Gönderen Konu: Uzun yol Civic .  (Okunma sayısı 6041 defa)

-Serhat

Uzun yol Civic .
« : Eylül 11, 2010, 10:36:26 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar dün 2008 düz Dream Civic'le Konya'dan Antalya'ya doğru yola çıktık.Forumda herkes tutturmuş yok orasından ses geliyor yok burasından ses geliyor yok efendim frenleri sorunlu vs.
Benim izlenimlerime göre araçtan hiç bir şekilde ses gelmiyor ... Bence tamamen bir piskolojik bir durum ..
Düz yollarda bizi sollayan birçok kişi oldu ve bu araçların hiç birisi dağları çıkamadı .. Düz yol araçları bu kadar olur denecek cinsten ..
Yakıt tüketimi gerçekten çok düşüktü ve 3.2 Lt ye kadar düştüm ... 3/1 depoyla 300 km yol aldık ..
Kalitesimi düşük bilmem ama küçücük bir taş çarpmasıyla kaputta ufak bir ezik oluştu .. Nedense ?
Ama yalıtım gerçekten yetersiz içeri çok ses alıyor ayrı konu .. Diğer araçlardaki gibi motor sesini çekmekten iyidir ..

Son olarak uzun yolda gerçekten insanı yormuyor ..

zeybek

Ynt: Uzun yol Civic .
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2010, 11:32:50 ÖS »
evet aynen. dış kaplama nie çok kaliteli yapılmamış bi türlü anlamadım. onun dışında herşey güzel. FOREVER HONDA  >=ok

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2010, 06:31:44 ÖÖ »
size tavsiyem eğer araçta müzik tesisatıda kullanıyorsanız ilk olarak kapıların iç kısmına pandizotun içine zift kaplaması yaptırın..hem müzik sesini iyi tok ses alırsınız hemde dış sesi içeri vermez...lastik sesini içeri alıyor bunu biliyorum onun içinde continental kullanın.kapı fitilerinide kontrol ettirin...yada kapı ayarlarını

Salih6993

« Yanıtla #3 : Ekim 02, 2010, 06:41:30 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar dün 2008 düz Dream Civic'le Konya'dan Antalya'ya doğru yola çıktık.Forumda herkes tutturmuş yok orasından ses geliyor yok burasından ses geliyor yok efendim frenleri sorunlu vs.
Benim izlenimlerime göre araçtan hiç bir şekilde ses gelmiyor ... Bence tamamen bir piskolojik bir durum ..
Düz yollarda bizi sollayan birçok kişi oldu ve bu araçların hiç birisi dağları çıkamadı .. Düz yol araçları bu kadar olur denecek cinsten ..
Yakıt tüketimi gerçekten çok düşüktü ve 3.2 Lt ye kadar düştüm ... 3/1 depoyla 300 km yol aldık ..
Kalitesimi düşük bilmem ama küçücük bir taş çarpmasıyla kaputta ufak bir ezik oluştu .. Nedense ?
Ama yalıtım gerçekten yetersiz içeri çok ses alıyor ayrı konu .. Diğer araçlardaki gibi motor sesini çekmekten iyidir ..

Son olarak uzun yolda gerçekten insanı yormuyor ..

yokuş aşşağı 160 - 170 ile giderken hafif hafif fren yapın veya hafif fren şeklinde ayağınız fren pedalının üzerinde dursun o zamn duyarsınız fren sisteminden gelen sesi

Utku Ataç

« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2010, 08:42:38 ÖÖ »
civic zaten yol aracı.şehir içi için çok uygun değil.deneyimlerinize bende katılıyorm.

Erhan-R

« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2010, 06:49:59 ÖS »
yokuş aşşağı 160 - 170 ile giderken hafif hafif fren yapın veya hafif fren şeklinde ayağınız fren pedalının üzerinde dursun o zamn duyarsınız fren sisteminden gelen sesi
[/quote]    dostum o dediğini en baba 2008 5.30 d bile yapıyor 18 le aşağı inerken frene basınca ses gelmesi sencede normal değilmi? bmw deki yalıtım iyi olduğu için pek hissedilmiyor müziksiz assfaltı süper olan yolda fark etmiştim.. hava soğutmalı olmayan her disk sistemi bunu yapar..

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 09, 2010, 04:59:03 ÖÖ »
o frenler ısınıdığı için yapacağı sestir..bunun önüne gerçilmez....

mehmetozler

« Yanıtla #7 : Ekim 09, 2010, 05:10:25 ÖÖ »
Arkadaşlar uzun yolda dış katman sesleri geliyor motor sesinde iyidir, nedeni ise pürüzsüz bir yolda çık ses yok zaman bozuk yollarda ses geliyo güzel yolda ise kesiliyo kafayı dinliyosun,
ama motordan ses geliyo olsa yol düzde olsa bozukta olsa gideceğin yere kadar motor sesi insanı çıldırtıyo, o sebepten motor sesi gelmektense yol ses gelsin daha iyi ;)

Bir söz vardı hatırlatayım...
Gülü seven dikenine katlanır :D  Seviyorum Hondamı
  >=ok

Castiel

« Yanıtla #8 : Ekim 09, 2010, 05:28:22 ÖÖ »
bu arada bıseyı atlamısız

arkadasım 3.2 gıbı bı degere nasıl ulastın cok merak edıyorum ?  kacla gıttın

bende dızel hb corolla vardı ıstanbul antalya arası onunla bıle 4.6 mazot yakmıstım

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 09, 2010, 05:41:15 ÖÖ »
:D ?

-Serhat

« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2010, 05:59:48 ÖÖ »
3.2 ye ye düşürene kadar hızımı yokuş aşağı boş vites ve 70 km hız geçmemekle buldum düz yola çıkınca ayrı tabii 150 'yi felan gördüm .

Salih6993

« Yanıtla #11 : Ekim 09, 2010, 06:02:24 ÖÖ »
    dostum o dediğini en baba 2008 5.30 d bile yapıyor 18 le aşağı inerken frene basınca ses gelmesi sencede normal değilmi? bmw deki yalıtım iyi olduğu için pek hissedilmiyor müziksiz assfaltı süper olan yolda fark etmiştim.. hava soğutmalı olmayan her disk sistemi bunu yapar..
[/quote]

birincisi bmw de ses filan yapmıyo. ikincisi 180 le giderken frene abanacak halin yok hafif hafif  fren yapmanda bile ötüyoru bu bütün civic lerde var yok diyen yalan söylemiş olur

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2010, 06:38:58 ÖÖ »
benim civic te yok....ses yapıyorsa ya balatanmda yada diskinde sıkıntı var...gel deneyelim benim aracı:D

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 09, 2010, 06:39:53 ÖÖ »
3.2 ye ye düşürene kadar hızımı yokuş aşağı boş vites ve 70 km hız geçmemekle buldum düz yola çıkınca ayrı tabii 150 'yi felan gördüm .
araç yokuş aşağı giderken boşa aldığında zaten max3 lt gösterir.ama sen onu viteste bayır aşağı insen 0 a kadar düşürürsün...bayır aşağı inerken boşa almak araca vitestekinden çok yaktırır:D

-Serhat

« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2010, 06:42:36 ÖÖ »
Yok ya bayır aşağı değil boş vitese alıyorum o kenidi gidiyor zaten bide yokuş yukarı olunca 60 70 km arasına getiriyorum yine boşa 40 km hıza süşene kadar . Sonra yine vites yine boş .

-Serhat

« Yanıtla #15 : Ekim 09, 2010, 06:43:09 ÖÖ »
Valla fotorafını çekerdim ama artık onu çoluk çocuk yapıyor gerek yok :D

Salih6993

« Yanıtla #16 : Ekim 11, 2010, 09:03:33 ÖÖ »
benim civic te yok....ses yapıyorsa ya balatanmda yada diskinde sıkıntı var...gel deneyelim benim aracı:D

sizin aracınız kaç model ben yeni kasa civiclerden bahsediyorum.