Gönderen Konu: mid bas nedir. anfisizde kulanıla bilir mi???  (Okunma sayısı 59792 defa)

06 BAR10

mid bas nedir. anfisizde kulanıla bilir mi???
« : Ocak 03, 2010, 08:43:24 ÖS »
Merhaba arkadaşlar aracımın ön kapılarda bulunan hoparlörlerden memnun değilim. sesi biraz fazla acınca bas bozuluyor.Bi çift jvs 16 cm hopalör taktım ama aynı anfi takmak istemiyorum.Bi arkadaşım mid bas takımı gibi bi hoparlör sisteminden bahsetti teybimin 4x50 watt çıkış gücü var bu mid bass hoparlörleri anfisiz iyi ve yüksek volümde kaliteli bi ses almak mümkün mü acaba.Bilen varsa yardımcı olurmusunuz.Ve hangisini tavsiye edersiniz.
fiyatta önemli tabi.

06FAT68

Ynt: mid bas nedir. anfisizde kulanıla bilir mi???
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2010, 09:22:42 ÖS »
bildiğim kadarıyla midler amfisiz kullanamazsınız. bende 2 takım mid var ve amfide var ana ünitenizin çıkışı destekleyeceğini sanmıyorum.eğer üzerindeki hoparlörlerinizde yükses sesde bozulma oluyorise bas tiz ayarlarını iyice ayarladığinizdan emin olun derim

serdar_ay

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2010, 08:23:44 ÖÖ »
mid takımları yüksek seste güzel bir verim almak için tasarlanmış bir kolon takımlarıdır ve 3 parçadan oluşur
1 kompenant (16-13 cm kolon)
2 twiter
3 crosever ( ses ayrıştırıcı)
senin dediğin mid bas ise daha varklı onda twiter yok crosever  ve kompenant tan oluşuyor  bir mid tiz takımını anfi olmadan araça bağlamanın bi anlamı yok eğer ki anfi istemiyorum diyorsan ozaman arkaya 2 tane 85 kolon takıcan dinlicen kapı kolonları bi zaman sonra hep aynı olayı yapar
mid takımları fiyatları sağ e sol kapı takımı olarak satılır ve fiyatları 150 tl den 1,500 hatta 2,000 tl ye kadar çıkar bu senin maddi durumunla alakalı olan bişey ama ucuz bişey dersen sana ucuzun iyisini tavsiye edeyim
1 sierra
2 infinity
bunları al bağla bide anfi alman gerekecek ama onada yaklaşık 150 tl para vereceksin yani sana mid ve anfi olarak 350-400 tl gibi bi  masraf çıkacak ama müziğin her detayının tadını alacaksın  bende 2 takım var bir anfi birde 30 cm kicker bass var ama keyfime diyecek yok her sesi rahatlıkla duyuyorum buda ayrı bir keyif ama herşey senin elninde ( para para para) sana kalmış bu hastalıktır allah kurtarsın :):)

piscocuk

« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2010, 08:50:59 ÖÖ »
mid takımları yüksek seste güzel bir verim almak için tasarlanmış bir kolon takımlarıdır ve 3 parçadan oluşur
1 kompenant (16-13 cm kolon)
2 twiter
3 crosever ( ses ayrıştırıcı)
senin dediğin mid bas ise daha varklı onda twiter yok crosever  ve kompenant tan oluşuyor  bir mid tiz takımını anfi olmadan araça bağlamanın bi anlamı yok eğer ki anfi istemiyorum diyorsan ozaman arkaya 2 tane 85 kolon takıcan dinlicen kapı kolonları bi zaman sonra hep aynı olayı yapar
mid takımları fiyatları sağ e sol kapı takımı olarak satılır ve fiyatları 150 tl den 1,500 hatta 2,000 tl ye kadar çıkar bu senin maddi durumunla alakalı olan bişey ama ucuz bişey dersen sana ucuzun iyisini tavsiye edeyim
1 sierra
2 infinity
bunları al bağla bide anfi alman gerekecek ama onada yaklaşık 150 tl para vereceksin yani sana mid ve anfi olarak 350-400 tl gibi bi  masraf çıkacak ama müziğin her detayının tadını alacaksın  bende 2 takım var bir anfi birde 30 cm kicker bass var ama keyfime diyecek yok her sesi rahatlıkla duyuyorum buda ayrı bir keyif ama herşey senin elninde ( para para para) sana kalmış bu hastalıktır allah kurtarsın :):)

kesinlikle katılıyorum.

bende geçen gün dedim orj teyple olmuyo bi indash alim.sonra bir takımda mid yeter dedim.birde anfi takarım çıtırından oh dedim.
sonuç teyp+2tk mid+iki ad anfi+38cm bas+kapasitör= battık :)
kısmetse haftasonu bağlatıcam

serdar_ay

« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2010, 10:39:25 ÖÖ »
geçmiş olsun kardeşim sanada ama benden bir tavsiye bir nasihat kapasitör almandaki sebeb ney ben kapasitör yerine kesinlikle 2. bi akü tercih ederdim çok daha iyi bi verim ama kapasitör kesinlikle görsellik olarak iyi ama bizim işimiz güç ve verim onun içinde ben şahsen akü derim :) ?

piscocuk

« Yanıtla #5 : Ocak 05, 2010, 10:56:41 ÖÖ »
geçmiş olsun kardeşim sanada ama benden bir tavsiye bir nasihat kapasitör almandaki sebeb ney ben kapasitör yerine kesinlikle 2. bi akü tercih ederdim çok daha iyi bi verim ama kapasitör kesinlikle görsellik olarak iyi ama bizim işimiz güç ve verim onun içinde ben şahsen akü derim :) ?

bence bu konuda LPG gibi işi bilen ustaların ellerinde çok güzel şeyler çıkıyor ortaya :) ben ikinci akü yerine mevcut akümü değiştiricem.daha geçen hafta değişmiştim ama yine değiştiricem :) daha yüksek amperli bir akü ile

serdarr

« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2010, 11:06:45 ÖÖ »
nası kullanılmıyor anfisiz bende önde çift arkada çift jbl mid takımı var pınooerr teyp bağlı çok temiz ses veriyor anfi olsa daha iyi ama teyp lede güzel çalışıyor

ysf55

« Yanıtla #7 : Ocak 05, 2010, 11:26:36 ÖÖ »
anfi olmassa crossoverlarla calıstıramazsan filitreyi teypten yaparsın midlerin amacı yüksek ses olduğu için ve teyp cıkısı en yükseğinde 4X50 yazmasına rağmen toplamda 17w cıkıs gücüne sahiptir buda midlerin performansını yarı yarıya düsürür demektir. teypten calıstırcaksan normal hoplarlör kullanmak daha mantıklı.

anfisiz kullanım için 150 lira verilmez zaten versende değmez sonucta cıkış teypten.

06 BAR10

« Yanıtla #8 : Ocak 05, 2010, 10:20:46 ÖS »
 >=ok çok teşekkür ederim arkadaşlar anfisiz 150-200 tl vermenin bi anlamı yok galiba

rserkan

« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2010, 11:15:32 ÖS »
coaxiel tabir edilen crossoversız bi hoperlör alarak direk teybe bağlamak daha ekonomik olur ama daha iyi ses kavramı işin içine girince herşey değişir ne kadar ekmek o kadar köfte misali anfisiz bi sistemden istediğin sesi alamassın

mali

« Yanıtla #10 : Ocak 06, 2010, 03:51:15 ÖÖ »
hiç gerek yok ön kapılar için kaliteli normal bir çift hopörlör al en güzeli bu
>=ok çok teşekkür ederim arkadaşlar anfisiz 150-200 tl vermenin bi anlamı yok galiba