Gönderen Konu: Honda ve Lpg  (Okunma sayısı 3717 defa)

TheX

• Ziyaretçi
Honda ve Lpg
« : Temmuz 30, 2007, 05:08:11 ÖS »
Selam arkadaşlar Aranıza Daha yeni Katıldım Honda arabasını Pek Tanıdıgım Söylenemez.. Daha önceden Peugeot 206 GTI kullanıyordum.. Hergün 100 km Yol yaptığım iÇin Aracıma Lpg taktırmak Zorunda Kalıyorum Peugeot da Çok Sorunlar Yaşadım Ve Honda Konusunda Tereddutteyım.. Bu Konu hakkında Bilgisi oLanlar Paylaşırsa Çok Sevinirim...

mutunch

Ynt: Honda ve Lpg
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2007, 05:18:04 ÖS »
hoşgeldin arkadaşaım ama önce kendini bu adrese girip bir konu açıp tanıtsan süper olur;) keyifli forumlar dilerim.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html

CeNii

« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2007, 09:36:35 ÖÖ »

Selam arkadaşlar Aranıza Daha yeni Katıldım Honda arabasını Pek Tanıdıgım Söylenemez.. Daha önceden Peugeot 206 GTI kullanıyordum.. Hergün 100 km Yol yaptığım iÇin Aracıma Lpg taktırmak Zorunda Kalıyorum Peugeot da Çok Sorunlar Yaşadım Ve Honda Konusunda Tereddutteyım.. Bu Konu hakkında Bilgisi oLanlar Paylaşırsa Çok Sevinirim...

DOSTUM BENDE 1,6 İes var ve sıralı sıstem tup takılı yaklasık %3 performans kaybı var eksi olarak + olarak sa hıc bır kaybı yok ben elazıgdaım yanlız bı ara enkara EFE hondaya servıs gıttıgımde lpg li araçlara bakmıoruz dedıler ama dıer hemen hemen tum servıslerde bakımını yaptırabılırsın... kısacası honda LPG dede ıyı korkma  >=ok bu arda sehır ıcı 130 sehır dısı 110 yakmakda gercı bnım konvektor ıptal acık hava flıtresı flan var ne kadar fark eder bılemem ama oranlar bunlar dostum bu arada tupde 4, vtesde 200 gormek oldukca rahat ve mumkun....

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2007, 09:46:42 ÖÖ »
Bılgı ıcın saol arkadasim.. ama artık karar verdim lpg taktırmıcam orjınalını bozmamak daha ıyı dıe dusnuyorum saol yardım ıcın..

mutunch

« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2007, 10:56:44 ÖÖ »

DOSTUM BENDE 1,6 İes var ve sıralı sıstem tup takılı yaklasık %3 performans kaybı var eksi olarak + olarak sa hıc bır kaybı yok ben elazıgdaım yanlız bı ara enkara EFE hondaya servıs gıttıgımde lpg li araçlara bakmıoruz dedıler ama dıer hemen hemen tum servıslerde bakımını yaptırabılırsın... kısacası honda LPG dede ıyı korkma  >=ok bu arda sehır ıcı 130 sehır dısı 110 yakmakda gercı bnım konvektor ıptal acık hava flıtresı flan var ne kadar fark eder bılemem ama oranlar bunlar dostum bu arada tupde 4, vtesde 200 gormek oldukca rahat ve mumkun....

sağolasın bilgilendirme için ama güç kaybı konusu kafama takıldı. nasıl kesin olarak %3 lük kayıp var diyebiliyorsun. arabayı lpgden sonra dynoya soktun mu? bunu merak ettim. bildiğim kadarıyla %3 kayıp takanların söylediği birşey, ama arabadan arabaya göre değişebilir diye düşünüyorum...

CeNii

« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2007, 11:25:24 ÖS »

sağolasın bilgilendirme için ama güç kaybı konusu kafama takıldı. nasıl kesin olarak %3 lük kayıp var diyebiliyorsun. arabayı lpgden sonra dynoya soktun mu? bunu merak ettim. bildiğim kadarıyla %3 kayıp takanların söylediği birşey, ama arabadan arabaya göre değişebilir diye düşünüyorum...

tabıkı arabadan arabaya fark var hatta ve hatta ınsandan ınsana bıle arabanın durusu ve gıdısı degısır hatta sole solııım sana yanı ınsanın bozuk moralıyle neselı halının surusu aynı dıldır o yusdendırkı dostum solemek ıstedıgım kesın bı oran dııl saten bunuda vermem veremem kesın olarak annadınn...

son1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 08, 2007, 10:40:13 ÖÖ »
sıralı lpg sıstemınde aracın performansının %3 arttığını duydum ama sen dusdu dıyosun şaşırdım açıkcası bunu net bir şekilde açıklayacak biri varmı

alı*

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2007, 01:56:19 ÖS »
lpg de genel olarak aracın hp sinde %2 ila %5 arası bi dusus olurken torkda artık oluyomus .. ancak bu normal ayarlamada .. onu istedigin gibi ayarlatıp daha fazla yakma kosulu ile ufak capta guc artısları da yaratılabiliyormus .. ancak en verimlisi standart verileriymis .. ben boyle biliyorum ..