Gönderen Konu: boya konusunda yardım....( pasta, cila ve çizikler ) yer izmir  (Okunma sayısı 6534 defa)

oze®

arabamda 4 yerde sol tarafta derin ve uzun ( yaklaşık 40 cm) çizikler var ayrıca bikaç yerde kılcal çizekler de mevcut, arabayı aldığımda boya koruma yaptırmıştım ama güneşte yansımalar var onları da gidermek istiyorum

- derin çizikler için boya şart nereye ve nasıl yaptırmamı önerirsiniz zira servis çizik için tüm parçayı boyayacağını söylüyor, örneğin sol kapıdaki çizik için tüm kapıyı boyayacağını söylüyor ben sadece çizik etrafında lokal boya uygulansın istiyorum.

- kılcal çizikler ve yansımar için hangi yöntemi tavsiye edersiniz.

- çizikler giderildikten sonra arabaya pasta ve cila uygulamayı düşünüyorum bildiğiniz iyi bi yeri veya ürünü tavsiye ederseniz memnun kalırım.

cevaplar için şimdiden tşkler, bu ay içinde cvplar doğrultusunda arabamı yaptıracağım.

i-tec

Ynt: boya konusunda yardım....( pasta, cila ve çizikler ) yer izmir
« Yanıtla #1 : Nisan 21, 2009, 10:17:34 ÖÖ »
-aracın siyah olduğu için kılcal çizikler daha belirgin olacaktır aracında bunu kaliteli bir boya koruma sistemi ile ziebart, sonax vs gibi firmalarda yaptırırsan iyi sonuç alırsın kılcal çizikler giderilir ve daha dayanıklı bir zemin elde edersin

-derin çizikler için parçanın komple boyanması gerekir sanırım çünkü çizik 40 cm demişsin yinede resmine bakıp bişeyler söylenebilir resim eklersen

oze®

« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2009, 10:44:38 ÖÖ »
şuan işyerindeyim eve geçince resim yüklerim,

çizikler 40 cm ama çizgi şeklinde solda sağa olarak düşünebilirsin, tırnak takılıyor

aydbjk

« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2009, 02:23:39 ÖS »
Bende de çok oldu tırnak takılmıyo tabii ama geçirdim tırnak takılıyor ise zor ama kaliteli bir cila alırsanız birazda uğraşaraz belki çözüm olur ama resimlerini gönderirsen daha iyi cevap verebiliriz...

aydbjk

« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2009, 02:26:31 ÖS »
Birde aşağıdaki yere bak belki yardımcı olur sana

http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/kucuk_cizikler-t22522.20.html

oze®

« Yanıtla #5 : Nisan 22, 2009, 03:03:02 ÖS »

derin çizikler bu şekilde auto kinge yaptırmayı düşünüyorum, izmirdeki şubesi nasıl acaba daha önce orda yaptıran var mı?

ayrıca kılcal çizikler için ziebart'a gideceğim pasta ve cila için veya kendim uygulayabilirsem kendim yapacam

armi

« Yanıtla #6 : Nisan 23, 2009, 09:09:04 ÖÖ »
abi bekliorum bugun... bakalım çaresine!!

i-tec

« Yanıtla #7 : Nisan 23, 2009, 09:26:07 ÖÖ »
bence pasta cila ve rötüş yaptır kullan derim aracın boyalı olomasın ama seni rahatsız ediyorsa boyat yapacak bişey yok ..sol ön çamurluktaki çizik derin gözüküyor pasta cila bir kısmını alır geride küçük bir iz kalır sanırım..sol arka çamurluktaki çizik giderilir..geçmiş olsun bu arada

aviator35

« Yanıtla #8 : Nisan 23, 2009, 09:44:51 ÖÖ »
izmirde boya koruma işini harbi güzel yapan 3.sanayinin orada bildiğim bir dükkan var, tAnıdığım var hatli uygun fiyata senin aracı da sokabiliriz oelmo ürünleri kullanıyor gayet profesyonel bir dükkan ben yaptırdım aracıma istersen yardımcı olurum, boya konusunda da sanayide ustam var istersen o konuda da yardmcı olabilirim, ben bu kadar yardımcı olabilirim:) eğer istersen pm at

oze®

« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2009, 07:35:44 ÖS »

armağan bugün gelemedim:( acaba okulların kapanmasına yakın mı yaptırsam haziranın başları gibi, çocuklar tekrar çizer diye korkuyorum:D

ayrıca çelik jant için kyowa 518 düşünüyorum, sence nasıl durur?

izmirde boya koruma işini harbi güzel yapan 3.sanayinin orada bildiğim bir dükkan var, tAnıdığım var hatli uygun fiyata senin aracı da sokabiliriz oelmo ürünleri kullanıyor gayet profesyonel bir dükkan ben yaptırdım aracıma istersen yardımcı olurum, boya konusunda da sanayide ustam var istersen o konuda da yardmcı olabilirim, ben bu kadar yardımcı olabilirim:) eğer istersen pm at

ilgin için tşk ederim geldiğimde haberleşiriz >=ok

oze®

« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2009, 07:38:37 ÖS »
bence pasta cila ve rötüş yaptır kullan derim aracın boyalı olomasın ama seni rahatsız ediyorsa boyat yapacak bişey yok ..sol ön çamurluktaki çizik derin gözüküyor pasta cila bir kısmını alır geride küçük bir iz kalır sanırım..sol arka çamurluktaki çizik giderilir..geçmiş olsun bu arada

tşk ederim ama boyatmayı düşünüyorum pasta cilayla olacak gibi durmuyor maalesef

TC 400

« Yanıtla #11 : Nisan 23, 2009, 07:39:46 ÖS »
bı buraya ugra ondan sonra boyat ;););)

www.autoking.org

AUTO KING - İzmir - Bornova :

Adres : Kazım Dirik Mah. 374/1 Sk. No: 1 3. Sanayi Sitesi Bornova, İzmir
Telefon : (0232) 462 00 60    Faks : (0232) 462 12 14

oze®

« Yanıtla #12 : Nisan 23, 2009, 07:46:53 ÖS »
evet ilk gideceğim yer burasıydı;) araçta boya korumadan kaynaklanan yansımalar ve kılcal çizikler için de kesin çözüm bulabilirler mi acaba? yoksa ziebarta mı gitsem boyattıktan sonra

TC 400

« Yanıtla #13 : Nisan 23, 2009, 07:51:27 ÖS »
www.autoking.org yapamassa zibert :D hayatta yapamaz ;)

armi

« Yanıtla #14 : Nisan 23, 2009, 08:00:26 ÖS »

armağan bugün gelemedim:( acaba okulların kapanmasına yakın mı yaptırsam haziranın başları gibi, çocuklar tekrar çizer diye korkuyorum:D

ayrıca çelik jant için kyowa 518 düşünüyorum, sence nasıl durur?

ilgin için tşk ederim geldiğimde haberleşiriz >=ok

olur abi haziran gibi gideriz beraber mutlaka beraber gidelim bastırır yaptırırz jant konusuna gelince zevk meselesi tabikii ama bana göre çok girintili çıkıntılı bu örnek jant bana göre ii olmaz..

armi

« Yanıtla #15 : Nisan 23, 2009, 08:02:25 ÖS »
uygun fiyata daha güzel modeller vardır onlarada bakarız abi..

oze®

« Yanıtla #16 : Nisan 23, 2009, 08:23:26 ÖS »
tamamdır armağan tşkler, haziran başı gibi birlikte gideriz :)

aviator35

« Yanıtla #17 : Nisan 24, 2009, 09:39:10 ÖS »
yardımımız dokunursa ne mutlu:)