Gönderen Konu: Hava Filtresi Yardım  (Okunma sayısı 2722 defa)

arsenik

Hava Filtresi Yardım
« : Mart 03, 2011, 05:36:54 ÖS »
Merhaba arkadaşlar herkese selamlar..
93 model otomatik civic 1.5 ex lpg li aracım,arkadaşlarımın araçlarındaki farklı hava filtrelerini denedim ama bir türlü wuup lamıyor yaa :( kafayı sıyırcam filtrelermi uygun değildir yoksa araç hem otomatik hemde lpg li diyemi ses çıkmıyor.elinde bu araç için hava filtresi olan varsa pm de atabilir.şimdiden teşekkürler...

hakiko

• HAKAN
Ynt: Hava Filtresi Yardım
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2011, 05:46:56 ÖS »
simota hava filtre kitleri var sanırım bu araclara göre kardeşim internetten araştır bıraz emınımkı bulacaksın aradıgını

arsenik

« Yanıtla #2 : Mart 04, 2011, 06:42:04 ÖS »
tesekkur ederim ins buluruz..

ersinguzen

« Yanıtla #3 : Mart 04, 2011, 09:10:26 ÖS »
d1 ile kalk red line sok arabayı oyle bi dene bakalım voopplucakmı :)

HLKSLR

« Yanıtla #4 : Mart 05, 2011, 09:01:25 ÖÖ »
Karbüratörlü motorda istediğin sesi alman zor..

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2011, 09:10:09 ÖÖ »
Karburatörlü motora sen EFI motor filtresi takmıssın ve bu durumda ses çıkmaz,ancak karburatörlü araçlar için yapılan KN kutu tip direk hava filtresi uygularsan ses alırsın ama şunu bil ki 1.6 enjeksiyonlu araçalar gibi ses çıkmasını bekleme çünkü LPG takmıssın aracına o yüzden LPG ile çalışan araca yapılan karbüratör ayarında karbüratörün hava emişi azaltılıyor o yüzden fazla emiş olmayacağından filtreden ses duyamazsın..Yerinde olsam LPG'li ve Karburatörlü bir araç ile fazla uğraşmam çünkü karbüratör ayarını bozar isen rolanti bozukluğu yaşayabilirsin..

arsenik

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2011, 07:16:49 ÖS »
Yerinde olsam LPG'li ve Karburatörlü bir araç ile fazla uğraşmam çünkü karbüratör ayarını bozar isen rolanti bozukluğu yaşayabilirsin..

aga valla aldığımda lpg vardı araçta.zaten bu arabada çözemediğim ve götürmediğim usta kalmadı rölanti konusunda.ışıkta yada trafikte beklerken çoğu zaman frene basarken gaza biraz basmak zorunda kalıyorum çunku arada ıstop edıyor ve bu araba otomatik.artık ona buna para vermekten bıktım böle kullanıyorum aracı.hea dersenızkı benım otomatık lpglı aractan ıyı anlayan ustam var ıstanbul anadolu yakasında bırde onu denerız hayır duamı alırsınız...dediğin gibi bence en güzeli filtre miltre ile uğraşmamak :):):):)

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2011, 07:50:34 ÖS »
Yerinde olsam LPG'li ve Karburatörlü bir araç ile fazla uğraşmam çünkü karbüratör ayarını bozar isen rolanti bozukluğu yaşayabilirsin..

aga valla aldığımda lpg vardı araçta.zaten bu arabada çözemediğim ve götürmediğim usta kalmadı rölanti konusunda.ışıkta yada trafikte beklerken çoğu zaman frene basarken gaza biraz basmak zorunda kalıyorum çunku arada ıstop edıyor ve bu araba otomatik.artık ona buna para vermekten bıktım böle kullanıyorum aracı.hea dersenızkı benım otomatık lpglı aractan ıyı anlayan ustam var ıstanbul anadolu yakasında bırde onu denerız hayır duamı alırsınız...dediğin gibi bence en güzeli filtre miltre ile uğraşmamak :):):):)

Benim sana bu tür konularda yardımı olabilecek bildiğim ve tanıdığım bir Honda Radar Şeref Usta var ama o da Avrupa yakasında Florya Beşyol Sanayide ve bu derdine çözüm bulur eminim..