Gönderen Konu: otomatiği düze çevirmek mümkün mü?  (Okunma sayısı 4895 defa)

MePHi

otomatiği düze çevirmek mümkün mü?
« : Şubat 21, 2009, 12:10:41 ÖS »
arkadaşlar Sİ ler ile İS lere bakıyorum temiz düzgün full bulamıyorum.bulduklarımın çoğu ya haşat yada otomatik.acaba diyorum otomatik alıp sanayiden çıkma mauel vites kutusu alıp taksak nası olur yada olur mu?
ne sorun açar,yapan var  mı?

fikito

Ynt: otomatiği düze çevirmek mümkün mü?
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2009, 01:02:16 ÖS »
bence yapılabiliyor daha dogrusu discovery de görmüştüm ama çok masraflı olur...

MePHi

« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2009, 12:57:19 ÖS »
masraflı olur derken, değişicek olan sadece şanzıman kutusu değil mi ekstra değişecek olanda vites kolu vites topuzu ve aradaki vies telleri.bunlarında hepsini çıkmacıan şanzıman aldığımız arabadan almak mümkündür die düşünüyorum.işçilik hariç olarak düşünürsek, var mı ekstrası ?

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #3 : Mart 14, 2009, 03:53:51 ÖS »
bence sorun çıkabilir belki motorla alakalı bişeyler de vardır debriyaj felan nasıl olcak :S

KADiFE

« Yanıtla #4 : Mart 14, 2009, 04:34:26 ÖS »
otomatik vites kullanmayi neden sevmiyorsunuz,bende eskiden kamyonculukdan alisma hep duz vites isterdim ama otomatik gibisi yok,

aydbjk

« Yanıtla #5 : Mart 14, 2009, 05:10:51 ÖS »
Kesinlikle otomatik gibisi yok gerçi ben de direksiyonda da var ama onları kullanıyorum hep ama gerçekten otomatik vites rahatlık ama ikinci el otomatik alırken dikkatli olmak lazım bence

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 14, 2009, 05:14:39 ÖS »
beyininde değişmesi gerekebilir.

teachers71

« Yanıtla #7 : Mart 14, 2009, 07:49:03 ÖS »
ben bile otomatik alıp alışmıssam kimse korkmasın bence. alışamam diyordum.2 gün sürdü. 2 gün sonra vitesli arabamı kullanırken istop ettirdim:(
insan rahata çabuk alışıyor vesselam.

f66

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 14, 2009, 08:40:13 ÖS »
başlığı görünce acaba benim aracada uygulayabilirmiyim diye aklımdan geçirdim ancak arkadaşların anlattıkları doğrultusunda pek mantıklı bir iş olmayacağı kanısındayım, birde ruhsata işlenme olayı var yoksa muayenede sıkıntı yaşarsın aracı satacak olsan izah edemezsin vesselam bence hiç girmemeli bu işe derim

06HKN10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 14, 2009, 08:46:33 ÖS »
ÇeviriLe Bilir Ama Çok Saglıklı oLmuyor

L3v3nT

« Yanıtla #10 : Mart 15, 2009, 01:57:20 ÖÖ »
Çok rahat bir şekilde çevrilebilir fakat iyi ustanın elinde olması lazım  usta HONDA dan anlayan bilen usta olursa çokda sağlıklı bir şekilde çevrilebilir ;)

teachers71

« Yanıtla #11 : Mart 15, 2009, 07:51:53 ÖS »
honda değilde rover marka bi aracı olan bi arkadaş otomatik vitesi arıza yaptığında yaptıramadığı için düze çevirtmişti.sonrada sattı aracı.yapılıyor yapılmasınada  ne gereği var. satıp otomatik viteslisini alırsın.

MePHi

« Yanıtla #12 : Mart 23, 2009, 04:19:10 ÖS »
otomatiği sevmiyorum.çünkğ tam hakim olamıyormuşsun gibi geliyor.o devir saati benim kontrolümde dans edicek :)
anladığım kadarıyla oluyor ama sağlam biryer bulmak lazım.ayrıca ünitede lazım astarı yüzünden pahalıya mal olur gibi.teşekkürler cevaplara

ibommmm79

« Yanıtla #13 : Mart 24, 2009, 07:23:05 ÖÖ »
alışana otomatik şanzuman çok güzel bi şi + şu var sportif kullanılmıyor arabanın hakimiyeti zayıf diye bir şey yok.iş sende biter çok da zevk veriyor otomatik vitesli bir arabada gazlamak.her türlü spor kullanabilirsin.
ne olursa olsun aracın orjinalinin değişecek yeri var değişmeyecek yeri var.bana pek mantıklı gelmedi otomatik şanzumanlı üretilmiş bir aracı manuele çevirmek.sen iyisimi manuel aramaya devam.

nadirgoktan

« Yanıtla #14 : Mart 24, 2009, 07:35:56 ÖÖ »
iide satarken ne diyceksin. ya araba otomatikti düze çevirdim sıkı alıcıysan senin için tekrar otomatiğe çeviririz :D
abi zor satarsın o zaman

MePHi

« Yanıtla #15 : Nisan 27, 2009, 02:14:23 ÖS »
doğru söylüyosunuz daha gösterge farkı var.düşündükçe işin içine girdikçe bi ton parçası çıkar.olıycak bişey değil aslında ama çok farklı şeyler çıkar.arabaya yazık olur.

dediğiniz gibi manuel aramaya devam :)