Gönderen Konu: Vtec2 leri nasıl bilirsiniz?:)  (Okunma sayısı 32171 defa)

Lucky_Day

Ynt: Vtec2 leri nasıl bilirsiniz?:)
« Yanıtla #25 : Mart 25, 2011, 08:05:37 ÖS »
valla aga madem öle benim araç 2001 imzadaki araç arkalar kampana lastikler 195/60/15 ısıtmalu aynalar ön kol dayama cd çalar bardaklık var   sanrouf yok  şimdi benim aracın modeli el modelimi oluyor kırma :))) şunu sölim benim arac es ama arkalar  kampana 2003-2004 sonrası olanlar diskli   her neyse konu disk var yok değil frenleri iii değil demiş arakadaşım ona istinaden konuştuk vtec II nasıl diye konu başlığı açmış bizde görüşlerimizi yapalım 

galantus

« Yanıtla #26 : Mart 25, 2011, 08:17:42 ÖS »
valla aga onu bunu bilmem. Git istediğine sor hatta en garantisi servise sor. ls yozdur ve kesinlikle arkalar kampanadır. 4 teker disk sadece es yani en donanımlı full olan modelidir. Yalnız hondanın böyle senin kırma tabir ettiğin modelleride yok değil. Mesela benim arkadaşta es modelinin bütün özellikleri var 4 teker disk falan filan ama sunroof yok.Seninkide böyle kırma bişey olabilir. ama 4 teker disk fren olmadığına göre es olmadığı kesin.

adnyldz

« Yanıtla #27 : Mart 25, 2011, 09:05:15 ÖS »
es kasaların sunrooflu ve sunroofsuz modelleri mevcut birçok kez gordum ayırt edebıldıgım en buyuk noktaları arka diskler zaten. katılıyorum arkalar kampanaysa kesin LS

luke skywalker

« Yanıtla #28 : Mart 25, 2011, 11:43:19 ÖS »
es kasaların sunrooflu ve sunroofsuz modelleri mevcut birçok kez gordum ayırt edebıldıgım en buyuk noktaları arka diskler zaten. katılıyorum arkalar kampanaysa kesin LS

Arkalar kampanaysa LS.2004'te alırken çok ezberlemiştim bu farkı.Ben LS almıştım ama şimdiki aklım olsa ES alabilirdim çünkü 2.elde fark ediyor ama bende 400'e yakın kaset olduğu için radyo teyp çaları olan LS almıştım. ES'yi test ettim ve kampanalı modelle fark görmemiştim 7 sene önce alırken.

civic46

« Yanıtla #29 : Mart 25, 2011, 11:59:03 ÖS »
2001-2003 ES lerde sunroof yok ve arka frenler kampana,orta konsolde farklıdır ve sadece cd çalar vardır kasetçalar yoktur...

luke skywalker

« Yanıtla #30 : Mart 26, 2011, 12:03:41 ÖÖ »
ES'lerde sunroof illa olmuyor ama isterseniz alabiliyorsunuz.Deri döşeme gibi.Ama cd calar kesin var evet çünkü zamanında alırken gidip gidip geldi fikirlerim.
Broşürlerini halen aracımda saklarım.

emre16

« Yanıtla #31 : Mart 26, 2011, 12:27:26 ÖÖ »
bir araç hem aileye hemde modifiyeye bu kadar elverişli olabilir.Bence mükemmel araç performans olsun ekonomi olsun sürüş keyfi vs...10 numara araçtır.Gözünüz kapalı alabilirsiniz pişman etmez çok sadıktır....

ctr07

« Yanıtla #32 : Mart 26, 2011, 07:44:35 ÖÖ »
vtec 2 nin hele o çift arka stopları yokmu.yeni cıvıclerin büyük eksikliklerinden biri.

ed35

« Yanıtla #33 : Mart 26, 2011, 10:14:38 ÖÖ »
vtec 2 nin hele o çift arka stopları yokmu.yeni cıvıclerin büyük eksikliklerinden biri.
Kolay hocam elektrikçide 10dk'ya halloluyor :)

ctr07

« Yanıtla #34 : Mart 26, 2011, 11:11:55 ÖÖ »
ölede abi orjinali başka olur ya.akşamlar skylıne misali:)

esso06

« Yanıtla #35 : Mart 26, 2011, 04:55:10 ÖS »
1.5 yıldır 2005 es var.Kullanımı zevkli,motor sesi,tasarımı,performansı(otomatik olmasına rağmen) gayet güzel bir araç.187.000kmde benimki.Bazen motordan tıkırtı şeklinde sesler geliyordu götürdüm Trigerin vadesi dolmaya başlamış dedi usta onun dışında Şanzuman ve Motorun çok iyi olduğunu da  söyledi.Forumu okuyorum yol sesi problemi olduğunu söyleyen arkadaşlar var.Ben Michelin Pilot kullanıyorum çok bozuk yollar dışında lastik sesi falan almıyor içeri.Yol tutuşu da fena sayılmaz ama Bora,Focuslar kadar iyi değil.Frenleride fena sayılmaz.Direksiyonu da mükemmel Megane'ler gibi hissiz değil en ufak kaymayı dahi hissedebiliyorsun.Alıpta pişman olan hiç duymadım ayrıca..

hsncck26

« Yanıtla #36 : Mart 28, 2011, 09:54:44 ÖÖ »
1.5 yıldır 2005 es var.Kullanımı zevkli,motor sesi,tasarımı,performansı(otomatik olmasına rağmen) gayet güzel bir araç.187.000kmde benimki.Bazen motordan tıkırtı şeklinde sesler geliyordu götürdüm Trigerin vadesi dolmaya başlamış dedi usta onun dışında Şanzuman ve Motorun çok iyi olduğunu da  söyledi.Forumu okuyorum yol sesi problemi olduğunu söyleyen arkadaşlar var.Ben Michelin Pilot kullanıyorum çok bozuk yollar dışında lastik sesi falan almıyor içeri.Yol tutuşu da fena sayılmaz ama Bora,Focuslar kadar iyi değil.Frenleride fena sayılmaz.Direksiyonu da mükemmel Megane'ler gibi hissiz değil en ufak kaymayı dahi hissedebiliyorsun.Alıpta pişman olan hiç duymadım ayrıca..

+5500

night_33

« Yanıtla #37 : Mart 28, 2011, 10:13:53 ÖÖ »
2005 ls sahibiyim
kesinlikle sorunsuz bir araç bakımdan bakıma servise gider benzinini koy yoluna çık gözün arkada kalmaz.
performans olarak gayet güzel yanına yanaşamayacağım belli başlı araçlar var (hp olarak arada çok farkın olduğu araçlar) onların haricinde alayına gider,alayına gittiği gibi birde dursa güzel olacak :) kesinlikle frenler kötü diğer araçlara göre,birazda ses alır ama olsun bunların hiçbiri sorun değil . seviyorum hondamı

Co Black

« Yanıtla #38 : Mart 28, 2011, 10:21:05 ÖÖ »
alayına gittiği gibi birde dursa güzel olacak :)
+1 :))

qvzd

« Yanıtla #39 : Mart 28, 2011, 10:33:13 ÖÖ »
VtecII'nin görünüşü,yakıtı iyidir.Performansı idare eder.Ama frenlerine güven olmaz.
frenlerine güven olmazmı ??? ls modelini bilmemde ES modelinin firenleri iyidir siz neyden şikayetcisiniz

Mesela ani bir frende belli bir noktaya kadar fren yavaşlatma yapıyor ondan sonra abs nerdeyse hiç bir işe yaramıyor sanki balatalar fren diskleri tutamıyor kayıyor gibi oluyor.(Aracım 2005 vtec es). İşte bu yüzden aracımın frenlerine hiç güvenemiyorum.

adnyldz

« Yanıtla #40 : Mart 28, 2011, 10:37:51 ÖÖ »
VtecII'nin görünüşü,yakıtı iyidir.Performansı idare eder.Ama frenlerine güven olmaz.
frenlerine güven olmazmı ??? ls modelini bilmemde ES modelinin firenleri iyidir siz neyden şikayetcisiniz

Mesela ani bir frende belli bir noktaya kadar fren yavaşlatma yapıyor ondan sonra abs nerdeyse hiç bir işe yaramıyor sanki balatalar fren diskleri tutamıyor kayıyor gibi oluyor.(Aracım 2005 vtec es). İşte bu yüzden aracımın frenlerine hiç güvenemiyorum.

bugune kadar boyle bırsey yasamadım sanırım senın araca mahsus bır olay

qvzd

« Yanıtla #41 : Mart 28, 2011, 11:06:13 ÖÖ »

Senin frenler nasıl?Sert frenlerde hiç geri tepme ne biliyim kayma vb... herhangi bir durum olmuyor mu?Araç direk duruyor mu?

esso06

« Yanıtla #42 : Mart 28, 2011, 02:27:46 ÖS »

Senin frenler nasıl?Sert frenlerde hiç geri tepme ne biliyim kayma vb... herhangi bir durum olmuyor mu?Araç direk duruyor mu?
Tofaş,Renaultlar gibi pedalın derecesine göre tepki vermiyor Civic.Frene basarken yaptığınız hamlenin hızıda önemli sert davrandığınız zaman üst üste birkaç abs darbesinden sonra cuk diye oturuyor araç.Ayrıca absyle birlikte kontrol size geçiyor kızaklama v.s olaylar olmuyor tam aksine hamle şansı veriyor sağa sola kaçabiliyorsunuz.

adnyldz

« Yanıtla #43 : Mart 28, 2011, 06:19:07 ÖS »

Sert frenlerde araçım kayma yapmıyor bir kaç kez ozellikle denememe rağmen  (caykkk) sesini  duymuyorum pedal absden dolayı titreşiyor. Bu sorunu yaşamadım henuz aracım LS  .

Asıl çözemediğim nokta debriyaj gıcırtı yapıyor bir başka vtec 2de de denedim ondada aynı sorun vardı sanırım buda vtec2'lerin kronik hastalığı.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Mart 28, 2011, 07:05:35 ÖS »
Kronik değil bence 2004 es aracım , frenlerine güveniyorum debriyaj gıcırtım da yok ama tek sıkıntısı var ona kronik diyebiliriz : direksiyon kutusu,salıncaklar,motor kulakları vs yerlerden kaynaklandıgı idda edilen ama kesin cözümü bulunamayan gıcırtı gibi ses. Uzun zamandır yapmadı ama 4 ayda 2-3 kere yaptı ; o da nazar boncugu olsun dedim baktırmadım bile :)

emre cvc

« Yanıtla #45 : Mart 28, 2011, 07:20:16 ÖS »

Tofaş,Renaultlar gibi pedalın derecesine göre tepki vermiyor Civic.Frene basarken yaptığınız hamlenin hızıda önemli sert davrandığınız zaman üst üste birkaç abs darbesinden sonra cuk diye oturuyor araç.Ayrıca absyle birlikte kontrol size geçiyor kızaklama v.s olaylar olmuyor tam aksine hamle şansı veriyor sağa sola kaçabiliyorsunuz.
( esso06 ) yorumuna + 99999999999999999999 katılıyorum...

ozN

« Yanıtla #46 : Mart 28, 2011, 07:31:35 ÖS »
bencede absisi biraz dandik :D arac cok cabuk absliyo ama savrulma olmuo uzun fren mesefasi sorunu yasamadım yani  hiç öle bir ortama düşmedim ama arabada sert frende savrulma falan yok sabit

esso06

« Yanıtla #47 : Mart 28, 2011, 10:08:30 ÖS »
Frenler kötü değil arkadaşlar yapmayın.Başımdan geçen bir olayı anlatayım.Bursa-Balıkesir istikametinde giderken İnegöl virajlarında birkaç kamyona takıldım bunaldım,yokuş aşağı kick down yaptım ok gibi fırladım resmen....Arka arkaya önümdeki otomobil ve 3kamyon dahil 4aracı gectim tam sert bi viraj denk geldi ki 120-130 var süratim frene asıldım ve şeridime geçtim en ufak kızaklama olmadı sadece arka lastiklerin esnediğini hissettim.Elektronik dağıtım sistemi ve abs gerçekten çok faydalı.Eski aracım Bravoyla girsem herhalde şu an burda yazıyor olmazdım :)

galantus

« Yanıtla #48 : Mart 29, 2011, 08:00:25 ÖÖ »
bende de 2005 vtec2 es manuel var. Yol tutuşunundan hiç memnun değilim fakat bence frenler gayet iyi.

qvzd

« Yanıtla #49 : Mart 30, 2011, 11:02:13 ÖÖ »
Evet aynen katılıyorum debriyaj gıcırtı sorunu benim araçtada var