Gönderen Konu: hava filtresi...  (Okunma sayısı 5027 defa)

s45ak!

• Ziyaretçi
hava filtresi...
« : Ekim 25, 2007, 02:41:18 ÖS »
arkadaslar gecen gun araca hava fıltresı taktık motorcu bı arkadasla k&N ama benım burdakı okudaklarıma gore herkez AEM ı onerıodu arkadasada dedım bole bole aem tavsıye edıo herkes dıe  fıltreyı taktımsta seste deısıklık olmadı (orjfıltre cıkartılmıs gıbı ses gelıodu) cocuk hıc bı fıltre seste oynama yapamas dedı bana garıp geldı bıs osaman nıe aem 250 400 mılyon werıos gıbı bı soru aklımda olkustu bunu bana acarmsınıs yanı gercekten aem de hıcbır ses deısıklıı olmuyormu???

Agent

• Ziyaretçi
Ynt: hava filtresi...
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2007, 03:18:58 ÖS »
arkdaşım kutu içi filtremi aldın açık filtremi aldın?

s45ak!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2007, 07:12:15 ÖS »
almadım almak ıcın taktık ıste ses te bı deısıklık gormeın ce cıkardım aklımda aem war benm sormak ıstedıım aem de de ses te bı deısıklık olmıcak mı yanı orj fıltreyı soktuum dekı ses mı cıkacak

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2007, 07:17:15 ÖS »
Kutu içi fltre ses falan vermez, aem farklı bir olay.. Aem dedğimiz şey komple hava filtresinin motora bağlandığı yerden taki senin hava filtresini koyduğun kutu sökülerek oraya kadar çekilen ısıyı geçirmez çelik/aliminyum karışımı borularla yapılan sistemdir. Bu sistemin özelliği motora daha çok ve zengin soğuk hava çekmesidir. Hava filtresini söktüğünden daha güzel ve tok bir ses verir. Ama fiyatları kutu içi filtreden çok farklıdır. 300 lira gibi bir fiyat ortalamaları var  >=ok

Spiritless

« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2007, 11:32:21 ÖS »
ben racer corner dan simota marka komple kit aldım ses çok değişti egzozu mu değiştirdinn die soranlar var. Ayrıca sesi yolda giderken daha iyi alırsın yeterki gazı kökle :)
Bendeki filtre bu arabamda 1998 civic 1.4 is HB

« Son Düzenleme: Ekim 25, 2007, 11:33:27 ÖS Gönderen: Spiritless »

s45ak!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2007, 12:30:29 ÖÖ »
oncelıkle bılgın ıcın tesekkur agent  & spiritless....spiritless hava filtresını taktıın yerde tam basladıı yerde ısmını bılmedıım ıcın soyleyemıorum onu cıkartmak mrecburımı bılıomusun ben de sıralı tup war ondan sordum da sorun yaratabılır dıe

Spiritless

« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2007, 02:18:14 ÖS »
eski filtre komple sökülüyo motorun hava girişine kadar sonra bu yeni kit takılıyo ordaki sensörler ve akışmetre için kit üzerinde girişler var herhangi bişeyi iptal etmek zorunda kalmıyosun.Bahsettiğin eski filtrenin hava kazanı olabilirmi içi boş bi kutu?  Lpg li araçlar için bilgim yok arkadaşım çok bi bilgim olmadığı için yanlış yönlendirme yapmak istemem
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2007, 02:20:11 ÖS Gönderen: Spiritless »

s45ak!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2007, 10:50:01 ÖÖ »
eyw saolasın

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2007, 10:43:31 ÖÖ »
dostum eğer filtreyi takıp araç olduğu yerde gaza basarsan pek fark edemiyorsun. ama yolda giderken basarsan sesin değiştiğini anlıyorsun. bu arada lpg de hiç değişiklik olmuyor aynen benzin gibi. ben 70+70 ytl boru +filtre aldım. sesgayet güzel şimdi. bence daha fazla para verince daha iyi ses alırsın diye bişey yok.