Gönderen Konu: Vtec2 leri nasıl bilirsiniz?:)  (Okunma sayısı 32169 defa)

luke skywalker

Ynt: Vtec2 leri nasıl bilirsiniz?:)
« Yanıtla #50 : Mart 30, 2011, 02:39:19 ÖS »
Fren'leri bende eleştirirdim ama evvelsi gün gittim orijinal balata taktırdım ardından yaz lastiğini taktırdım Michelin.gayet güzel oldu.
Bir önceki taktırdığım balata iyi değilmiş zaten yan sanayiydi.
Debriyajdan gelen gıcırtı bendede 7 yıldır var ilk günden beri.Yağlatınca birkaç hafta geçiyor sonra tekrar gıcırtı.

DJSTRONGER

« Yanıtla #51 : Mart 30, 2011, 02:50:09 ÖS »
sedan arabadan bahsediyoruz arkadaşlar tabikide HB araba gibi viraj performansı bekleyemeyiz performans için bişeyleri ele alıyorsak yay ve kule gergileri biraz derdimize derman oluyor bu konuda, frenlere gelelim vtec 2de 205.40.17 lastik kullanıyorum ve balatalarımda orjinal ama dediğiniz olayları bende yaşıyorum abs çok erken devreye giriyor ve sanki aracı durdurmuyor hissayatı verdiği doğru ama orjinal lastiklerinde ben hiçbirşekilde bu problemi yaşamadım frenleri gayet iyiydi..  lastiklerinizde yeterli diş olabilir ama ya kauçukluk özelliğini yitirmişse ?? bu yüzden lastik seçimlerinde yaşlı lastik almamaya bunun içinde üretim tarihine dikkat edelim...

luke skywalker

« Yanıtla #52 : Mart 30, 2011, 03:00:10 ÖS »
sedan arabadan bahsediyoruz arkadaşlar tabikide HB araba gibi viraj performansı bekleyemeyiz performans için bişeyleri ele alıyorsak yay ve kule gergileri biraz derdimize derman oluyor bu konuda, frenlere gelelim vtec 2de 205.40.17 lastik kullanıyorum ve balatalarımda orjinal ama dediğiniz olayları bende yaşıyorum abs çok erken devreye giriyor ve sanki aracı durdurmuyor hissayatı verdiği doğru ama orjinal lastiklerinde ben hiçbirşekilde bu problemi yaşamadım frenleri gayet iyiydi..  lastiklerinizde yeterli diş olabilir ama ya kauçukluk özelliğini yitirmişse ?? bu yüzden lastik seçimlerinde yaşlı lastik almamaya bunun içinde üretim tarihine dikkat edelim...
Evet bence vtec 2'lerde lastik seçimi ve orijinal disk-balata seçimi çok önemli.
Mesela ben 2004'te aldığım aracımın üzerindeki orijinal Bridgestone lastiğini hiç sevmedim sonradan taktığım Michelin ilaç gibi gelmişti.

DJSTRONGER

« Yanıtla #53 : Mart 30, 2011, 04:19:42 ÖS »
Evet bence vtec 2'lerde lastik seçimi ve orijinal disk-balata seçimi çok önemli.
Mesela ben 2004'te aldığım aracımın üzerindeki orijinal Bridgestone lastiğini hiç sevmedim sonradan taktığım Michelin ilaç gibi gelmişti.

bide şöyle bi durum var sonuçta 15 inç orjinal ebatları zevklerimiz adına 17- 18 inçlere çıkarıyoruz bu ölçüdeki markalı spor lastikleri almakda maliyetli iş olduğu içinde ucuz lastik seçimine gidiyoruz.. sonrada piyasadaki gt radial marshall gibi ucuz lastikleri alıp arabanın orjinal performans vermesini bekliyoruz :) :)

bychef2712

« Yanıtla #54 : Nisan 17, 2011, 04:05:41 ÖS »
Güncel.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Nisan 20, 2011, 06:17:11 ÖS »
vtec2 iyidiiiiiiiiiiir. bakar bakar doyamazsın beyazına :)

hsncck26

« Yanıtla #56 : Nisan 20, 2011, 06:27:03 ÖS »
kardeş vtec2 bambaşka :D beyazıda ayrı bi güzel ama grisinin de kirlenmeme sorunu var yani =)

alfaus007

« Yanıtla #57 : Nisan 20, 2011, 10:35:44 ÖS »
Her arabaya kafa tutma isteği uyandıran güzel bir araba :)

luke skywalker

« Yanıtla #58 : Nisan 20, 2011, 10:39:23 ÖS »
kardeş vtec2 bambaşka :D beyazıda ayrı bi güzel ama grisinin de kirlenmeme sorunu var yani =)
Aracınızın kapı kolları neden siyah?
Orijinal değil galiba?Gövde renginde olması gerekmiyor mu?

adnyldz

« Yanıtla #59 : Nisan 20, 2011, 10:43:41 ÖS »

orjinal japon :) türkiyede üretilen kasalardan değil ondan

Bakmaya Doyamıyorum hele şimdiki o abarth sesi beni bitiriyo :)

luke skywalker

« Yanıtla #60 : Nisan 20, 2011, 10:47:42 ÖS »
Benim aracım 2004 model makyajlı kasa ve 7 yıllık bir araç ama halen bakıyorum da yeni model araçların modern tasarımları altında asla ezilmiyor.
Halen çok güncel bir görüntüsü var.Arka çift stop yuvarlak lambaları ve önden agresif ve keskin sinirli bakışları ile halen çok güncel bir çizgiye sahip.
Fakat kesinlikle cilalı ve parlak görünmesi şart.

adnyldz

« Yanıtla #61 : Nisan 20, 2011, 10:51:35 ÖS »
hondalar gerçekten üzerine dikkat çeken araçlar bunu gayet çok iyi anladım

nisay

« Yanıtla #62 : Nisan 22, 2011, 11:28:11 ÖÖ »
Her arabaya kafa tutma isteği uyandıran güzel bir araba :)

Aynen :)

nisay

« Yanıtla #63 : Nisan 22, 2011, 11:32:00 ÖÖ »
Benim aracım 2004 model makyajlı kasa ve 7 yıllık bir araç ama halen bakıyorum da yeni model araçların modern tasarımları altında asla ezilmiyor.
Halen çok güncel bir görüntüsü var.Arka çift stop yuvarlak lambaları ve önden agresif ve keskin sinirli bakışları ile halen çok güncel bir çizgiye sahip.
Fakat kesinlikle cilalı ve parlak görünmesi şart.

Doğru söylüyorsunuz. Katılıyorum.

Bunun yanı sıra debriyaj gıcırtısı ben de var. Yağlatınca geçiyor fakat bir zaman sonra yeniden başlıyor.

Frenlere gelince şuana kadar hiçbir sıkıntı çekmedi. İstisnalar hariç frene asıldığım olmamıştır. Arabayı öne yığmayacak şekilde frene basmaya çalışır ve fren pedalının alt kısmına doğru tam kavrama noktası var, o noktada daha seri basarım yol durumuna göre.

hsncck26

« Yanıtla #64 : Nisan 22, 2011, 12:20:30 ÖS »

aynen öyle orjinal japon =) diğer ls lerden tek  artısı ısıtmalı yan aynalar eksisi kapı kolu renkleri ve yan marşpiyer =)
ama kapı kolu ve camın altına nikelaj düşünüyorum, bi ara fırsatım olursa bide pert bi aracın yan marşpiyerini alıp takıcam, eğer araç es modeli ise belki vitesin ordaki bardak koyulan kısmıda alıp kedi arabamdakiyle değiştirebilirim =)

galantus

« Yanıtla #65 : Nisan 22, 2011, 02:03:02 ÖS »

aynen öyle orjinal japon =) diğer ls lerden tek  artısı ısıtmalı yan aynalar eksisi kapı kolu renkleri ve yan marşpiyer =)
ama kapı kolu ve camın altına nikelaj düşünüyorum, bi ara fırsatım olursa bide pert bi aracın yan marşpiyerini alıp takıcam, eğer araç es modeli ise belki vitesin ordaki bardak koyulan kısmıda alıp kedi arabamdakiyle değiştirebilirim =)

oldu olacak ön kol dayamayıda al tam olsun:)

yasiny

« Yanıtla #66 : Ocak 17, 2012, 06:29:46 ÖS »
2001-2003 ES lerde sunroof yok ve arka frenler kampana,orta konsolde farklıdır ve sadece cd çalar vardır kasetçalar yoktur...
burda ufak bi hatan var hocam benim aracım 2003 es modeli sunroof arkalar disk ön konsol 2005 kasalarla aynı sadece kasetçalar yok...

yasiny

« Yanıtla #67 : Ocak 17, 2012, 06:33:43 ÖS »
Kronik değil bence 2004 es aracım , frenlerine güveniyorum debriyaj gıcırtım da yok ama tek sıkıntısı var ona kronik diyebiliriz : direksiyon kutusu,salıncaklar,motor kulakları vs yerlerden kaynaklandıgı idda edilen ama kesin cözümü bulunamayan gıcırtı gibi ses. Uzun zamandır yapmadı ama 4 ayda 2-3 kere yaptı ; o da nazar boncugu olsun dedim baktırmadım bile :)
bu sorun bende de var direksiyon kutusu büyük ihtimal diye söyleniyor çok şükür hiç bir sorunum yok seviyorum honda mu 2003 es :)

metin.yildiz

« Yanıtla #68 : Ocak 17, 2012, 07:08:18 ÖS »
yavaş giderken böyle tıs tıss çok güzel..
biriyle kapışırken yılan gibi kıvrılıyor sağa sola bu ayrı bi güzel..