Gönderen Konu: Fd6 Civic Alacağım,Yardım?  (Okunma sayısı 10706 defa)

Huergoone

Fd6 Civic Alacağım,Yardım?
« : Nisan 07, 2013, 01:13:06 ÖS »
Kısa bir süre içinde fd6 almak istiyorum.Elegance yada premium olacak.VSA 2009 altı modellerde mevcut mu ve daha nelere dikkat etmem gerek.Şimdiden önerilerini merakla bekliyorum,saygılar.

denizcan

Ynt: Fd6 Civic Alacağım,Yardım?
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2013, 04:29:24 ÖS »
vsa 2009 altı modellerde sadece elegance'larda var diye biliyorum fakat makyajlı kasada standart vsa hepsinde var sanırım.imkanınız varsa makyajlı elegance almanızı tavsiye ederim.sunrof+vsa çok güzel bir ikili bana göre :)

bbhnda

« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2013, 05:52:26 ÖS »
şimdiden hayırlı olsun

Huergoone

« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2013, 06:14:10 ÖS »
Hocam sağolun.Butcem 35.000 lira.İnternetten araştırdim biraz fiyatlar biraz uçuk geldi.Eğer piyasası öyleyse makyajli kasayi alamam galiba.

bbhnda

« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2013, 06:57:22 ÖS »
Hocam sağolun.Butcem 35.000 lira.İnternetten araştırdim biraz fiyatlar biraz uçuk geldi.Eğer piyasası öyleyse makyajli kasayi alamam galiba.

ustam 35 lira güzel para.biraz daha koyup makyajlıya bin derim.

denizcan

« Yanıtla #5 : Nisan 07, 2013, 06:57:39 ÖS »
piyasa biraz yüksek hocam haklısınız ama ben yinede makyajlı kasa almanızı öneririm.premıum modelini tercih edin sadece sunrof farkı var sonuçta oda sizin için çok önemli değilse tabi.elegance ile arasındaki tek farkı sunrof..

bbhnda

« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2013, 06:59:55 ÖS »
aynen elegance tercih sebebi olur bende elegance alcaktım ancak üretimi bitmişti nasip ankaradaki son beyaz premiumaymış :D

denizcan

« Yanıtla #7 : Nisan 07, 2013, 07:12:48 ÖS »
fd6 makyajlı ve beyaz olduktan sonra premıum olmasıda yeter bence çok yakısıyor namussuza :)

Huergoone

« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2013, 07:19:38 ÖS »
fd6 makyajlı ve beyaz olduktan sonra premıum olmasıda yeter bence çok yakısıyor namussuza :)

Aynen hocam beyaz alıp ilk işim siyah cam filmi ve kırmızı honda logolari :) peki 2009 ve üstü premium alamazmiyim 35000 liraya.Manuel bu arada

Mhmt.42

« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2013, 08:17:16 ÖS »
35.000 tlye 2008 temiz elegance f1 alabilirsiniz. ha butceniz musade ederse 5.000 tl daha koyup 2010 model makyajlı fd6 almaniz daha mantiklı. fd6 ya sunroff cok yakisiyor. yerinizde olsam elegance tercih ederim :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #10 : Nisan 07, 2013, 09:33:04 ÖS »
Uzun süre binmeyi düşünüyorsan (merak etme servise sık götürmez seni) üstüne biraz daha koy,2009 da katılımı makyajlı araçların araştır bul al. kaput ve bagaj sorunlarından uzak dur ama yan kapı değişmiş veya 4-5 parça boyalı hiç takma. yeterki önden arkadan darbe yememiş olsun büyük küçük bilinmez kolay kolay. 2009 makyajlı bulursanda elegance tavsiyemdir. sunroof bazılarına göre gereksiz ama bazılarına göre çok güzel artık. misal biz arkadaş çevremizde birimizin aracında sunrof yoksa sunrofsuz diye dalga dahi geçiyoruz. şaka takılmaca muhabbet tabi. özetle 2009 makyajlı elegance - 3-4 parça boya veya bi parça çamurluk kapı saçı değişmiş arabaya takılma al derim. zaten 1 parça değişmiş araca 2009 elegance araştırırsan 37 38 gibi rahatça bulursun.

Huergoone

« Yanıtla #11 : Nisan 07, 2013, 10:40:21 ÖS »
Uzun süre binmeyi düşünüyorsan (merak etme servise sık götürmez seni) üstüne biraz daha koy,2009 da katılımı makyajlı araçların araştır bul al. kaput ve bagaj sorunlarından uzak dur ama yan kapı değişmiş veya 4-5 parça boyalı hiç takma. yeterki önden arkadan darbe yememiş olsun büyük küçük bilinmez kolay kolay. 2009 makyajlı bulursanda elegance tavsiyemdir. sunroof bazılarına göre gereksiz ama bazılarına göre çok güzel artık. misal biz arkadaş çevremizde birimizin aracında sunrof yoksa sunrofsuz diye dalga dahi geçiyoruz. şaka takılmaca muhabbet tabi. özetle 2009 makyajlı elegance - 3-4 parça boya veya bi parça çamurluk kapı saçı değişmiş arabaya takılma al derim. zaten 1 parça değişmiş araca 2009 elegance araştırırsan 37 38 gibi rahatça bulursun.

Hocam daha fazla çıkamam malesef gönül istiyor ama imkan meselesi :)

VSA haricinde ne farkı var,ya da neden.herkez makyaj kasa al diyor,diğer kasada kronik sorunlar mi var ?

Refik_Yavaş

« Yanıtla #12 : Nisan 07, 2013, 11:00:57 ÖS »
kronik sorun olduğundan değil. aman aman bi artısıda yok. ama arka stoplar makyajlı kasada daha karakteristik..
ön panjurda öyle.. sislerin mesela o kaba dört köşe haline göre oval şekil alması çok hoş. mugen ek merakın varsa makyajlı kasaya daha çok bütünlük sağlıyor. önceki aracım 2008 elegance idi. vsa ondada vardı. fd6 da vsa hep vardı diye biiliyorum premium da opsiyonel. dreamda yoktu. sonra premium ve elegancede standart dreamda ops. hale döndü. (yanlışım varsa düzeltilsin.) ayrıca bi aracın yeni kasası varken eskisine rağbet azalabiliyor. hondada bu olmasada makyajlı varken makyajssız bi nebze daha az gözde.. bi diğer neden ise mayajlı ister istemez 2009 ve üstü olacak ki buda aracın yaş ve belki km olayından diri olması demektir. üstelik makyajlı ve makyajssız 3-5 bin farketmiyor. böyle bi piyasada biraz zorlayıp makyajlı alırsanız tabi uzun süre binmeyi hayal ediyorsanız memnun kalırsınız.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #13 : Nisan 07, 2013, 11:05:00 ÖS »

Huergoone

« Yanıtla #14 : Nisan 07, 2013, 11:19:17 ÖS »
Hocam imkanları biraz daha zorlayacağım.Eğer alamazsam arka stop ve sis farlarıni değiştirme imkanım ve mı

Refik_Yavaş

« Yanıtla #15 : Nisan 08, 2013, 09:25:00 ÖÖ »
Hocam imkanları biraz daha zorlayacağım.Eğer alamazsam arka stop ve sis farlarıni değiştirme imkanım ve mı
var tabi ama artı led li veya başka ton zeminli stopla.. makyajlı kasa stop uymaz makyajsıza. kesim çizgileri farklı :)

Huergoone

« Yanıtla #16 : Nisan 08, 2013, 10:31:16 ÖÖ »
var tabi ama artı led li veya başka ton zeminli stopla.. makyajlı kasa stop uymaz makyajsıza. kesim çizgileri farklı :)

Hocam bir kaç galerici yakınımız hepsine haber saldım.Beyaz 2009 üzeri manuel premium istiyorum dedim.Vsa lı tabiki,Önden  darkesi olmasın yanlarda ve arkada bir kaç parça boya olsa sıkıntı olmaz sanırım.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #17 : Nisan 08, 2013, 10:36:39 ÖÖ »

Hocam bir kaç galerici yakınımız hepsine haber saldım.Beyaz 2009 üzeri manuel premium istiyorum dedim.Vsa lı tabiki,Önden  darkesi olmasın yanlarda ve arkada bir kaç parça boya olsa sıkıntı olmaz sanırım.
inşallah gönlünüzce bulursunuz bir araç. Beyaz harici gümüş gri de bakabilirsin,üstüne yaptığın her ince işlemde trafikte stock bi gri ile yan yana geldin mi kendini belli ediyor :)
Örnek ;

Refik_Yavaş

« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2013, 10:37:47 ÖÖ »

Huergoone

« Yanıtla #19 : Nisan 08, 2013, 10:52:39 ÖÖ »

inşallah gönlünüzce bulursunuz bir araç. Beyaz harici gümüş gri de bakabilirsin,üstüne yaptığın her ince işlemde trafikte stock bi gri ile yan yana geldin mi kendini belli ediyor :)
Örnek ;

İnşallah hocam beyazlar sanki daha yüksek gibi gride olur tabiki

Refik_Yavaş

« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2013, 10:57:04 ÖÖ »
beyaz bende bakmıştım ama kafadan 500-1000 fazla isteyenler var. istemeyenlerin araçlarında ise hasar kayıtları var. kısmetim gümüş griden gidiyor. 2008 aracımda gri'ydi. memnunum ben bu renkten :)

Huergoone

« Yanıtla #21 : Nisan 08, 2013, 11:58:38 ÖÖ »
beyaz bende bakmıştım ama kafadan 500-1000 fazla isteyenler var. istemeyenlerin araçlarında ise hasar kayıtları var. kısmetim gümüş griden gidiyor. 2008 aracımda gri'ydi. memnunum ben bu renkten :)

Kısmet hocam inşallah iki renkten biri olur şansıma artık =)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #22 : Nisan 08, 2013, 12:07:22 ÖS »

Kısmet hocam inşallah iki renkten biri olur şansıma artık =)
İnşallah :)

denizcan

« Yanıtla #23 : Nisan 08, 2013, 03:25:54 ÖS »
hocam araban çok tatlı olmuş maşallah Allah kaza bela vermesin..

YLDRYSNMZ7

« Yanıtla #24 : Nisan 08, 2013, 03:42:02 ÖS »