Gönderen Konu: Akü sorunu  (Okunma sayısı 6527 defa)

gkhn

• Ziyaretçi
Akü sorunu
« : Aralık 03, 2008, 12:47:51 ÖS »
Arkadaşlar 2001 CIVIC VTEC aracım var...Akü 7 yıllık hiç değişmemiş orjinal hali,geçenlerde aküyü ölçtürdüm, suları tazelendi servis elemanı kullanılabilir dedi yanlız akü bu ölçüm işleminden sonra 1-2 kez daha sorun verdi.Aküyü değiştirmek istiyorum,Honda YUASA marka akü kullanıyor yaptığım araştırmada YUASA pek olumlu sonuçlar vermedi.Siz hangi marka akü önerirsiniz....  saygılar...

rockhound

• Galtek Nadir
Ynt: Akü sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2008, 01:11:18 ÖS »
Öncelikle Yuasa dünyanın 1 numaralı akü markasıdır. dünyadaki çoğu kesintisiz güç kaynakları bu aküyü kullanır. Zaten fiyatı da diğer akülere göre pahalıdır.

sorununu halletmek için önünde birçok seçeneğin var. uzun yıllar biniceksen aracına sıfır bir akü alıcaksın. ters kutupbaşlı olucak. artık günümüzde her firma japon araçlar için ters kutupbaşlı ince aküler üretiyor.

eğer 1sene içinde satarım diyorsa, sıfır ayarında çıkma 6ay-1sene dükkan garantili aküler var.(her marka bulabilirsin)

Başlıca kaliteli markalar, Yuasa, Delphi, Mutlu Esan İnci vs vs. 12V-42Ah önerilen modeldir ama Amper nekadar fazla alırsan okadar dayanıklı olur akün zor şartlarda.

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2008, 01:22:39 ÖS »
Mutlu Kullanıyorum Memnunum bir sorun çıkarmadı şimdilik.

gkhn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2008, 07:50:44 ÖS »
yardımlarınız için sağolun arkadaşlar...

S2K_06

« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2008, 08:42:54 ÖS »
Uzun sure bınecek iseniz yuasa bnce..ama mutlu aku de kotu degil

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2008, 08:35:31 ÖS »
rockhound da dediği gibi bir numaralı markadır yuasa.
Kendi işyerimde satıyorum zaten..
Ancak yuasa tam bakımsız akü olduğundan su eklemene gerek yoktu.
Akünü aldığın yere götürüp akü test cihazı ile test ettir, eğer sorunlu çıkar ise bire bir değişme garantisi vardır.
Değişimini talep et yada firma bunu kabul etmiyor ise,
Yuasa akü türkiye distribütörü olan, http://www.entelenerji.com/ adresinden iletişim kur (Tel +90 212 320 61 20)

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2008, 08:49:35 ÖS »
Varta al arkadasim, benzin koy yola devam et, hicbir sorun yasamazsin, gec mutlu akuyu falan yani..

ama yuasa alma imkanin varsa yuasa al derim..

1 - yuasa
2 - varta

BLACK ORANGE

« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2008, 09:33:56 ÖS »
izlenim yuasayı nerden buluruz kardeşim...

gkhn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2008, 10:20:10 ÖS »
Arkadaşlar akü geçen hafta bitti :) Tavsiyeniz üzere yuasa aramaya başladım servise sordum 1 gün sonra gelir dedi ellerinde yokmuş siparişle çalışıyorlarmış ,işimde acil olunca sanayinin altını üstüne getirdim yuasa yok kayseri de :) Mutlu aldım bende...zaten dar-ters kutuplu mutluyu bulmakta pek kolay olmadı :)......selametle

....gkhn....Mechanic Engineer....Maschinenbauingenieur....

cbrracingteam

« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2008, 11:17:53 ÖS »
BOSH diorum kullanıyorum çok güzel bi  akü