Gönderen Konu: Honda Civic HB Otomatik vites mi & Manuel Vites mi ?  (Okunma sayısı 2332 defa)

byburaq63

Honda Civic HB Otomatik vites mi & Manuel Vites mi ?
« : Mayıs 31, 2014, 01:12:33 ÖS »
Arkadaşlar şuan karşımda iki tane honda var.Birisi manuel vites 1.8 Exucitive
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-memurdan-tertemiz-manuel-1.8-honda-civic-166558235/detay
Diğeri ise 1.8 i-VTEC Honda Tam otomatik
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-tam-otomatik-honda-39.000tl-ilk-gelen-alir-157690385/detay
Tam otomatik olanda 100'binde birşeyler değişeceğini söyledi tam olarak ney bilmiyorum onun masrafı nedir ne kadar tutar ?
Bir aylık şöförüm opel astra kullandım manuel vites hiç sevmedim manuel işini arabayı sattım.
Siz benim yerinde olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
1.Araba 36.250
2.Araba 37.700

Arkadaşlar bu iki arabanın birbirine karşı artıları eksileri nedir ? Eğer alacak olsam memnun kalır mıyım ? Daha 1 aylık şöförüm otomatik Eskişehir gibi bir yerde şehir içi için avantaj diye düşünüyorum.Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

ysr

• Yasir
Ynt: Honda Civic HB Otomatik vites mi & Manuel Vites mi ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2014, 04:28:28 ÖS »
Otomatik - manuel seçimi sana ait bir seçim bence bu konuya sen karar vermelisin... Hondanın otomatiğini herkes çok beğeniyor. Tüketim olarak otomatik biraz fazla tüketecektir performans olarak manuelin arkasında kalacaktır. 100 bin bakımı hakkında bi fikrim yok muhakkak fikri olan bir arkadaşımız yazacaktır. Yılda kaç bin km yapıyorsun bilmiyorum ama ben yılda 10 bin i geçmeyen biri olarak 20bin km fark benim için iki yıl demek... Otomatiğin büyük şehirde avantaj olduğunu düşünüyorsan al çünkü bu göreceli bir kavram bana göre her türlü manuel önceliklidir :D

agundur

Ynt: Honda Civic HB Otomatik vites mi & Manuel Vites mi ?
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2014, 12:17:44 ÖS »
selam..,
eski civic hb kullanıcısı olarak tavsiyem bu arabalarda ya manuel al yada TAM OTOMATİK olanlarından al. i-shiftler sorun çıkarabiliyor. bende tam otomatik vardı arkadaşımda i-shift her sene baskı balata problemi yaşıyordu. yada talihsizlik diyelim :) ben tam otomatik çok aradım buldum aldım snrada accord aldığım için sattım. çoook memnundum aracımdan. tam otomatik az ve biraz daha pahalı bütçen uygunsa alabilirsin hayırlısı olsun şimdiden...