Gönderen Konu: patinajlı kalkısta devir dusmesi  (Okunma sayısı 1818 defa)

EXELANCE

patinajlı kalkısta devir dusmesi
« : Aralık 30, 2008, 01:24:02 ÖS »
arkadaslar patinajla kalkıyorum 1-2 diyorum devir 6000 ve 3 diyorun araba adeta kesiyo gazı yurumuyo tıkanıyo ve  sonradan yuruyor siz dicsksinizki devir doldurmuyosun 6000 de vites değiştiriyorum ama neden toparlamıyor bilgisi olan varmı herangi bir arızamı var acaba ateşlemeyle alakalı

halishan

Ynt: patinajlı kalkısta devir dusmesi
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2008, 01:41:24 ÖS »
tam emin olmamakla beraber sanırım 1de fazla yüklenince aracınız sarmaya baslıyor... sizde dewir doldurdugunuz düşünüp vites değiştiriyorusunuz... anladığım kadarıyla 1 v 2. viteste aracınız sarıyor ((patinaj)) sonra 3e attığınızda güç kaybından dolayı aracınız patinajı kesiyor v haliyle dewir düşüyor....kısacası aracınızın belirli viteslerde yaptığı süratler bellidir örneğin 1de 60 2de 100 3de 150 gibi bunu siz biliceksiniz bu rakamlar değisir bu süratlere cıktıkdan sonra vites değistirdiğinizde bu problemi yasayacağınızı sanmıyorum...

halishan

« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2008, 01:55:32 ÖS »
yani kullanımınızla alakalı bişy  herhangi bir arıza olduğunu sanmıyorm...

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2008, 01:58:27 ÖS »
dostum bu yazdığın gayet normal birşey. tek sorun lastiklerle alakalı bence. yeterince tutunamıyo. sert hamurlu bir lastik kullanıyorsan benim gibi (kumho) 1-2de sardırırsın, 3 e attığında ise boğulur araba