Gönderen Konu: Honda'nızdaki veya hondalardaki fabrika çıkışı eksiler sizce nelerdir?  (Okunma sayısı 20358 defa)

tani

Her aracın bazı eksileri vardır.
Konuya önce ben yorumumu yazayım:
-orta konsol dizaynı(tüm civiclerde)
-96-01 iç döşemeler ve ön konsol plastiğinin kalitesizliği, iç aydınlatma, son susturucu borusu incecik
-01-04 civiclerde ön  görünüm.
şu an bu kadar aklıma geldi.

Zubeyir

Ynt: Honda'nızdaki veya hondalardaki fabrika çıkışı eksiler sizce nelerdir?
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2006, 11:23:30 ÖÖ »
valla typeR için standartta teyp :)

yassi

• TeamHondaTurkey
valla benim aracımda keşke yol bilgisayarı olsa...2000 civic 1,6ies

Onu-R

Honda'nın çoğu aracında frenlerin başarılı olmadığını söyleyebilirim..

vtimania

Honda'nın çoğu aracında frenlerin başarılı olmadığını söyleyebilirim..

aynen...

Tolga-R

typer daki eksik kilitli defr. bence.. JDM lerdeki gibi olmalıydı TR dekilerde....

aSil

typer daki eksik kilitli defr. bence.. JDM lerdeki gibi olmalıydı TR dekilerde....
Katılıyorum.

ALG

• THT
CTR deki düşüncelerim;

-kilitli olmalıydı..
-senkromeç sorunu giderilmiş olmalıydı..
-gruppe m intake standart olmalıydı  ;D alırken parasınıda öder yada borçlanırdık, nolcak canım  :dissiz
-sis farları standart olmaıydı..
-adam gibi bir stepne koysalar fena olmazdı..

Onu-R

58000 YTL ye 330 ile yürümek, üzerine 6-7000 YTL harcayıp M3 geçmek, 2.5 l. STI geçmek, Modena gibi 10000 devir çevirmek için bunlara da katlanılsın be abi.. Gülü seven dikenine katlanır misali :)

timmaah

vti lar 160 diil de 220hp olabilirdi biz de sanayilerde koşuşturmazdık bu soukta  ](*,)  ;D  ;D
ama o da ap ayrı bi zevk orası da tartışılmas janummm
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2006, 10:07:45 ÖS Gönderen: timmaah »

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 28, 2006, 08:22:03 ÖÖ »
vti lar 160 diil de 220hp olabilirdi biz de sanayilerde koşuşturmazdık bu soukta  ](*,)  ;D  ;D
Sanki 220 hp olsa yağını çıkartmak için uğraşmayacaksınız.
Ha gayret 240 hp olacak diye.  :d

vtec_pu

« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2006, 08:44:00 ÖÖ »
fren problemi
işcilik o kadar iyi sayılmasada güzel yinede bence..

vtec_pu

« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2006, 08:45:32 ÖÖ »
birde civic pert olunca anda hr-v aldım inanın araç bomboş ): işallah yaza doğru hatchback alıcam...

timmaah

« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2006, 09:59:46 ÖÖ »
Sanki 220 hp olsa yağını çıkartmak için uğraşmayacaksınız.
Ha gayret 240 hp olacak diye.  :d

tabi coniiimm orası da doru dedim ya zaten bu ap ayrı bi zevk yahuuu olmadan olmass  :evil:  :evil:

ferdi_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 29, 2006, 02:34:44 ÖS »
bide şu torpido gözüne ışık koysalardı 96_05 civiclerde yok son kasada bunu yaptılarmı acaba bide firenler aklıma gelen bunlar

chn

yenı kasa hariç hiç bi civic ve cr-v de hava derecesi yok we ayrıca orta konsol ınanılmaz bı goz eksiklği war hondanın en buyuk sorunu bu bnce...

vti18

ctr de yol bilgisayarı olsa fena olmazdi gerçi makyajlı kasa da var mi bilmiyorum ama...

vtec-26

sedanın son kasasına xenon far takılamaması en büyük eksikliklerden ayrıca torpido gözünde hala lamba yok ama iç aydınlatma gayet iyi gerek duyulmuyor zaten

WildCat_H22A

Honda'nın en büyük hatası ticari amaç güdülerek ve halkın ihtiyacı olmadığı düşünülerek Çift salıncak sistemini son 2 kasadır civiclerde ve bu tarz modellerinde kaldırmış olması. 4teker Çift salıncaklı Honda kullananlar olarak Hepimiz yol tutuşun çok iyi olması sayesinde büyük kazalardan hatta belkide ölümden dönmüşüzdür. Bizi kurtaran çift salıncak ve kasaların alçak yerden bitme olmasıydı. fakat yeni kasalarda ne alçaklık var ne de 4 teker çift salıncak.
Honda adına Çok büyük bir kayıp.

Ayrıca sacı hala çok zayıf.

işçilik kalitesi 1 gömlek daha kaliteli malzemeden üretilebilir.

CRX ve Prelude ün üretimi dewam etmeliydi.

HSC yeni NSX olarak çıkmalıydı eski NSX in formundan çok uzaklaşılmamalıydı, malesef o form kayboldu.

S2000 de Traction Control olmaması saçmalık.

RSX kaldırılıp Integra da gerçekten integra gibi üretilmeli.

Honda artık ipleri ingilizlerden almalı ve kendine has ingiliz parmağı olmayan modeller üretilmeli. 

ingiliz muhabbeti ve bu ingilizlere verilen özgür model yaratma olayları gına getirdi. :evil:

delidr

Sürücü camının tek dokunuşla açılıp ne hikmetse kapanmaması ( Nasıl bir maliyeti var anlamadım)
Cam kumandalarının aydınlatılmamış olması ( Dacia da bile var )
Uzaktan kumandanın anahtardan ayrı olması ( Renaultun 15 sene önceki modellerinde var)
Torpido aydınlatmasının olmaması (Bu Japonların ayınlatma konusunda bi takıntısı var sanırım)

mutunch

sürücü camında haklısın, ben de aynı şeyi neden diğer camlara da uygulamadılar diye düşünüyorum. selefi olan corollanın 2003ten itibaren olan kasalarında var ama cicivlerde yok :S Benzin ışığına neden servisler çözüm üretmiyorlar. Frenler söylendiği gibi zayıf ya da hissiz ama abs ile beraber biraza da çok abanınca tutyo :) başka da aklıma gelmedi.

selll

• Ziyaretçi
Arkadaşlar yeni civiclerde bu sorunların cogu çözülmüş. Torpidoda aydınlatma konulmuş, cam kumandaları aydınlatılmış. Yani ışık sorunu çok başarılı bir şekilde halledilmiş :artis Ön kapı altlarına aydınlatma konulmuş.
Benim gördüğüm eksikse mercekli farların olmaması

Can_DCK

• Ziyaretçi
Evet Frenler Problemli.Yeni Civic Sedanda Torpidoda Işık Var :)

Faruk

• Ziyaretçi
delidr kardeş tezlerin de çok haklısın bende aynılarını söyleyecektim sadece bi eksik var cümlelerinde oda civiclerin standart olarak 6 vites olmaması hem yakıt bakımından hem performans bakımından iyi olurdu.. >=ok

delidr

Devam edelim
Bagaj kapağında amortisör olmaması ( Özellikle spoiler varsa yokuşlarda işkence )
Geri vitesin bazen ısrarla geçmemesi ( Ki en son tofaş kuş serisi arabalarda vardı bu problem )
Far ampullerinin HB4 gibi garip bir tip olması nedeniyle servis dışında bulunmaması
Tamponlarda koruma bandı olmayıp 80 ytl ye siyah şerit satılması
Sis lambasının 650 ytl ye satılması ( O fiyata 2 adet far alınabilir )
Hoparlör değiştirebilmek için neredeyse tüm trimin sökülmesi gerekliliği