Gönderen Konu: Sayfa Görüntülenemiyo >23'sm  (Okunma sayısı 3248 defa)

merburvehan

Sayfa Görüntülenemiyo >23'sm
« : Temmuz 03, 2008, 12:37:06 ÖS »
Arkadaşlar pcde genelde sayfa görüntülenemiyo.Msn devamlı kopuyo uzun zamandır var bu durum beni artık sinir ediyo sayfa açmak için yenilemekten gına geldi artık.Yapabildiklerimi yaptım aklıma gelenleri yaptım ama genede olmadı.Biz 2 kişi kullanıyoruz modemi kabloyu yeni aldım hiç bir sorun yok hiç bir zaman bağlantı yok demedi.Modemde ADSL ışığı devamlı yanıyo sağ alt köşedeki minik bilgisayar resimleri yanıp sönüyo devamlı yandığı zaman bağlanıyo söndüğü anda sayfa açmıyo.Şimdi diğer pcde hiç bişey yok gayet normal sayfaları açıyo bağlantıda bişey yok modem sağlam kesintisiz bağlantı var pcleri virüs taraması yaptım ama sorun hala devam ediyo.Her şey normalken benim pc neden sayfa açmıyo(bi konuyu açarken bile kaç kere gönderiyorum)Yardımlarınız için telekkürler...

8663

• Ziyaretçi
Ynt: Sayfa Görüntülenemiyo >23'sm
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2008, 01:34:56 ÖS »
bilgisayarında bir yazılım problemi olabilir(güvenlik duvarı internet bağlantısını kısıtlıyor olabilir veya trojan/çerez tarzı bişey bulaşmış olabilir veya geçmiş dosyaların çok kabarmış olaiblir)
şimdilik aklıma gelenler bunlar yazılımsal sorun olarak.

donanımsal sorunlar ise ethernet kartında veya ethernet kablosunun pc'ye bağlanan kısmında bir sorun olabilir...

sorun devamlı değilse büyük ihtimalle bir yerde bir temassızlık vardır diye düşünüyorum, bağlantılarını kontrol et... hatta aynı kabloyu başka pc'de dene...eğer kabloda veya ethernet kartında bir sorun yoksa yazılımsal problem vardır. internet seçeneklerinden-gözatma geçmişini sil ve güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı dene...

görmeden tahmin etmek biraz zor ama aklıma bunlar geldi, inş düzelir.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2008, 01:40:18 ÖS »
bence %90 gökhan abininde dediği gibi ya ya ethernet kartında sorunun var yada bağlantı noktasında sorun var ikisinden birisi..

merburvehan

« Yanıtla #3 : Temmuz 03, 2008, 04:32:13 ÖS »
Ama gökhan kabloda bir sorun olsa yada pc girişinde bir problem olsa kablo bağlı değil diye uyarı vermezmi.Birde ethernet kartı onboard problem hep aynı devam ediyo ama çok nadir nasıl oluyosa msn bazen kopmuyo.Peki ozaman gökhan devamlı yani hızlıca yenile yapınca bağlantı hızı yükseliyo bırakınca düşüyo...

merburvehan

« Yanıtla #4 : Temmuz 03, 2008, 04:48:45 ÖS »
Gözatma geçmişini devamlı siliyorum zaten güvenlik duvarını kapattım sorun devam etti...

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 03, 2008, 04:50:32 ÖS »
kablo da temazsızlık olduğu zaman bazen "kablo takılı değil" ukatılımı vermeyebiliyo, sen diğer bilgisayarının kablosuyla bi dene yinede... eğer sorun devam ederse yazılım sorunu olduğu kesinleşir en azından.  

windowsun kronik derdi işte bu... abuk subuk sistem sorunları her zaman var... ben 3-5 ayda bir format atıyorum... sende verilerini yedekleyip yeniden windows kurmayı dene bence, çünkü trojan gibi bişey varsa pc'nde temizlemek mümkün olmuyor malesef.

(ctrl+alt+delete)görev yöneticisinden işlemler sekmesine tıkla, orda dikkatini çeken herhangi bir program varmı diye bak.(daha önce görmediğin,virus olması muhtemel olan bişey)

ben bunlardan çok sıkıldığım için 2.işletim sistemi olarak linux kurdum, şimdi ona alışmaya çalışıyorum... sanada tavsiye ederim.

hem bütün donanımlarını otomatik tanıyo, hem antivirus,firewall derdin olmuyo, hemde sistemin çok daha hızlı çalışıyo... bunların yanında görselliği de cabası...

benim tavsiyem diskini formatla windows'u kur, sonra wubi programıyla(normal bir program kurar gibi)ubuntu(linux)kur sistemine...(beğenmezsen program ekle/kaldır'dan kaldırma şansın da var)alıştıktan sonra windows u tamamen bırakırsın...ben 10yıldan fazladır windows kullanıyorum,sürekli çıkan sorunlardan bıktım açıkçası...

kolay gelsin

Cumhur

« Yanıtla #6 : Temmuz 03, 2008, 04:53:31 ÖS »
Bende var Gökhan abi Apache.exe die nerden geldiyse sonlandırıyorum 1-2 sn sora yine geliyor 14.304 K bellekden yiyor ne olduğunuda bilmiyorum  :S

merburvehan

« Yanıtla #7 : Temmuz 03, 2008, 04:59:10 ÖS »
Sağol gökhan şimdi başka bir kasa getirdim bakim takıcam bi denicem...

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 03, 2008, 06:42:15 ÖS »

Bende var Gökhan abi Apache.exe die nerden geldiyse sonlandırıyorum 1-2 sn sora yine geliyor 14.304 K bellekden yiyor ne olduğunuda bilmiyorum  :S

apache'nin biri girmiş bilgisayarına bişey olmaz heralde bırak yanlasın dursun :dil

Sağol gökhan şimdi başka bir kasa getirdim bakim takıcam bi denicem...

rica ederim inş. en kısa zamanda düzelir kardeşim...