Gönderen Konu: Hondaya geciş yapacam yardımcı olun  (Okunma sayısı 10446 defa)

receiver

Hondaya geciş yapacam yardımcı olun
« : Şubat 27, 2012, 12:07:42 ÖS »
Arkadaşlar 11/12 yıllık şöfürlüğüm opel ile başladı opellede süregeldi 11/12 oldu sırasıyla f kasa /g kasa  ve h kasa üç ayrı opel astra aldım ve hepsindende memnun kaldım ama artık içimdeki honda aşkına opelden memnun olmama rağmen yenik düşmek üzereyim kararım kesin bu sefer hondacı olacam ama siz hondacı arkadaşlar biraz bilgi istiyorum honda civic nasıl bir arac yakıtı,konfor,sağlamlık,servisleri gibi kullanıcıyı fazla uğraştırmayan bir aracmıdır
ve ek bilgi olarak hem seri hem ekonomik vede full bir model bakacam ama sizler daha iyi bilirsiniz hangi paketlerini incelemem gerek ?

2008 elegance

Ynt: Hondaya geciş yapacam yardımcı olun
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2012, 02:56:18 ÖS »
bir önceki aracım 2000 model 1,6 astra g 'idi. 2,5 yıl kullandım. sonrasında 2008 civic aldım. tabiki arada yaş farkı var yinede görüşlerime göre honda daha az yakıyor, daha seri, konfor olarak kıyaslama yapamam çünkü astrada spor yay vardı. ayrıca astrada birkaç arıza yaşadım, hondada çok şükür şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı. serviste bakımlarına 250-400tl arası ücret ödüyorum. dediğim gibi biri sıfır araç diğerini ikinci el almıştım tam bir kıyaslama olmaz ama görüşlerim bunlar. sizin için hayırlısı neyse o olsun.

turkboy1903

« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2012, 03:59:59 ÖS »
Sen ne dediğinin farkındamısın Honda diyorsun Fiat yada Renault demiyorsun neresi kötü olabilirki bu aracın(tabi yeni çıkan civiclerdeki tip hariç :) )

turkboy1903

« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2012, 04:00:21 ÖS »
Sadece VTEC2 kullandım yakıt tüketimi çok güzeldir dizel aracımı satıp benzinli araca geçtim yakıtta fazla fark yok ekonomik kullanınca otomatik olmasına rağmen 35 krş a kadar düşüyor yakıtım.
Diğer kasalar hakkında hiç bir bilgim yok.
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2012, 04:01:58 ÖS Gönderen: turkboy1903 »

Grafink

« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2012, 04:24:39 ÖS »
Honda basınca içer, basmayınca koklar, yedek parçası orjinal de opelden pahalıdır. ama kaza, göçük olmadıkça standart değişenler dışında pek yedek parçaya ihtiyacınız olmaz. Yetkili servsite 250 liranın altında çıkamazsınız bakımlardan, özel serviste 150 liraya bitirebilirsiniz. Astra kendi sınıfında örnek gösterilebilecek bir araç olsa da, serilik, estetik  ve yol tutuşu açısından Civic'in gerisinde kalır.( benzinli modeller)  Yine de sadece tipine bakarak Honda hastası olduysanız, diyebilirim ki 100 km kullandıktan sonra, resmini koynunuza koyup yatarsınız...

selamoglu38

• ahmet hoca
« Yanıtla #5 : Şubat 27, 2012, 04:56:39 ÖS »
araba merakım yüzünden passat, golf, volvo, megan, vectra, toyota, focus, transporter gibi araçların gerek sıfır alarak gerekse değişik modellerini defalarca ikinci el binmeme rağmen son 4-5 yıldır
kesinlikle
herşeyiyle
Hondaaaa hayat ondaaa

receiver

« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2012, 11:35:35 ÖÖ »
Verdiğiniz bilgiler için teşekürler  ben hondanın görünüşüne değil motordaki başarısına hastayım kullanma şansım bir kez oldu yanlış bilmiyorsam 2003 1.6 vtec bir civicti beni hasta eden gaz pedalının ayağa verdiği tepki idi dokunduğun anda hemen kacıyordu astra gibi kalkış hantalı değildi ve ayrıca ibredeki hız  allahtan korkmasan bağırtsan aracı 240 ibrenin 230 rahat alırdı işte hayranlığım bu özelliğine  ki alacağım aracta yüksek beygirli düşünüyorum yüksek beygirli olsun ama aynı zamanda azda olsa tasarruflu olursa tadından yenmez zaten yoksa 100 km yolda 1 lt/2 lt pek sorun değil ben istediğim zevki alayım 2 lt'nin canı cehenneme ek olarak istediğim özellikleri yazayım sizde model önerin lütfen

1.seri olacak yukardaki ibre olayı hesabı "yakıt ve vergi sorun değil"
2.full olacak yokyok
3.konfor ve genişlik cok önemli
4 en önemlisi ayırdığım bütce maksimum 60.000 fazla cıkamam

dipnot  accord hiç bakmadım ama accordlar nasıl

2432

« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2012, 12:58:27 ÖS »
full olacak yokyok

gibi bir isteğin varsa civic lere bulaşma...

:(

16ec813

« Yanıtla #8 : Şubat 28, 2012, 02:24:50 ÖS »
al bi sedan vti bak keyfine ,hem aile arabası hem otoban zımparası ;D

16ec813

« Yanıtla #9 : Şubat 28, 2012, 02:25:40 ÖS »
editt: görmedim bütçen baya bi kalabalıkmış ;D

efsane_001

« Yanıtla #10 : Şubat 28, 2012, 09:56:32 ÖS »
bende opel vectra kullanısıydım 2011 civic elegans aldım memnunum arabadan

mertkan677

« Yanıtla #11 : Şubat 28, 2012, 09:59:58 ÖS »
astra h elegance den 2010 elegance civice geçiş yaptım. Opeli arattığı yerleride yok değil tabi. Mesela opelle bedava geziyormuşum ve donanım olarak gerçekten üst sınıfmış astra h. Ama honda bir başka yakıtı ve 1 2 donanımı dışında opeli asla aramıyorum. Opelin motoru motor değilmiş bunu anladım hondaya geçtikten sonra.

MerT01__civic

« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2012, 10:31:13 ÖS »
Connect'ten Civic'e geçiş yaptık.. 1.8 turbo dizeldi.. yakıt konusunda dizel avantajını hiç yaşamadık :D çok yakıyordu..
2000 model astra vardı 1.4 yakıtı koklardı valla onda dicek laf yok :)

ama gelin görünki Honda'nın verdiği hazzı hiçbiri vermedi.. motora dicek laf yok şekil desen süper.. 

Mustafa3602

« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2012, 10:45:58 ÖS »
Gozun kapali al derim bu benim 2 ci hondam fransizada bindim almanada yerliyede koreye ama honda ve japon araclar farki

Muhsin07

« Yanıtla #14 : Şubat 29, 2012, 01:32:57 ÖÖ »
o kadar bütçe ayırabiliyorsanız ve vergi sorun değilse hız konfor istiyorsanız sizin alacağınız tek araç var

ACCORD alacaksınız hiç arkanıza bakmayacaksınız yenileri mükemmel

civic i falan direk geçin siz benim tavsiyem :)

« Son Düzenleme: Şubat 29, 2012, 01:35:07 ÖÖ Gönderen: Muhsin07 »

2008 elegance

« Yanıtla #15 : Şubat 29, 2012, 08:16:58 ÖÖ »
hızı seriliği boşver. o kadar bütçe varsa, al bir CR-V bak keyfine..

Grafink

« Yanıtla #16 : Şubat 29, 2012, 08:32:06 ÖÖ »
Verdiğiniz bilgiler için teşekürler  ben hondanın görünüşüne değil motordaki başarısına hastayım kullanma şansım bir kez oldu yanlış bilmiyorsam 2003 1.6 vtec bir civicti beni hasta eden gaz pedalının ayağa verdiği tepki idi dokunduğun anda hemen kacıyordu astra gibi kalkış hantalı değildi ve ayrıca ibredeki hız  allahtan korkmasan bağırtsan aracı 240 ibrenin 230 rahat alırdı işte hayranlığım bu özelliğine  ki alacağım aracta yüksek beygirli düşünüyorum yüksek beygirli olsun ama aynı zamanda azda olsa tasarruflu olursa tadından yenmez zaten yoksa 100 km yolda 1 lt/2 lt pek sorun değil ben istediğim zevki alayım 2 lt'nin canı cehenneme ek olarak istediğim özellikleri yazayım sizde model önerin lütfen

1.seri olacak yukardaki ibre olayı hesabı "yakıt ve vergi sorun değil"
2.full olacak yokyok
3.konfor ve genişlik cok önemli
4 en önemlisi ayırdığım bütce maksimum 60.000 fazla cıkamam

dipnot  accord hiç bakmadım ama accordlar nasıl

Accordlar süperler. Ancak genelde otomatik vitestirler. ve 2.0 motorları vardır. Mesela benim aracım 1.8 HB AT (FK2) 2.0 AT Accordla nerdeyse aynı yürüyor. o yüzden seriilik te en üst seviye düşünülüyorsa 2.+ accord düşünülmeli. Benim size tavsiyem Yok yok değil ama nerdeyse yok yok olan bir 1.8 140 beygir FK2 Manuel bulmanız yönünde. Otomatik te paşalar gibi yürüyor ama tabi manuel gibi olmuyor. Bu aracın konforu sedanlara göre daha düşüktür, ama donanımı, yol tutuşu, hızlanması daha üstündür.  Otomatik olan aracım şehir dışı sakin kullanımda 6.1 ila 6.5 litre benzin tüketir, sıkışık trafikte 9.5'u kolay kolay geçmez. Eğer manuel bulabilirseniz çok daha az tüketim yapmanız mümkün.

Performans istediğiniz için, i shift FK2 lerden uzak durun derim, o vites performans için değil yakıt ekonomisi için düşünülmüş efendi sürücülere hitab ediyor.

Ayrıca FD6 lardan önceki serinin TypeR sini de bulabilmeniz mümkün. o araç performansta sizi ihya eder. daha üst serileri de bulabilirsiniz ancak ben maximum 45 TL ye kadar olabilecek araçlar içinde seçenek sunmaya çalıştım.  bütçenizde bulunan 15 liralık fark ile aracınızı her türlü modlayarakperformansa dair tüm hevesinizi alabilmeniz mümkün, 10.000 Tl ye turbo kit takılabilir mesela... düz borudur, filitredir... Eğer Güncel Type R almak isterseniz zaten bütçeniz bunu karşılamayacaktır. Bu yüzden bi alt seri TypeR ya da FK2 1.8 Manuel alınıp, modlanır, cayır cayır giden bir araç sahibi olunur... Hayırlısı olsun diyelim.
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2012, 08:35:41 ÖÖ Gönderen: Grafink »

turkboy1903

« Yanıtla #17 : Şubat 29, 2012, 10:52:45 ÖS »
al bi tane düz vites Civic ES :D full+full sonuçta :D

receiver

« Yanıtla #18 : Mart 01, 2012, 10:07:44 ÖÖ »
Arkadaşlar accord için ek bütçe ayarlamam gerekiyor yoksa istediğim özellikte alamıyorum civic ise rahat alabiliyorum ama yeni kasası beni alma diyor be kardeşim bunu hangi muhendis nasıl bir kafa ile cizdi merak ediyorum hele arka "bagaj stoplar" tam rezalet ya 2011 ni almak lazım yada sedanı almamak en iyisi ama hb cok güzel tam uzay mekiği gibi içte dışta güzel hbteki tek sıkıntı bana küçük gibi geldi ama accordu gördükten sonra yeni mali projeler cizmeye başladım bakalım hayırlısı ile bir sorun cıkmazsa abim yurtdışından 10 marta dönecek azıcık desteklerse accord alacam nasılsa hondaya geciş yapmaya kararlıyım bari istediğim birşey olsun
bu arada en üst acccord 100 bin tl gibi bir rakamı buluyor nerdeyse değermi ya o paralara ???????

ed35

« Yanıtla #19 : Mart 01, 2012, 10:13:07 ÖÖ »
Arkadaşım git Astra j al turbo olsun cosmo modeli olsun ;) Önceki aracım Astraydı ve gayet iyi + olarak civic'ten çok üstün bir araba,gerek teknoloji gerek sağlamlık olarak ;)
Sıfır accord 81.000tl'ye veriyorlar birde,100 değil ;)

Grafink

« Yanıtla #20 : Mart 01, 2012, 10:18:37 ÖÖ »
accord önceden de dediğim gibi çok oturaklı ve honda'nın tükiyede sattığı en konforlu araç. Ancak performans ta istediğiniz için, accorda 100K verene kadar "Type R" alırdım yerinizde olsam. Ama yeni Accord gerçekten harika görünüyor. Yine de 1.8 140 beygirlik Civic alabilecekken 2.0 156 beygirlik accord almazdım. aradaki fiyat farkı buna deymiyor benim gözümde.  Yeni HB leri bekleyebilirsiniz. O da bir seçenek.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2012, 10:20:35 ÖÖ Gönderen: Grafink »

Grafink

« Yanıtla #21 : Mart 01, 2012, 10:23:57 ÖÖ »
Ayrıca, HB Accorda göre küçük evet. Zaten accord bir üst segment, ancak ilginçtir ki, FK2 diğer civic Sedanlardan daha küçük görünmesine ramen, hem bagaj hacmi hemde yaşam alanı açısından çok daha geniş ve ferahtır. dediğim gibi manuel, 2009 model üstü bir 1.8 HB tüm beklentilerinizi karşılar. Karşılamadığı yerde her türlü modlama için elinizde bütçe de kalmış olur.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2012, 10:24:23 ÖÖ Gönderen: Grafink »

receiver

« Yanıtla #22 : Mart 01, 2012, 10:50:29 ÖÖ »
Arkadaşım git Astra j al turbo olsun cosmo modeli olsun ;) Önceki aracım Astraydı ve gayet iyi + olarak civic'ten çok üstün bir araba,gerek teknoloji gerek sağlamlık olarak ;)
Sıfır accord 81.000tl'ye veriyorlar birde,100 değil ;)
100 demedim zaten en üst donanım ve motor seceneği 90,000 net para istiyor bayiler yani nerdeyse 100 bin demek istedim 81,000 olan en üst donanım değildir sitesinde bile 92,500 yazıyorki ünunda üst versiyonları var
astraya gelince 11 net yıldır astra kullanıcısıyım astra nedir ne değildir net bilgim var astra kesinlikkle kullanıcısını memnun eder ben 11 yıllık f,g,h, kasalarının hiçbirini tek bir kez bile arızadan dolayı tamire götürmedim bakımlarını zamanında ve yetkilsinde yaptım dile kolay 11 yıl ve sıfır arıza yani cok memnunum ki halen daha h kasa cosmo astram var zaten
j kasa tabikide güzel almayı düşündüğüm araca göre belli + ları var ama -leride var ama artık hondaya geciş yapmam lazım içimdeki o honda aşkını dindirmem lazım belki alacağım honda beni astraya pişmanda eder ama almam denemem lazım olmadı honda piyasası olan bir arac 1 yıl kullanır tekrar opel astraya geciş yaparız

receiver

« Yanıtla #23 : Mart 01, 2012, 10:56:53 ÖÖ »
Ayrıca, HB Accorda göre küçük evet. Zaten accord bir üst segment, ancak ilginçtir ki, FK2 diğer civic Sedanlardan daha küçük görünmesine ramen, hem bagaj hacmi hemde yaşam alanı açısından çok daha geniş ve ferahtır. dediğim gibi manuel, 2009 model üstü bir 1.8 HB tüm beklentilerinizi karşılar. Karşılamadığı yerde her türlü modlama için elinizde bütçe de kalmış olur.
Benim küçüklükten kastım bagaj alanı ve yaşam alanı değil görüntü itibari ile küçük dedim ve işimden dolayı biraz preştijli olması bakımında bayiye gitiğimde beni aklı havada genç gibi görmesin ağır göstresin diye
görüntümn ağır olması gerekiyor yoksa herzaman 18 inde aklı bir karış havada olan biriyim ama işte bunu dışa yansıtmamak gerekiyor

16ec813

« Yanıtla #24 : Mart 01, 2012, 10:58:52 ÖÖ »
senin ilacın sanırım sedan accord