Gönderen Konu: Sitenin Genel Tavri Hakkinda !!!  (Okunma sayısı 7414 defa)

ferad

Sitenin Genel Tavri Hakkinda !!!
« : Eylül 27, 2010, 09:09:13 ÖÖ »
son zamanlarda honda haric tum markalara 1 antipati olmaya basladi sitede ya da ben yeni farkediyorum opel vw bmw vs. ne zaman konu acilsa haddini bilmez cok cahil ve cocuksu yorumlar yaziliyor adminlere sesleniyorum 1 an once el atin bu ise !!!!!!!

Salih6993

Ynt: Sitenin Genel Tavri Hakkinda !!!
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2010, 09:20:59 ÖÖ »
son zamanlarda honda haric tum markalara 1 antipati olmaya basladi sitede ya da ben yeni farkediyorum opel vw bmw vs. ne zaman konu acilsa haddini bilmez cok cahil ve cocuksu yorumlar yaziliyor adminlere sesleniyorum 1 an once el atin bu ise !!!!!!!

kesinlikle katılıyorum piyasada sadece honda varmış gibi davranılıyo utanmasalar honda ferrari eşleşmesi yapıcakları bu konu benide ciddi şekilde rahatsız ediyo

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2010, 09:28:34 ÖÖ »
Sevgili kardeşim, Honda aşıklarının mekânında Honda'nın fazla övülmesi, başka markalara tu kaka muamelesi yapılması gayet tabiî kabul edilmesi gereken bir tutumdur. Elbette tarafsız bakmak en güzelidir. Ancak Honda aşkı ile kör olmuş gözler de mazur görülmelidir. Bu sitede yapılacak kıyaslamalarda bunun göz önünde bulundurulması lâzım. Taraflı yorum yapmak ne kadar yanlışsa, taraftar olanlara cahil veya çocuksu yakıştırmaları da bir o kadar yanlıştır. Burada yapılacak değerlendirmenin noter huzurunda veya laboratuvar ortamında bir deney tadında olmasını beklemek haksızlık olur. Başka markalara karşı bir antipati veya karalama söz konusu değildir. Karşılaştırmaları takip ederseniz göreceksiniz ki "Civic'in x marka karşısında şansı yok" şeklinde yorumlar da yapılmaktadır.
Keyifli forumlar dilerim.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2010, 09:43:31 ÖÖ »
Salih kardeşim, Ferrari hem çok pahalıdır, hem çok yakar, hem vergisi çok yüksektir. Lpg dönüşümü de mümkün değildir. Yarrışta Ferrari alsa da diğer konularda Honda üstündür. Honda iktisatlı arabadır.

poseidon999

« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2010, 09:51:22 ÖÖ »
Mantık çerçevesi içinde markalar eleştirilmeli.

Hatta bana say deseniz Honda'nın bir çok kötü özelliğini de sayabilirim tabi diğer markaların da.

Ama hiçbir araç sahibi diğer araç sahibini sırf Honda kullanmıyor veya X marka kullanıyor

diye eleştirmemeli. Ferrari denilmiş ama emin olun Ferrarinin bile kişiye göre eleştirilecek yanları var.

Arabalar kusursuz değildir. Onun için bırakın seviyeli bir şekilde tartışılsın.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2010, 10:09:38 ÖÖ »
Şimdi Honda'nın ses yalıtımından nefret ediyorum diyeceğim, "hangi ses yalıtımı?" diyeceksiniz. Yok ki, olmayan şeyden nefret mi edilir!

Utku Ataç

« Yanıtla #6 : Eylül 27, 2010, 03:28:11 ÖS »
otomotiv dünyasında 3 marka vardır.bmw honda ve saab.gerisi bence hep ortalarda.bişeyler eksik her birinde .

ferad

« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2010, 03:39:44 ÖS »
otomotiv dünyasında 3 marka vardır.bmw honda ve saab.gerisi bence hep ortalarda.bişeyler eksik her birinde .
mercedes ne peki velesbit firmasi mi ? :) komik olmayin arkadaslar ben honda ya laf soylemiyorum honda cilarin tavrini anlamiyorum sadece yorumlara biraz daha ozen gosterilsin tek istegim bu adi cikacak yoksa sitenin

alkan

« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2010, 03:41:54 ÖS »

kesinlikle katılıyorum piyasada sadece honda varmış gibi davranılıyo utanmasalar honda ferrari eşleşmesi yapıcakları bu konu benide ciddi şekilde rahatsız ediyo

katılıyorum :)

drms

« Yanıtla #9 : Eylül 27, 2010, 03:54:39 ÖS »
mercedes ne peki velesbit firmasi mi ? :) komik olmayin arkadaslar ben honda ya laf soylemiyorum honda cilarin tavrini anlamiyorum sadece yorumlara biraz daha ozen gosterilsin tek istegim bu adi cikacak yoksa sitenin

tilki yuvasında tavuk muhabbeti yapılmaz. kaldı ki tavuklarda övülmez.. o yüzden honda seven herkes bu sitede yer almazdı yada sitenin ismi teamhonda değilde alwayscar veya team car olurdu ....
bütün bunlar doğal kardeşim. o yüzden bundan gocunmanın anlamı yok...
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2010, 03:55:32 ÖS Gönderen: drms »

haki

« Yanıtla #10 : Eylül 27, 2010, 04:44:00 ÖS »
kımse yogurdum kara demez onca marka varken nıye hondaya bınıyoruz dıgerlerınden ıyı oldugu ıcın bu aracları bıze beledıye dagıtmadı hepımız para verıp aldık kımse parasını dandık bır seye vermez benım aracı 92 model bır honda 20 yıllık bır aractan hala memnunsam tabıkı ovecem bundan daha dogal ne olabılırkı işi soylke ozetlıyım ya sev ya sat

kacaman

« Yanıtla #11 : Eylül 27, 2010, 04:47:03 ÖS »
yaklaşık üç yıldır bu siteyi takip ediyorum ve konuların çoğunu eski yeni okumuşumdur
bu site kadar tarafsız olabilecek dikkat ediniz lütfen bir markaya benimserken tarafsız olabilecek başka site sanmıyorum
bu sitede öz eleştiri yapılır
fazlası eksiği karşılaştırılmalar yapılır ve yapılacak
belki arada bazı fanatik olupta körü körüne civic yada genel anlamda honda diyenler olacaktır elbet ama;
bu sitede şunu gayet net defaten görmüşümdür;
Yiğidin hakkını yemez, gereğinde hakkını verir ve haklısın der.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2010, 03:50:37 ÖÖ »
Bu sitenin özelliklerine ilaveten şunu da belirtelim ki, bu sitenin üyeleri birbirlerini kardeş gibi görürler ve birbirlerine hakaret etmezler. Karşıdakinin fikrini beğenmeme hakkın var. Fakat fikrini beğenmediğine cahil veya çoluk çocuk gibi hakaretler etmezler. Zaten böyle hakaretler edenler kendi seviyelerini düşürürler. Kişinin üslubu onun akıl yaşını gösterir.

poseidon999

« Yanıtla #13 : Eylül 28, 2010, 04:16:42 ÖÖ »
İşin kötüsü bu apaçi diye tabir ettiğimiz tipler her yerde her markada var ve olacaktır da engelleyemeyiz.
Bu tiplerin ortalığı karıştırmasına da üyelerin yardımıyla adminler engel olacak.

Bir de size körü körüne marka savunan biri olmadığımızın siteden bir kanıtı.

Bakınız 206 - Si karşılaştırma konusu. 
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2010, 04:18:40 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

nucro

« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2010, 04:56:30 ÖÖ »
Güzel bi noktaya girmşsiniz arkadaslar bende bir iki kelam edeyim.

İlk basta bu sitenin amacı ne?

Hondacılar honda severler sevmeyenler bir arada olsun gerekli teknık bilgiler paylasılsın yardımlasılsın muhabbet dönsün.

Bende bir iki konuda dikkat ettim karsıdakı araba ne olursa olsun honda diyenler var körü körüne.

O onların baglılıgı körlügü ancak ve ancak mantıklı acıklamalarla aşılabilicek durum bence.

Honda marka olarak artık orta-üst segment olmaya basladı. Beklentiler yükseldi. Kesinlikle eksiksiz bir üretimi yok. En basitinden bunları tartısabiliyoruz burda.Sahibi oldugum aracım gibi eski modellerde parça sıkıntısı yasamıyoruz bu forumda. Basit arızaları sıkıntıları yada modlama planları hakkında da tartısıyoruz.

En önemlisi dostluk kuruyoruz. Bir arkadasımızın başı sıkıştıgında aradıgında orda oluyoruz.

Bazen kendimi tutamadıgım oluyor abuk zubuk bir konu gördügümde dayanamıyorm geciyorum dalgamı mesela. Şurda araçlar teknik özellikleri sıkıntıları üstüne dönmüş sayfalarca yazı var hemde her model için. Yeni üye olmuş bir arkadasın tutupta şu araba nasıl ben bunu alıcam diye yenii bir konu açması bariz kirlilik. Araştırmayı ögrenmemiz gerekiyor.

Bu apaçi konusuda ayrı bir başlık olabilir.

Almıslar altlarına baba parasıyla mugen fk yı body kit fiyatından övüne övüne konusan apaçiler var :))

Olay gösteriş degil olay para degil.

Olay bu markaya olan sevgimiz baglılıgımız ve paylasımcılıgımız.

Kimin hangi arabaya ne zevke mod yaptıgı ne sekilde kullandıgı ne sekilde dolastıgına girersek konu kapanmaz.

Salih6993

« Yanıtla #15 : Eylül 28, 2010, 06:21:03 ÖÖ »

Bu apaçi konusuda ayrı bir başlık olabilir.

Almıslar altlarına baba parasıyla mugen fk yı body kit fiyatından övüne övüne konusan apaçiler var :))

Olay gösteriş degil olay para degil.

Olay bu markaya olan sevgimiz baglılıgımız ve paylasımcılıgımız.

Kimin hangi arabaya ne zevke mod yaptıgı ne sekilde kullandıgı ne sekilde dolastıgına girersek konu kapanmaz.

En uyuz olduğum konuya deindiniz.Motorun m sinden anlamıyorlar arabanın ihtiyacı nedir bilmiyorlar yok tampon taktım yok set taktırcam die konuşup geziolar sırf onlara deli olduğumdan daha foruma arabamın bir resmini daha koymadın bu konuya değindiğiniz içinde +1000000 :)

ferad

« Yanıtla #16 : Eylül 28, 2010, 07:42:47 ÖÖ »
o ayri konu yaw her sitede karsilasilabilecek 1 durum

Adem YILMAZ

« Yanıtla #17 : Eylül 28, 2010, 08:01:07 ÖÖ »
Bence burada karşılaştırmalara yer verilmemeli, eger opel alacak arkadaş varsa sadece siz olsanız ne alırdınız diye fikir edinmeli, karşılaştırmalar yanlış sonuca gidiyor hep..Hondaya gönül verenlerin sitesinde diger markaları eleştirmek ve luzümsüz huzursuzluk yaratmak hiç hoş degil..

doan

« Yanıtla #18 : Eylül 28, 2010, 08:29:27 ÖÖ »
bide su var volkswageni falan lada cherry geely gibi bi markaymışçasına öyle bi eleştiriyorlar ki kimi zaman gerçekten sinir bozucu oluyor.

poseidon999

« Yanıtla #19 : Eylül 28, 2010, 09:32:00 ÖÖ »
bide su var volkswageni falan lada cherry geely gibi bi markaymışçasına öyle bi eleştiriyorlar ki kimi zaman gerçekten sinir bozucu oluyor.

Her marka eleştirilir.
Mesela sen de şimdi lada'yı eleştirdin.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #20 : Eylül 28, 2010, 09:36:45 ÖÖ »
Bir aracın eksiği, kusuru söylenirse eleştirilmiş olur.
Şu marka dandik, kötü dendiği zaman kakalanmış olur.

ferad

« Yanıtla #21 : Eylül 28, 2010, 09:41:07 ÖÖ »
isterse bentley olsun elestirilecek 1 yonu vardir sonucta zevk meselesi benim ricam adminlerden dengesiz yorumlarin silinmesi yonunde baska 1 sey degil sitenin adi kirlenir yoksa bu sekilde giderse

poseidon999

« Yanıtla #22 : Eylül 28, 2010, 09:56:55 ÖÖ »
isterse bentley olsun elestirilecek 1 yonu vardir sonucta zevk meselesi benim ricam adminlerden dengesiz yorumlarin silinmesi yonunde baska 1 sey degil sitenin adi kirlenir yoksa bu sekilde giderse

Aslında dengesiz tipler kendini belli ediyor.
Tüm mesajlarından genel tavrına bakılıp uyarı veya ihraç bile olabilir.

ferad

« Yanıtla #23 : Eylül 28, 2010, 09:58:49 ÖÖ »
ne alaka simdi bu ne dengesizligimi gordun ?

poseidon999

« Yanıtla #24 : Eylül 28, 2010, 10:16:44 ÖÖ »

ne alaka simdi bu
ne dengesizligimi gordun ?

:) dostum biraz dikkatli okursan seni onayladığımı göreceksin dengesiz tipler konusunda.
Sana karşı yazılan bir şey yok. Yanlış anladın sen.