgden dolayı yanıyor bende ve söndürsekde tekrar yanıyor...