Gönderen Konu: Si' DE Kararim Dogrumu  (Okunma sayısı 6053 defa)

mikaileren

Si' DE Kararim Dogrumu
« : Şubat 18, 2009, 12:18:49 ÖS »
7-8 TL'lik  Bi Butcem Ozel Bi Sirkette Yol Isince Finisher Oparatoruyum Ve Yakinda Sivas'a Gidiyorum Yine
Bi Civic Si Hayalim Var Gecen Yil Vti Vtec Alicaktim Ama Ev Aldigimdan Dolayi Vtec Alamadim Cevremdekiler Ev Al Arabayi Ne Zaman OLursa Alirsin Dediler Oylece Vti Hayalim gitti Simdi Elimde 7-8 TL Var  Ama Si De Gonlum Var Gerek Gorunus Gerek Fiyati Sormak istedigim ise Sunlar

1- Si Alsam Motor Olu Ciksa Yeni Motor Almaya Kalksam Ki b16 dan farkli dusunuyorum
2- Parca konusu Corumda Sok Sıkıntılı Ve Corumda Honda Hastasi Cok Ama Hondasi Olan Cok Az Yasli Dedelerimiz Ieslerle HAtta Hatta Bi Kuyumcu Emmi Type-R Biniyor Aciyorum uzuluyorum sahsen arabalara
3- Full Tuning Istemiyorum SAdece Ve Sik Olsun Yeter Sizce Si' Ye Baktim netten 8500'den basliyor ama galerilerde fiyatlar biraz daha dusuyor

Sizce Si Sahibi Olmam Ve Bu Durumlari Goz Onunde Bulundurarak Olasi Bi ARiza Yada Kazada Ne Kadar Gider Bunlari Ogrenmek istiyorum arkadaslar lutfen yardim edin birde 34 rnz 16 plakali beyaz civic si sahibi burdaysa lutfen msn adresini birakirmisin sormam gereken bazi konular var tskler simdiden
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2009, 12:21:22 ÖS Gönderen: mikaileren »

mikaileren

Ynt: Si' DE Kararim Dogrumu
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2009, 09:24:24 ÖÖ »
sesimi duyan kimse yokmuu :D:D:D:D

BLACK ORANGE

« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2009, 10:40:15 ÖÖ »
bence karar ve seçim güzel ... k motor yapılabilir. ama parça konusunda yada nasıl yapılabileceği konusunda L3V3NT nicki kardeşimize bi danışın isterseniz...

mikaileren

« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2009, 11:10:40 ÖÖ »

bence karar ve seçim güzel ... k motor yapılabilir. ama parça konusunda yada nasıl yapılabileceği konusunda L3V3NT nicki kardeşimize bi danışın isterseniz...

K20A swap motor fiyatlarina felanda bakmak istedim bulamadim lutfen arkadaslar acilen yardim :(
yoksa araba gitcek satilmadan yetiseyim istiyorum temmuz ayina kadar pek bisey yapmiycam ama temmuzdan sonra sizlerinde onerilerini alarak K20A swap atmayi dusunuyorum internette baktim birisi koymus Civic Si' ye  K20A swap 40.000 istemis acaba o kadar pahali mi lutfen arkadaslar acilen yardim onerilerinizi bekliyorum
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2009, 11:12:39 ÖÖ Gönderen: mikaileren »

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2009, 11:41:01 ÖÖ »
k20 swap yapmak için fiatlar minumum
10 ytl motor şanzıman eletirik tesisatı beyin akslar
800dolar iki adet motor kulagı
1000ytl işçilik ruhsata işletmek için proje çizimi bi miktar para iyi bi muhameleci
vede şu war motorun temizini garantili we faturalı bulmalısın artı mod yapmak istersen ayrı bi ücret daha ödersin 40000ytl yazan arkadaş uçmuş

L3v3nT

« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2009, 12:01:50 ÖS »
SI'ye baska bir motor atamassın o yasa 4-5 sene önce degişti daha dogrusu atarsın ama işletemessin motoru biten araclar servis takibinde fabrikadan sandık motor getirilip o motor takılıyor yalnız dediğim gibi bu bahsettiğim 4-5 sene önce oldu suan da tam olarak yasa nasıl işliyor bi bilgim yok ;)

Biz stok motor üzerinde oynama yapıyoruz bu işlemde makul hp ler elde ediyoruz ve swap işleminden daha ucuza mal oluyor benim tavsiyem düzgün bir SI bul kullan gücü tatminkar gelmesse motor üzerinde oynama yaparak daha iyi hp ve tork elde edersin ;)

Ayrıca o bahsi gecen fiyat çok çok fazla ve dediğim gibi motoru alsan bile ruhsata işlete bilceginden emin degilim ;)

mikaileren

« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2009, 12:20:36 ÖS »
dayim mali musavir muhasebeci isi kolay :) onemli olan temiz bi motor ayarlayabilmek :S

mikaileren

« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2009, 12:24:38 ÖS »

SI'ye baska bir motor atamassın o yasa 4-5 sene önce degişti daha dogrusu atarsın ama işletemessin motoru biten araclar servis takibinde fabrikadan sandık motor getirilip o motor takılıyor yalnız dediğim gibi bu bahsettiğim 4-5 sene önce oldu suan da tam olarak yasa nasıl işliyor bi bilgim yok ;)

Biz stok motor üzerinde oynama yapıyoruz bu işlemde makul hp ler elde ediyoruz ve swap işleminden daha ucuza mal oluyor benim tavsiyem düzgün bir SI bul kullan gücü tatminkar gelmesse motor üzerinde oynama yaparak daha iyi hp ve tork elde edersin ;)

Ayrıca o bahsi gecen fiyat çok çok fazla ve dediğim gibi motoru alsan bile ruhsata işlete bilceginden emin degilim ;)

levent abi temiz bi si bulamadim acikcasi bitane olu bi si buldum 3-4-R sekromajlari bozuk vites gecmiyor motor conta yakmis adam 6 istiyor :S

mottohonda

« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2009, 10:03:52 ÖS »
bende benım si e yenı motor taktırsam kaca mal olur acaba otomatık ya taktıracam yada satacam su an da sahıbınde de satılık

mikaileren

« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2009, 11:32:26 ÖS »

bende benım si e yenı motor taktırsam kaca mal olur acaba otomatık ya taktıracam yada satacam su an da sahıbınde de satılık

keske manuel olsaydi :) musterin hazirdi kardesim :)

mikaileren

« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2009, 11:33:52 ÖS »
bu arada civic si hayalim yatti yozgatta bulunan araba satildigindan dolayi iyi temiz bitane bulana kadar askiya aldim yardimlariniz icin ve bilgilendirdiginiz icin cok tesek ederim ozellikle levent abi ve posetcay abimize saolun tskler thy ailesi ya seviyorum burayi

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2009, 11:37:06 ÖS »
rnz  sahibine  ben ögrettim bu  işleri:)

mikaileren

« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2009, 11:38:14 ÖS »

rnz  sahibine  ben ögrettim bu  işleri:)

abi rnz sahibi levent abi mi ?
eger degilse rnz sahibine ulasabilcegim bi adres lutfen

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #13 : Şubat 22, 2009, 11:39:56 ÖS »
rnz  sahibi  ramazan   sen ne konuda  yarım istiyorsun  yazdıgımı  şeyi  bek  kaileye  almadın sanırım sen

mikaileren

« Yanıtla #14 : Şubat 22, 2009, 11:41:54 ÖS »

rnz  sahibi  ramazan   sen ne konuda  yarım istiyorsun  yazdıgımı  şeyi  bek  kaileye  almadın sanırım sen

yok estafurullah rnz si lerde ornek aldigim bi araba bende bi si almayi dusunuyorum ama yozgatta vardi oda satilmis hemde hurdaya :S abi bi msn adresini birakda goruselim bi musaitsen

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Şubat 23, 2009, 11:36:37 ÖÖ »

bu arada civic si hayalim yatti yozgatta bulunan araba satildigindan dolayi iyi temiz bitane bulana kadar askiya aldim yardimlariniz icin ve bilgilendirdiginiz icin cok tesek ederim ozellikle levent abi ve posetcay abimize saolun tskler thy ailesi ya seviyorum burayi
yardım edebildimse ne mutlu si ayrı bi şeydir temiz si 2-3bin ytl harca istedin gibi bişey olur

ret

« Yanıtla #16 : Şubat 23, 2009, 11:50:27 ÖÖ »
o paralara baska ne bıneceksın kı zaten. bence guzel bır secım.

mikaileren

« Yanıtla #17 : Şubat 23, 2009, 01:40:46 ÖS »

yardım edebildimse ne mutlu si ayrı bi şeydir temiz si 2-3bin ytl harca istedin gibi bişey olur

abi temizini buluyum yeter ya eger almassam kisa vti alirim ya

mikaileren

« Yanıtla #18 : Şubat 23, 2009, 01:41:16 ÖS »

suan da elimde olan bu kadar zaten ama si ayri bi guzellik bence

aydbjk

« Yanıtla #19 : Mart 10, 2009, 10:05:04 ÖS »
suan da elimde olan bu kadar zaten ama si ayri bi guzellik bence
Walla bence de güzel seçim si gerçekten ayrıcalık bence bu kararından vazgeçme kardeşim

EfrekanS

« Yanıtla #20 : Mart 14, 2009, 12:45:50 ÖÖ »
hakkından hayırlısı kardesim..

mikaileren

« Yanıtla #21 : Mart 15, 2009, 04:44:53 ÖS »
hakkından hayırlısı kardesim..

saolasin dayi :) ama araba alacagim zaman en iyi tafsiye ve yardim alacagim kisi infaztim olacak :) abi almaya gelecegim zaman yanindayim :))