Gönderen Konu: Honda VtecII Sport Aldım Bir Kaç Sorum olacak  (Okunma sayısı 1307 defa)

vivalagun

Honda VtecII Sport Aldım Bir Kaç Sorum olacak
« : Mayıs 14, 2011, 08:51:47 ÖS »
herkese merhaba forumda yeniyim, 2 gün önce sport civic aldım 2003 model araç beklediğimdende performanslı çıktı, herşey güzel fakat otomatik araç ilk defa kullanıyorum, sorularımdan en basiti, ışıklarda aracı N'ye mi alıyorsunuz yoksa D'demi duruyorsunuz? ( N'ye alındığında şanzımandaki yağ basıncının düştüğünü duydum sonra D'ye almak zarar vermezmi ) otomatik şanzımanda nelere dikkat etmem gerekir, yada elinde PDF kitapçığı olan varmı yada nereden bulabilirim kullanım klavuzunu :) ayrıca izmirde önerebileceğiniz en iyi servis hangisidir? sanayi siteleri hariç.

ed35

Ynt: Honda VtecII Sport Aldım Bir Kaç Sorum olacak
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2011, 09:05:53 ÖS »
Hocam N'ye filan alma ayağın frende bekle,o şekilde kullanılan araçların şanzımanların da sıkıntı oluştuğunu biliyorum...
Servis olarak bakım veya başka bişey içinmi söylersen yardımcı olurum bende İzmirde'yim,gerek motor,gerek kaporta ustalarım var.

carousal

« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2011, 09:11:22 ÖS »
Ben de N'ye almak bir zarar vermiyor diye biliyorum, kırmızı ışıklarda 15 saniyenin üstündeyse bekleme süresi N'ye alıyorum, 2-3 dakikalık bekleme ise Park'a alıyorum. 10 yıldır otomatik vitesli araç mevcut, hiç sorun çıkarmadı şanzumandan ötürü. Şanzımanı D'den N'ye alınca rahatlıyor sanki araba, titreme gidiyor.

Aracı 2. el aldığın için şanzıman yağını kontrol ettirmeni tavsiye ederim, son derece önemli bir mevzu şanzıman.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2011, 09:15:29 ÖS Gönderen: carousal »

tnrdnz

« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2011, 01:29:48 ÖS »
vites d iken titreme yapar çünkü itme gücü oluyor
n ye alırsan boş olacak devamlı doldur boşalt yapmış olacaksın d de kalsın çok uzun ışık olursa alırsın n ye