Gönderen Konu: Araba Tavsiyesine İhtiyacım Var  (Okunma sayısı 12691 defa)

timon

Ynt: Araba Tavsiyesine İhtiyacım Var
« Yanıtla #25 : Şubat 13, 2010, 08:30:07 ÖS »
yakıt konusu bu yeni kasada sorun sanırım forumlarda herkes bu konudan şikayetçi benim eski honda kullanıcılarından duyduğum aracın kendi segmentindeki araçlar aarsında en az yakanı olduğu (sakin kullanımda az yaktığı) ancak hız isteyen olursada aracın beklentileri karşıladığı.galiba bu yeni kasalarda bu i-vtec olayı kullanıcıları yakıt konusunda üzüyor. başka tavsiyesi olan yok mu acab arkadaşlar? çünkü eşimle alacağımız aracımıza tüp taktırmak istemiyoruz.

ursus

« Yanıtla #26 : Şubat 13, 2010, 09:08:53 ÖS »
hocam mitsubishi sence neden ucuz? temsa'ya ait. temsa da üretilen bir aracın yedek parça sıkıntısı olur mu?

timon

« Yanıtla #27 : Şubat 13, 2010, 09:46:34 ÖS »
hocam mitsubishi sence neden ucuz? temsa'ya ait. temsa da üretilen bir aracın yedek parça sıkıntısı olur mu?
haklı olabilirsin biraz forumlardan da incelerim.

timon

« Yanıtla #28 : Şubat 14, 2010, 02:58:08 ÖS »
evet inceleim araç güzel ikinci elinde sorun var sanırım yani satmak istesen zor satılır gibi onun haricinde araç güzel

ursus

« Yanıtla #29 : Şubat 14, 2010, 07:44:55 ÖS »
evet inceleim araç güzel ikinci elinde sorun var sanırım yani satmak istesen zor satılır gibi onun haricinde araç güzel

2. eli de var hocam kafanı takma sen. ilerde paran olur evo kit de takarsın. allah korusun acil paraya ihtiyacın olursa, eğer km si 50bin i geçmemişse zaten galericilerin kendisi satın alıyor arabaları. japon'un 2.eli her zaman rahat satılır. hele ki bu kasanın 2. el sorunu olacağını sanmıyorum.

mitsubishi ülkemizde adam gibi satış politikasıyla satılamamış dolayısıyla diğer markalar gibi yaygınlaşamamış bir araç. fakat sabancı toyota'yı elinden çıkardı. temsa ise hala elinde duruyor. bu da demek oluyor ki mitsubishi'ye artık ağırlık verecek. ha tam tersi de olabilir tabi. ne yapacakları belli olmuyor bu kodamanların. koç 3 sene önce sabancı gimayı aldı diye cıngar çıkardı. bunun üstüne tansaş ihalesine jest olsun diye sabancı girmedi, koç kazandı. koç tansaşı migros'a kattı. 1 sene sonra migrosu yabancılara devretti. ne yapacakları hiç belli olmuyor.

bak. 91 model galant, carizma ve bu son kasa lancer. bunlarda 2. el sorunu olmayacaktır. çünkü halkın tercih ettiği kasalar bunlar. hele mitsubishi carizma'Nın(sabancı nın corolla'da başarısız olmasından sonra piyasaya sürdüğü lancer modeli) satış rakamlarına hala bir çok araç ulaşabilmiş değildir. gördüğün gibi sana objektif bir değerlendirmede bulunmaya çalışıyorum.

timon

« Yanıtla #30 : Şubat 14, 2010, 08:32:10 ÖS »

2. eli de var hocam kafanı takma sen. ilerde paran olur evo kit de takarsın. allah korusun acil paraya ihtiyacın olursa, eğer km si 50bin i geçmemişse zaten galericilerin kendisi satın alıyor arabaları. japon'un 2.eli her zaman rahat satılır. hele ki bu kasanın 2. el sorunu olacağını sanmıyorum.

mitsubishi ülkemizde adam gibi satış politikasıyla satılamamış dolayısıyla diğer markalar gibi yaygınlaşamamış bir araç. fakat sabancı toyota'yı elinden çıkardı. temsa ise hala elinde duruyor. bu da demek oluyor ki mitsubishi'ye artık ağırlık verecek. ha tam tersi de olabilir tabi. ne yapacakları belli olmuyor bu kodamanların. koç 3 sene önce sabancı gimayı aldı diye cıngar çıkardı. bunun üstüne tansaş ihalesine jest olsun diye sabancı girmedi, koç kazandı. koç tansaşı migros'a kattı. 1 sene sonra migrosu yabancılara devretti. ne yapacakları hiç belli olmuyor.

bak. 91 model galant, carizma ve bu son kasa lancer. bunlarda 2. el sorunu olmayacaktır. çünkü halkın tercih ettiği kasalar bunlar. hele mitsubishi carizma'Nın(sabancı nın corolla'da başarısız olmasından sonra piyasaya sürdüğü lancer modeli) satış rakamlarına hala bir çok araç ulaşabilmiş değildir. gördüğün gibi sana objektif bir değerlendirmede bulunmaya çalışıyorum.
teşekkürler verdiğin ayrıntılı bilgiler için peki sen lancer ve civic arasında tercihin lancer mı olur du bildiğim kadarıyla aracın honda.arcı hiç kullanma şansın oldu mu sormak istediğim civic e göre + ve - lerisence neler.

ursus

« Yanıtla #31 : Şubat 14, 2010, 10:34:52 ÖS »
hocam lancer boş bir araç. yani nasıl diğim, 1999 model carizma'daki aksesuarların bazıları yok. sunroof yok mesela. güvenlik için diyorlar. en full ü ile civic elegance aynı fiyat. ama ne cruise control var ne 6lı cd çalar ne de sunroof var. şimdi senin bütçen 30.000 olduğu için ben sana lancer dedim. çünkü ya civic dream alacaksın ya da lancer inform alacaksın. ikiside aksesuar olarak boş araçlar. analog klima, tek cd çalar, cruise control yok. bütçen 38 falan olsa, civic premium al derdim. lancer'ın inform modelinin 2. el fiyatı düşük. lancer'ın 1.8 intense modeli var. 6lı cd çalar ve cruise control onda mevcut. o da bizim civic elegance'dan 6.000 lira pahalı. üstelik yine sunroof'u yok. özetliyeyim. eğer ben yeniden araç alacak olsam, sunroof istemiyorsam lancer, sunroof+6lı cd çalar+cruise istiyorsam elegance alırdım. yineliyorum. sen 30.000 liralık araç alacağın için aksesuarın senin için bir önemi yok. aksesuar sonradan tamamlanılabilir bir detay. sonuçta lancer'In en ufak modelinde de, makyajsız kasa civiclerde olmayan aux girişi var. bu girişle mp3 player ya da iphone, nokia xpressmusic gibi telefonları arabaya bağlayabilir istediğin müziği dinleyebilirsin.

arabayı hiç kullanmadım. fakat gazetelerde olsun kendi internet sitelerinde olsun, halkı test sürüşüne çağırıyorlar. bence sana en yakın bir mitsubishi showroom'una gidip test sürüşü yapmak istediğini söyleyebilirsin. eğer vaktim olursa gidip süreceğim ben de. ama 1 kullanmayla pek bir şey anlayabileceğimi sanmıyorum.

1.5 dohc mivec işte, hemen hemen aynı motor. tıpkı civic gibi mcpherson süspansiyona sahip. yine tıpkı civic gibi ön fren diskleri 15" arka fren diskleri 14". bu daha iyi bir frenaj demek. 0-100 11 saniye, civic ise 10 saniye. civic lancer'dan 100 kilo kadar daha hafif. civic'te 152 tork var lancer'da ise 146.

yüreğinin sesini dinle :)

timon

« Yanıtla #32 : Şubat 15, 2010, 05:52:28 ÖS »
yüreğim kesinlikle civic premium istiyor ancak o fiyata 2.el temiz ve 40.000 yada 50.000 km de bulabilirmiyim sence?

ursus

« Yanıtla #33 : Şubat 15, 2010, 10:49:56 ÖS »
yüreğim kesinlikle civic premium istiyor ancak o fiyata 2.el temiz ve 40.000 yada 50.000 km de bulabilirmiyim sence?

var hocam http://www.araba.com/1849931/Honda%20Civic%201.6%20Dream şurda bir ilan var. dream yalnız. anca dream bulursun bu fiyata
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2010, 10:53:53 ÖS Gönderen: ursus »

timon

« Yanıtla #34 : Şubat 15, 2010, 10:59:23 ÖS »

var hocam http://www.araba.com/1849931/Honda%20Civic%201.6%20Dream şurda bir ilan var. dream yalnız. anca dream bulursun bu fiyata
hayırlısı olsun bakalım neler olacak aslında aralıkta 38.000 tl ye sıfırını alacaktım sonra ilk aracım olduğu için parayı bağlamak istemedim.arabayı almakla bitmiyor aslında ondan sonra başlıyor.bakalım artık neler olacak

ursus

« Yanıtla #35 : Şubat 15, 2010, 11:03:59 ÖS »
sıfır alma hocam. eskisi gibi değil artık. yıllar geçtikçe aracın değeri düşüyor. eskiden emekli yatırımıydı. artık emeklinin göz yaşına bakılmıyor :) zaten değeri düşecek aracın, sıfır aldığın zaman direk 5 milyar zarardasın. üstüne bir de zaman işler. az kullanılmış al. artan parayla da type-r tampon alırsın.

statik

« Yanıtla #36 : Şubat 15, 2010, 11:22:00 ÖS »
Civic almadan önce bi jetta test edin derim nokta
belki haklısınız ancak jettanın yakıt tüketimi ve konforu gibi özellikleri hakkında çok da bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

Ortalama 8 litre civarı yakıyor 1.6 FSI düz vites jettalar. Gayette iyi gider 6 vites zaten, konforu civiciği fena katlar :) yol tutuşu civicten daha iyidir, frenleri civicten çoook daha iyidir. Haa civicteki motor sesi, civicteki japon ruhunu, civicteki sürpiz gücü jettada bulamazsınız. Tekrar haa ben olsam jetta alırdım o başka..

timon

« Yanıtla #37 : Şubat 15, 2010, 11:27:07 ÖS »
açıkçası beni fazla üzmeyecek her açıdan 30.000 tl ye ne araç alabilirim.jetta da olabilir civic de civic e karşı bir sempatim var ancak aldıktan sonra pişman olacaksam hiçte gerekyok böyle bir sevdaya

statik

« Yanıtla #38 : Şubat 16, 2010, 12:38:35 ÖÖ »
Hocam konfor, yol tutuş, fren, güvenlik, donanım olarak jetta önde. Ve diyorum size gidin bi test edin, bi oturun jettanın koltuğuna.... Civici istemeyeceğinizi düşünüyorum (bu aralar honda düşmanı oldum galiba:) )

ultrakif

« Yanıtla #39 : Şubat 16, 2010, 12:44:35 ÖÖ »
hocam dizel olarak km si düşük vw passat highline 2  ler de fena araçdeğil aklınızda bulunsun

34BB9000

« Yanıtla #40 : Şubat 16, 2010, 01:03:11 ÖÖ »
audi alırsan tamirciden çıkamazsın.hemde fazla yakar vergiside ağır...trigger kayışları problem turboysa zaten hepten problem.ayrıca audi aile arabası olmadı hiçbirzaman bireysel arabadır.fransız arabaları aile arabası olarak ağır basar.ama fransız arabası 2.elde işine gelmez.gaza basmam dşiyorsun az yakmasını istiyorsun aile arabası olsun diyorsun.az çok kalite olsun diyorsun tabiiki.ben sana volvoyu tavsiye ederim.dizel tabiiki.öyle eski kasa mercedes bmw falan sakın düşünme son sahibi olur ve elinde kalır haberin olsun.özellikle 3 ve 5 serisi...aman haa...ingiliz rover ve cryhslerıda tavsiye ederim.dizelleri mevcut.içi ve bagajı geniş.süspansiyon amerikan kasa süspansiyon.donanım ve konfor var az yakar vergisi düşük..chevy ler orjinal amerikan değil kore malı artık alınmaz yani orjinal amerikan olsa al derim ama alınmaz.jeep zaten düşünmüyorsun...fordlar yerli zaten tel maşa alınmaz.inanılmaz kalitesiz.toyotalar zaten öyle al birini vur ötekine.2.nesil eski kasanın yenisi vectralarda iyi.

timon

« Yanıtla #41 : Şubat 16, 2010, 07:41:34 ÖÖ »
Hocam konfor, yol tutuş, fren, güvenlik, donanım olarak jetta önde. Ve diyorum size gidin bi test edin, bi oturun jettanın koltuğuna.... Civici istemeyeceğinizi düşünüyorum (bu aralar honda düşmanı oldum galiba:) )

peki en kısa zamanda gidip test edeceğim sonrada burada düşüncelerimi yazacağım

timon

« Yanıtla #42 : Şubat 16, 2010, 07:46:47 ÖÖ »
audi alırsan tamirciden çıkamazsın.hemde fazla yakar vergiside ağır...trigger kayışları problem turboysa zaten hepten problem.ayrıca audi aile arabası olmadı hiçbirzaman bireysel arabadır.fransız arabaları aile arabası olarak ağır basar.ama fransız arabası 2.elde işine gelmez.gaza basmam dşiyorsun az yakmasını istiyorsun aile arabası olsun diyorsun.az çok kalite olsun diyorsun tabiiki.ben sana volvoyu tavsiye ederim.dizel tabiiki.öyle eski kasa mercedes bmw falan sakın düşünme son sahibi olur ve elinde kalır haberin olsun.özellikle 3 ve 5 serisi...aman haa...ingiliz rover ve cryhslerıda tavsiye ederim.dizelleri mevcut.içi ve bagajı geniş.süspansiyon amerikan kasa süspansiyon.donanım ve konfor var az yakar vergisi düşük..chevy ler orjinal amerikan değil kore malı artık alınmaz yani orjinal amerikan olsa al derim ama alınmaz.jeep zaten düşünmüyorsun...fordlar yerli zaten tel maşa alınmaz.inanılmaz kalitesiz.toyotalar zaten öyle al birini vur ötekine.2.nesil eski kasanın yenisi vectralarda iyi.

ayrıntılı bilgiler için saol bende bir ara arkadaşta volvo s40 dizel gördüm ve bayıldım ancak sonra internetten araştırdım benim vereceğim paraya 30.000 civarı 90.000 km den aşağı dizel yoktu.sonra bende vazgeçtim.yoksa s40 benimde favori araçlarımdan.

mehmet1971

« Yanıtla #43 : Şubat 26, 2010, 09:11:20 ÖS »
Size atılıyorum. Dizel de tek geçerim. Jetta tdi comfortline olsun. Tadından yenmez. Uzun yol 3.8 lt yakıt.

kacaman

« Yanıtla #44 : Şubat 26, 2010, 09:14:44 ÖS »
Size atılıyorum. Dizel de tek geçerim. Jetta tdi comfortline olsun. Tadından yenmez. Uzun yol 3.8 lt yakıt.

hocam böyle giderse aldıracaksın bize de jetta dizeli ;D

mehmet1971

« Yanıtla #45 : Şubat 27, 2010, 02:30:02 ÖS »
Valla seni bilmem ama ben 3-4 sene sonra bir dizel araç alacağım. Büyük ihtimalle vw grubu olacak

hocam böyle giderse aldıracaksın bize de jetta dizeli ;D

timon

« Yanıtla #46 : Mart 01, 2010, 08:06:07 ÖS »
Dizel çok mantıklı ancak 2.el dizel almak beni açıkçası dedirgin ediyor

hondariza

« Yanıtla #47 : Mart 01, 2010, 08:46:17 ÖS »
1.6 tdci focus tavsiye edebilirim kuzenimde var 2006 45000 de falan gayet az yakıyo ve şimdi ye kadar bi parçasının değiştiğini görmedim.çok ta temiz bence bulursun temiz bi dizel.Ha birde eğer focus alırsan trend alıpta hataya düşme bomboş bi araç focus alıcaksan titanyum alıcaksın ayrıca çok da güzel gidiyo honda kadar olmasada.

timon

« Yanıtla #48 : Mart 12, 2010, 09:36:21 ÖS »
peugeot 407 hdı marka aracını satacak bir arkadaşım var bu araç hakkında firiniz nedir? yakın bir arkadaşım 308 hdı aldı ve 1 depo ile 1100 km gidince iyice aklımı çeldi.sizden önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorumç

timon

« Yanıtla #49 : Mart 13, 2010, 07:18:44 ÖS »
arkadaşlar bu konuda yardımcı oalbilecek kimse sitede kalmadı mı?