Gönderen Konu: Sahip olduuğunz eksozlar performansları sesleri avantajları ve dezavantajları ??  (Okunma sayısı 6974 defa)

fenderman54

selam bn bu hafta içi magnex için istanbula gidecem ama şöyle bi durum war..... öncelikle HKS 'yle işe giriştim ama sanırım bnm arabaya pek gitmeyeciğini söylediler ( 2000 1.6 ies ) ( turbo vs subaru  gbi arabalar için gayet iyimiş HKS)....magnexte daha fazlasıyla ses alıcağımı öğrendim ama bunun yanında polislerle papaz olmak war daha sonra hem maddiyat hem de rahatlık bakımından otto ya  yöneldim ama daha hala kararı weremedim arasında dağlar kadar fark war çünkü eğer bu markalardan birini weya önerebileceğinz bi eksoz kullanan varsa onların bilgisini paylaşmasını isterim?

honda_team

arkadaşım ilk önce kendini sizi tanıyalım bölümünde yeni üye tanıtım formuna tanıtmalısın  ;)

ALG

• THT
magnexte daha fazla ses alırsın .
ama kim söylemişse sağlam atmış HKS ile ilgili..eksozun turbolu arabayla ne ilgisi var. Mesela HKS nin her marka model için komple eksoz kitleri vardır, bu tabi pahalı gelir kimisine, bu yuzden HKS gibi markalar birde universal eksozlar üretirler, son çıkıştan ibaret tek parçadır, alır aracına takarsan olur biter. Ama bana sorarsan madem ses için alıosun o zaman daha hesaplı olan Ottoyu tavsiye ediyorum.
1.5 senedir type r da kullanıorum, memnunum.

fenderman54

yorumun için saol ...otto nun carbon fiber + silenter lı modelini düşünmüyo deilim ama alacağım sesten emin olamadığım için çelişyo düşüncelerim. buarada hks için söylediklerim şu şeklde yani (hks sadce son susturucu olarak diğerleri gbi olmaz onun için baya bi işlem gerekir ancak yksek motorlu araçlarda sadce son sustrucu olarak werim alırsın) dendi. magnex tede silenter olmadığı için biraz korkutuyo sonuçta maddiyatı otto ya göre yüksek we polis bakımından riske girmek o parayı heba edebilir.. almışken doğru kararı vererk almak istiyorum.

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
1,6 civic de HKS kullanıyorum Magnex denedim SuperSprint Denedim ama en beyendiğim HKS oldu...

Tavsiye ederim...

honda_team

Biraz kısa bir cevap olacak ama HKS

merburvehan

Bende remus diyorum çünkü remus kullanıyorum ama bazen haddinden çok bağırıyo gibime geliyo.Benim herkese söylediğim fix bir cümlem vardır.(paran hangisine yetiyosa onu al derim)

ALG

• THT
HKS şuna uyar buna uyar diye bir genelleme yok. Bu tarz firmalar her modele uygun eksoz kiti yaparlar, sen aracına göre olanı alırsın, pahalı gelirsede gider HKS nin universal eksozunu alır son çıkışa takarsın, Ben ilk defa böyle bir genelleme yapıldığını duydum. Bence yanlış bilgi verilmiş sana arkadaşım. Otto Carbon verimli ve güzel, iş görüyor halada sağlam bende..Senin işini fazlasıyla görür, paranın fazlası cebinde kalsın arkadaşım :) benim fikrim bu yönde..

sislibirgece06

bende remus eniversal kullanıyorum ve gayette memnunum ve öyle abartıldığı gibi bir ses yok gayet tok ve hoş bir sesi var tavsiye edebilirim

fenderman54

alg enson çarem o olucak carbon otto alıcam ve geriye neredeyse yarı yarıya param kalıcak ve onunla bkaç bişey daha ilave edicem ama benm isteğim tok ve cıyırtısız bi ses almak..... maslakta bi tuning bayii le görüştüm telfonla.. otto isotto magnex venüs markalar olduğunu ve gelip deneyebilme şansım olduğunu bu konuda saimim bi şeklde yardımı dokunacağını söyledi şuanki fikrim oraya gidip otto ve magnex i kıyaslamak olucak eğer arasında dağlar kadar fark olmazsa tabiki otto alıcam... çnkü şuanlık sadce son susturucu olarak takmayı düşünyorum...

ALG

• THT
ben magnexde kullandım :)
ottıya göre daha gürültülü, mahelleye girer girmez belli eden cinsten. bu yuzden ottoda karar kıldım, sesi tok ve güzel.
tercih senin tabi. insallah istediğin gibi olur. hayırlısı olsun

fenderman54

ilgin için ve yardımcı olduğun tkrardan çok saol... dedğin gbi hayırlısı bakalım.

infaztim

beyler her egsozu denedim ama bi egsoz varki ondan aldığım sesi hiç birinden alamadım direk 500 hp lik sti sesi veriyo yakın zamanda siteye koyucam videosunuz belkide bu akşam koyarım.izleyin siz karar verin tr de tek bu 1.4 den bu ses okadar iddialıyım.

istenirse 220 ytl ye satarım elimde 12 tane var

ben videoyu koyim şuraya evela siz karar verin

can34

otto carbon ucuza süper ses ;) dc sports ve magnex eğer ucuza kaçmayacaksan 2sinden birni al bence

ALG

• THT

beyler her egsozu denedim ama bi egsoz varki ondan aldığım sesi hiç birinden alamadım direk 500 hp lik sti sesi veriyo yakın zamanda siteye koyucam videosunuz belkide bu akşam koyarım.izleyin siz karar verin tr de tek bu 1.4 den bu ses okadar iddialıyım.

serkan site içinde sadece yetkili firma satış yapabilir.

fenderman54

yarın gdyorum almaya :) deneme şansım da war otto karbon ilk deniyeceğim ekosz daha sonra magnex hangisi hoşuma gderse... Heycanlandım :P:P  ( bide şu bahsedilen eksozu merak ettim neymiş bu böle bukadar öwgü :) )

infaztim

serkan site içinde sadece yetkili firma satış yapabilir.

zaten bu zarf onlaraydı abi :D ben onlara satiym onlar siteye :D

neyse ben videoyu koyiymda gerisine millet karar versin ses nasıl iyimi kötümü diye ;)

infaztim

ha bide şu var abi sen ottoyu övüyosunda ottonun fazla sıkıştırma sonra verimsizleştiğini söylüyo kompetanlar evvela ottoyla başlamışlar dc ye dönünce farkı bariz hissetmişler sıkıştırma sonucu.

typer için yazıyorum bunları. ;)

ALG

• THT

ha bide şu var abi sen ottoyu övüyosunda ottonun fazla sıkıştırma sonra verimsizleştiğini söylüyo kompetanlar evvela ottoyla başlamışlar dc ye dönünce farkı bariz hissetmişler sıkıştırma sonucu.

typer için yazıyorum bunları. ;)

type r da bildiğim bir kaç kompetan var, onlarda hep otto kullandılar :) free flow olduktan sonra hiç bi esprisi yok serkan, yeterki free flow olsun

fenderman54

Sonunda eksoz aldım :) bugun istanbuldaydım gittim tanıştığım tuning çiye Maslak Atatirk Sanayii inde ... çok memnun kaldım ilgilerinden. 5 tane son susturucu deneme imkanı buldum . 1) magnex çok gzl keyfli bir sesi war fiyatıda ona göre 2) Otto (düz) pek tatmin edici gelmedi 3) Otto (carbon) ses gayet güzel tok istediğim gbi ama pek dayanıklı deil 4) Venüs.. herkese takıyolarmış falan ama benm içime pek sinmedi.. ve en son 5) İSOTTA hiç aklımda yoktu ve tam aradğım sesi buldum tok ve hoş :):):) yani fiyatıda uyguna getirerek isatto aldım...

merburvehan

İyi bakalım bu derttende kurtuldun hadi hayırlı olsun bol gazlamalar çok yakmalar :)..

fenderman54

eheuheuhe saol yakma dedinde spor ortada aldım ama daha taktırmadım kat iptal etmek gerekebilir.. çok byk farklılık olurmu acaba yakıştı

GEKIDO

düz boruyla birlikte  dc sport kullanıyorum 2000 1.6ies gayet memnunum