Gönderen Konu: Kayıp topic  (Okunma sayısı 3517 defa)

malikaltindis

Kayıp topic
« : Ağustos 26, 2008, 07:07:58 ÖS »
dün gece açmış olduğum emniyet kemeri tokası satış ilanımı bulamıyorum ama  <783^2 silinmiş olabilir mi?

malikaltindis

Ynt: Kayıp topic
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2008, 03:47:32 ÖS »
güncel mod arkadaşlara

aRasaLg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2008, 03:57:45 ÖS »
adminlerimize bir danışın isterseniz.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2008, 04:25:50 ÖS »
Evet silindi. Hatta ben sildim. Şöyle ki yasak olan birşey ve sürücülerimizi yanlış yönlerdirmek istemediğimizden dolayı sildim. Hepimiz iyi biliyoruz ki emniyet kemeri bizim yaşamımız için önemli ve takmamız gerekli...

Selamlar,

RaMsEs

« Yanıtla #4 : Ağustos 27, 2008, 04:29:41 ÖS »
+1905

honda_team

« Yanıtla #5 : Ağustos 27, 2008, 04:34:04 ÖS »
+1907 yasin abi katılıyorum sana...

aRasaLg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 27, 2008, 04:37:29 ÖS »
buyrun bunu herkes bi okusun hatta kısa yoldan bi konu açıcam bunu ;)

Emniyet kemeri kullanılmayan bir otomobil saatte 80 kilometre hızla duvara çarptığında sürücü ve yolcuların sonu nasıl olur. İşte ilginç bir araştırma...

Ankara Trafik Vakfı'nın yayın organı Trafik dergisinde yayımlanan araştırmadan derlenen bilgilere göre, otomobilin saatte 80 kilometre hızla duvara çarpması sonucu emniyet kemeri kullanmayan sürücü ve yolcular, yaklaşık 200 milisaniye (saniyenin binde biri) içerisinde vücutlarına ölümcül darbe alıp hayatlarını kaybedebiliyor.

Araştırmaya göre, yolcular için hayati tehlike yaratan ve aracı 30 metre yukarı fırlatabilecek kadar güçlü enerji oluşumuna neden olan çarpma, emniyet kemeri kullanıldığında bu sonuçları doğurmuyor.

MİLİSANİYELERLE ÇARPMA ANI

Araştırmaya göre, aracın saatte 80 kilometre hızla duvara çarpma anında gerçekleşenler sırasıyla şöşle sıralandı:

''-Çarpmadan 26 milisaniye sonra ön tamponlar araca gömülür. Araç kendi ağırlığının 30 katı bir kuvvetle frenlenir. Sürücü ve yolcular emniyet kemeriyle bağlı değillerse 80 kilometre süratle araç içinde harekete devam ederler.

-30 milisaniye sonra sürücü koltuğuyla beraber 15 santimetre öne doğru fırlar.

-44 milisaniye sonra sürücü göğüs kafesiyle direksiyona çarpar.

-50 milisaniye sonra araç ve içindekiler üzerinde, kendi ağırlıklarının 80 katı büyüklükte bir kuvvet etki eder.

-68 milisaniye sonra sürücü 9 tonluk bir kuvvetle gösterge paneline çarpar.

-92 milisaniye sonra sürücü yanındaki yolcuyla beraber aynı anda kafasını ön cama çarpar, yolcu bu çarpmayla kafasına ölümcül bir darbe alarak camdan dışarı fırlar.

-100 milisaniye sonra direksiyon tarafından tutulan sürücü tekrar aracın içine düşer.

-110 milisaniye sonra sürücünün arkasında oturan yolcu sürücü seviyesine yükselir ve kafasıyla sert bir darbe yapar aynı anda kendisi de sert bir darbe alır.

-150 milisaniye sonra tekrar sessizlik egemen olur. Cam, çelik, plastik parçaları yere düşer.

-200 milisaniyeden daha kısa süre içerisinde her şey biter.''

honda_team

« Yanıtla #7 : Ağustos 27, 2008, 04:39:08 ÖS »
Aras abi daha önce verilmişti o konu açmana gerek yok ;)

aRasaLg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2008, 04:41:38 ÖS »

Aras abi daha önce verilmişti o konu açmana gerek yok ;)

açıldı artık neyse.ama herkes bi daha okusun demekki okumayan üyelerimiz var ;)

Cumhur

« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2008, 05:27:42 ÖS »
Gereksiz  bir satışdı insanların can güvenliğini tehtid edici hususlar sattığınız için silinmişdir HAK veriyorumda ;)

malikaltindis

« Yanıtla #10 : Ağustos 27, 2008, 11:06:21 ÖS »

Evet silindi. Hatta ben sildim. Şöyle ki yasak olan birşey ve sürücülerimizi yanlış yönlerdirmek istemediğimizden dolayı sildim. Hepimiz iyi biliyoruz ki emniyet kemeri bizim yaşamımız için önemli ve takmamız gerekli...

Selamlar,

sağolasın bilgilendirme için.ama silmeden önce veya sildikten sonra en azından bi bilgi verilse hatamızı anlarız bi daha aynı tarz konu açmayız ;) ben de hak veriyorum silme sebebinize.teşekkürler...

malikaltindis

« Yanıtla #11 : Ağustos 27, 2008, 11:07:14 ÖS »

Gereksiz  bir satışdı insanların can güvenliğini tehtid edici hususlar sattığınız için silinmişdir HAK veriyorumda ;)

silen arkadaş sebebini yazmış zaten ;)