Gönderen Konu: plakaya ceza yazılabilir mi  (Okunma sayısı 9520 defa)

06 BAR10

plakaya ceza yazılabilir mi
« : Temmuz 10, 2009, 08:14:18 ÖS »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım acaba bu konu hakkında bilgisi olana var mı geçtiğimiz günlerde polis yolun ortasına durmuş ters yönden ana yola çıkanlara elindeki kağıda plakalarını yazıyordu fakat aracları durduran olmadı.ben plakaya foto görüntü cihazları gibi birşey  olmadan plakaya ceza yazılamadığını biliyordum.
aranızda bilen varmı.

Time-R

• Ziyaretçi
Ynt: plakaya ceza yazılabilir mi
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2009, 10:57:59 ÖS »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım acaba bu konu hakkında bilgisi olana var mı geçtiğimiz günlerde polis yolun ortasına durmuş ters yönden ana yola çıkanlara elindeki kağıda plakalarını yazıyordu fakat aracları durduran olmadı.ben plakaya foto görüntü cihazları gibi birşey  olmadan plakaya ceza yazılamadığını biliyordum.
aranızda bilen varmı.

daha once bana yazdilar, annemde ewe gonderdiklerinde cezami teslim alip imzalamis, bende odemedim, temiz kagidini alip arabayi sattim gitti oyle :)

Melih-Ö

« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2009, 12:04:22 ÖÖ »
plakaya yazıyolar diye biliyorum bende

nikky

« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2009, 02:19:26 ÖÖ »
yazıyorlar.. 2 kere banada geldi..

34GB4525

« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2009, 06:56:49 ÖÖ »
hemde babalar gibi yazıyorlar :) sonrada eve geliyor

mali

« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2009, 12:24:58 ÖS »
Yazıyorlar arkadaşlar postayla yolluyorlar. Arkadaşıma yınlıy parktan geldi.
Ters yönden gelenleri durdurup yazar diye düşünüyorum

muratatay75

« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2009, 01:57:03 ÖS »
aranızda bilen varmı.

daha once bana yazdilar, annemde ewe gonderdiklerinde cezami teslim alip imzalamis, bende odemedim, temiz kagidini alip arabayi sattim gitti oyle :)

O cezanız bakidir aracı satsanızda trafik suçunun işlendiği tarihdeki sahibi muhataptır. Bilginize

vw.bora

« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2009, 10:23:37 ÖÖ »
evet yeni yasyla birlikte yazılmaya başlandı ruhsat adresine gönderiyorlar

SekoLive

« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2009, 04:02:39 ÖS »
geçenlerde yaylada okulun önünde  yazmıslar benim arabaya... eve teslim etmişler bizimkilerde almıs paşa paşa yatırdım... ettiğim küfürün şiddet dolu sözlerin hatti hesabı yok...

drag monster

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2009, 04:58:48 ÖS »
yazabilirler hatta yazılanlarda var ama öyle kafasına göre degil senın hatalı oldugunu gösterecek sekilde...

BLACK ORANGE

« Yanıtla #10 : Temmuz 13, 2009, 07:20:16 ÖS »
yazıyolar ve arkadan yolluyolar onun yerine durdurup rüşvet alsalar daha iyi ama ... neyse ... :) :)

mali

« Yanıtla #11 : Temmuz 13, 2009, 10:32:16 ÖS »
Rüşvet demesek yasak...
sadece makbuzsuz ceza onların yaptığı şey... :con

06 BAR10

« Yanıtla #12 : Temmuz 14, 2009, 06:24:59 ÖS »
E abi o zaman komşum trafik polisi yada fahri müfettiş banada gıcığı var onun arabasının yerine park ettim vs.
neyse bana  paso arkadan yazar bu olay bu kadar  kolay olmamalı bence   <^^Seyt

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #13 : Temmuz 14, 2009, 06:34:04 ÖS »
ben yedim camdan dısarı sise atmısız ceza kodu öle dio :)

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #14 : Temmuz 15, 2009, 12:39:41 ÖÖ »
yazıyolar ve arkadan yolluyolar onun yerine durdurup rüşvet alsalar daha iyi ama ... neyse ... :) :)
herkes senin gibi zengin mi sevgili tunç arkadaşım klimalara uygun fiyat yapta bizde makbuzsuz ceza verelim

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Temmuz 15, 2009, 01:48:31 ÖÖ »
şişe dolumuydu; boşaltmış olsaydın bari..! :idea:

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #16 : Temmuz 15, 2009, 02:25:48 ÖÖ »
şişe dolumuydu; boşaltmış olsaydın bari..! :idea:
?

canguder

« Yanıtla #17 : Temmuz 15, 2009, 06:59:10 ÖÖ »
plakaya ceza diye bir şey yok arkadaşlar. benim tanıdığım çok yakın polis bir abim var. polisler korkutma amaçlı yapıyorlarmış plakanı aldık ceza keseriz gibi tavırlar yalanmış. polis aracı kimin sürdüğünü görmeden araca ceza kesemez bir kere. mantıklı düşünürsek aracı hırsızda kullanıyor olabilir veya sizin bir akrabanızda kullanıyor olabilir. polisin ceza kesebilmesi için sizi durdurup kimlik ruhsat alıp öyle kayıt girmedilir.tamamen palavra bu işler. adrese ceza yollama diye bir kanun yok bunuda belirtmek isterim. polis kimin ceza işlediğini kayda girmek zorundadır yoksa ceza kesemez. kanunları iyi bilmek gerekiyor. evine ceza gelen arkadaşlar niçin kabul ettiler ?

fikito

« Yanıtla #18 : Temmuz 15, 2009, 07:24:00 ÖÖ »
paşa paşa yazarlar ama siz mahkemeye verebilirsiniz...tabi harç ve diger masraflarla ugraşmak daha yıkıcı :) ve polisler bu tür ceza kesmeye korkuyor çünkü siz mahkemeye verirseniz ve işlediginizi kanıtlyamazsa polislere yaptırımı var...

SekoLive

« Yanıtla #19 : Temmuz 15, 2009, 08:35:00 ÖÖ »
plakaya ceza diye bir şey yok arkadaşlar. benim tanıdığım çok yakın polis bir abim var. polisler korkutma amaçlı yapıyorlarmış plakanı aldık ceza keseriz gibi tavırlar yalanmış. polis aracı kimin sürdüğünü görmeden araca ceza kesemez bir kere. mantıklı düşünürsek aracı hırsızda kullanıyor olabilir veya sizin bir akrabanızda kullanıyor olabilir. polisin ceza kesebilmesi için sizi durdurup kimlik ruhsat alıp öyle kayıt girmedilir.tamamen palavra bu işler. adrese ceza yollama diye bir kanun yok bunuda belirtmek isterim. polis kimin ceza işlediğini kayda girmek zorundadır yoksa ceza kesemez. kanunları iyi bilmek gerekiyor. evine ceza gelen arkadaşlar niçin kabul ettiler ?

o hafta arabamı plaka yüzünden bağlamışlardı ve cezası çok geç geldi bizimkilerde cezayı bağlama cezası sanıp almışlar eğer böyle bişi varsa cidden eve tembihliyim almasınlar

06 BAR10

« Yanıtla #20 : Temmuz 15, 2009, 05:52:46 ÖS »
inşallah dediğin gibi plakaya ceza yoktur

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #21 : Temmuz 15, 2009, 06:05:46 ÖS »
bana gelen cezayı ben ne yazılırken gördüm nede polis in elinde bir kanıtı vardır. ama ceza geldi ceza kitapcıgına baktıgımda direksiyonda telefonla konusmak ,camdan dışarı cisim atmak diyor ceza kodu bu .. paşa paşa ödedik yapılacak bişey yok eve postacı bıraktı cezayı ..

vw.bora

« Yanıtla #22 : Temmuz 15, 2009, 10:32:54 ÖS »
vallaha bal gibi yazıyorlar bugün eve geldiğimde posta kutusunda bir kağıt parçası buldum ptt ile gelmişen kısa zamanda bağlı olduğum muhtarlığa gelmem istenmekte ankara trafik göndermiş hemen muhtarlığa gittim ceza makbuzu 23 şubatta irfan baştuğ caddesi dışkapı ssk hastanesi önünde cep telefonu ile görüşme yapıyormuşum seyir halinde iken halbuki hanım o hastane de çalışmakta ve oraya 5 aylık çocuğuma anne sütü alması için gitmekteyim ve seyir halinde olmayıp orada bizzat anneyi beklerken ceza yazmış halbuki polisin asli görevi ilk önce gelip vatandaşı eğitmek olmalı sonra gerekirse ceza yazmalı ama bizim polis kolayı tercih ediyor çünkü belli bir miktarda koçanı bitirmek zorunda

geveze

« Yanıtla #23 : Ağustos 30, 2009, 09:23:30 ÖS »
yazıyorlar arkadaşım banada park cezası geldi hiç değilse sileceğe sıkıştırsaydı evdekilerden fırça yemeden öderdim ama birkaç gün sonra eve geldi makbuz gördüler ve neden otoparka bırakmıyorsun diye fırça yedim :)

I0I_y_I_L_m_A_z_I0I

« Yanıtla #24 : Ağustos 30, 2009, 09:29:14 ÖS »
polıs egıtmezzzz arkadas yazar yolllar :)cunkı senın kurallları bılmen gerekıyorrrr.... artık radar tabelasıda  koymuyorlar :) cunkı sen bıleceksın :)  gecmiş  olsun cok bıse degıldır yaw