Gönderen Konu: Siteye Girememe Sorunu!  (Okunma sayısı 9761 defa)

metin.yildiz

Siteye Girememe Sorunu!
« : Kasım 22, 2011, 08:02:03 ÖS »
Arkadaşlar genelde karşılaştığımız ve buluşmalarımızda dile gelen sorunlardan biri bu! Millet siteye giremiyoruz diyor. Bu konuda yapılacak olan iş dns ayarlarını değiştirmektir. Belki bilen biliyodur ama bilmeyenler için bi bilgi olmuştur inşallah!

abc44

Ynt: Siteye Girememe Sorunu!
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2011, 08:11:13 ÖS »
dns ayarları nerden değişiyor

metin.yildiz

« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2011, 08:14:39 ÖS »
pm attım. Bilgine. Aslında burdan resimli bir anlatım olsa iyi olur.

MerT01__civic

« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2011, 08:34:27 ÖS »
yapmışsın Metin abi :) telden ancak o kadar tarif edebildim.. yardımım dokunmuştur inşallah :)

metin.yildiz

« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2011, 08:38:35 ÖS »
ne demek mert. yardımın olmazmı. alttaki dns lere senin dediğinden başka bişey yazdım. Teşekkür ederim. Burdada millete yardımcı olalım. Resimli bişeyler yapmak lazım.

MerT01__civic

« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2011, 08:41:20 ÖS »
ne demek mert. yardımın olmazmı. alttaki dns lere senin dediğinden başka bişey yazdım. Teşekkür ederim. Burdada millete yardımcı olalım. Resimli bişeyler yapmak lazım.
benim dediğimde oluyor başkada oluyor Metin abi :) evet dediğin gibi resimli anlatım yada link atalım buraya..

metin.yildiz

« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2011, 08:43:52 ÖS »

battalgazi

« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2011, 08:41:02 ÖÖ »
Dns ayarını neden değiştiriyoruz sorun neyse halledilsin 2-3 günde bir anca girebiliyorum

MerT01__civic

« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2011, 10:20:36 ÖÖ »
Dns ayarını neden değiştiriyoruz sorun neyse halledilsin 2-3 günde bir anca girebiliyorum
buluşmalarda filan herkes bunu söylüyor.. ama Dns ayarlarını değiştirmek kolay ve tek bu site değil diğer girilmeyen sitelerde de yardımı dokunuyor :) değiştirdiğiniz zaman sorun kalmıyor..

quasi522

« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2011, 06:40:08 ÖS »
Bu site yasaklı mı? Garip, dns ayarlarını niye değiştiriyoruz?

hondaciwic

« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2011, 08:21:41 ÖS »
pm alabılırmıyım

dj259

• MeSuT
    • BenimArtim
« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2011, 08:25:35 ÖS »
sunucuyla alakali dns de sorun yok

acar

« Yanıtla #12 : Aralık 06, 2011, 08:47:02 ÖS »
konu daha önce açıldı ! araştırırsanız görüceksiniz

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2011, 10:32:30 ÖS »
O kadar sitede değilde neden burada sorun oluyor ??????????? artık siteden sogudum yaaww modemi kapat 5 dk bekle sonra tekrar olmasın bir 5 daha. bilgi lazım oluyor giremiyoruz. günde en az 100 siteye giriyoruz hiç biri sorun olmuyor neden THT ????? Artık bir çözüm bulun suna yaaw !! DNS ayarı bir çözüm değildir. Sorunun kaynagı biz değil Tht dir. Çözüm yoluna gidilmesi gereken bir taraf varsa tht dir. Lütfen artık geregini yapın !! ... Saygılar iyi çalışmalar.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #14 : Aralık 06, 2011, 10:40:30 ÖS »

Merhaba,

Konu açılmış madem bende çalıştığım şirkette bilgi işlem sorumlusuyum.Ufakda olsa yardımım dokunur diye düşündüm. Siteye sorunsuz olarak giriyorum ve herhangi bir sıkıntı olmuyor.Yapacağınız küçük bir DNS ayarı ile sorunsuz siteye giriş yapabileceğinizi belirtmek isterim.Bilmeyenler için bağdaştırıcı ayarlarından DNS yi el ile atamanız ile farklı sitelerdede gezinme imkanı bulursunuz.Sorun yaşayanlar için sorunsuz kullandığım DNS ayarlarını verebilirim burada yayınlamam doğrumu bilemiyorum ama pm atan arkadaşlarla paylaşabilirim yönetici arkadaşlardan DNS ayarını paylaşabilirsin onayı gelene kadar..

Saygı ve sevgiler..

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Aralık 06, 2011, 11:00:41 ÖS »
arkadaşkar Dns ayarlarınızı değiştirirseniz sorunsuz giriliyor.. tek bu site için değil nette daha iyi geziniyorsunuz :) ama bencede buna bir çözüm bulunmalı.. herkes bu konuyu görmeyebilir sonuçta.. çok kişi var giremiyor bana söyleyip duruyorlar.. artık gözümü kapatınca Dns ayarları değiştirme geliyor gözümün önüne ;D

ersinguzen

« Yanıtla #16 : Aralık 07, 2011, 08:47:09 ÖÖ »
Dns ayarlarım değişik 1 kere bile sorunla karşılaşmadım

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #17 : Aralık 07, 2011, 08:49:14 ÖÖ »
Sunucunun yurtdışında olmasından dolayı sorunlar oluşabiliyor arkadaşlar, en geç 2 gün içinde Türkiye'de bulunan yeni bir sunucuya geçilecektir artık böle girelememe sorunu yaşamıcaksınız

acar

« Yanıtla #18 : Aralık 07, 2011, 06:43:47 ÖS »

Merhaba,

Konu açılmış madem bende çalıştığım şirkette bilgi işlem sorumlusuyum.Ufakda olsa yardımım dokunur diye düşündüm. Siteye sorunsuz olarak giriyorum ve herhangi bir sıkıntı olmuyor.Yapacağınız küçük bir DNS ayarı ile sorunsuz siteye giriş yapabileceğinizi belirtmek isterim.Bilmeyenler için bağdaştırıcı ayarlarından DNS yi el ile atamanız ile farklı sitelerdede gezinme imkanı bulursunuz.Sorun yaşayanlar için sorunsuz kullandığım DNS ayarlarını verebilirim burada yayınlamam doğrumu bilemiyorum ama pm atan arkadaşlarla paylaşabilirim yönetici arkadaşlardan DNS ayarını paylaşabilirsin onayı gelene kadar..

Saygı ve sevgiler..

bilgi işlem sorumlusu sevgili abim yardım etmek isteğinize saygı göstererek dns ile ne alakası var ? hiç bir alakası yok daha önce açılan konuda bi kaç birşey anlatmıştım insanları yanlış yönlendirmeyin bende dns ayarı otomatik bende hiç bir sıkıntı çıkmadı 2 bilgisayarımdada. Oluşan sıkıntılar network tabanlı olduğunu düşünüyorum sizin server ile yaşadığınız sıkıntılar  saygılar.

tahirarit

« Yanıtla #19 : Aralık 08, 2011, 02:19:47 ÖS »
Sitenizin ns ayarlarında bir problem var. Girilmiyor siteye... Hadi bir kereye mahsus insan dns atayıp girer ama her defasındada insan ugraşamıyor dns atamak için... Bence siteyi barındırdığınız hosting şirketi ile bu konuyu görüşürüz. Sizin Ns 'ler tam güncellenmemiş...

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #20 : Aralık 08, 2011, 02:26:02 ÖS »
Sunucunun yurtdışında olmasından dolayı sorunlar oluşabiliyor arkadaşlar, en geç 2 gün içinde Türkiye'de bulunan yeni bir sunucuya geçilecektir artık böle girelememe sorunu yaşamıcaksınız

Gerekli açıklamayı yukarıda yaptım...sorunumuz budur ve düzelicektir.

battalgazi

« Yanıtla #21 : Aralık 08, 2011, 03:08:33 ÖS »
inşallah düzelir 3 gündür giremiyorum

Grafink

« Yanıtla #22 : Aralık 08, 2011, 03:18:19 ÖS »
bir zamanlar aynı Youtube için yaptığımız gibi, sistemimize yurt dışındaki dnslerden birini ekliyoruz, Sorunlar kalıcı olarak çözülüyor. google'a youtube dns yazdığınızda gelen bi milyon sonuçtan herhangi birine girip, en yakışıklı bulduğunuz numaraları ağ ayarlarınıza uygulayın. Yöneticiler sistemi taşıyana kadar problem yaşamazsınız.  Ayrıca ülkemizdeki sansür sorununu çözersiniz, yasaklı yasaksız her yerde gezersiniz, bi takım video oaylaşım sitelerinde sıklıkla görülen "bölgenizin sitemize girmesine izin yok" ibaresinden kurtulursunuz... Bir sürü de bonusu var bu işin :D
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2011, 03:20:59 ÖS Gönderen: Grafink »

hondaciwic

« Yanıtla #23 : Aralık 12, 2011, 07:19:29 ÖS »
saolun

MerT01__civic

« Yanıtla #24 : Ocak 26, 2012, 08:51:35 ÖS »
sitemiz müthiş hızlanmış valla son zamanlarda ilk defa böyle uçuyor site :) bakım çalışması var yazıyordu bugün baktım.. valla süper olmuş emeklerinize sağlık diyorum.. nazar değmesin hep böyle devam etsin :)