Gönderen Konu: ebay,ebay,ebay,ebayyyyyyyyyyyyyy  (Okunma sayısı 8709 defa)

cıvıc99

• Ziyaretçi
ebay,ebay,ebay,ebayyyyyyyyyyyyyy
« : Aralık 04, 2008, 02:03:10 ÖÖ »
arkadaşlar bi ricam var biri bana bu ebay dan alışverişi en ince ayrıntısına kadar anlatabilirmi pek fazla ingilizcem yok ve paypall mıdır nedir hiç bişiy anlamıyorum.bana yardım edin.

veya ankradan alışveriş yapıyo olan varsa benim yerime yapsın aramızda halledelim lütfen bu saatte kafayı yiycem.

BLACK ORANGE

Ynt: ebay,ebay,ebay,ebayyyyyyyyyyyyyy
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2008, 07:49:13 ÖÖ »
ebay bende... saolsun abimin ebay da hesabı var. payball ile ödüyo... yardımcı olmak isterim... 0533 - 4353870 tunç

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2008, 08:36:20 ÖÖ »
Paypal hesabın olması lazım. ödemeleri yapmanın en kolay yolu bu. paypal.com artık Türkçe. buraya girip bir kredi kartı numarasıyla kayıt olup, kartını siteye onaylatman lazım. onay işleminden sonra ebay'de TR'ye gönderilen istediğin ürünü alıp ödemesini rahatça güvenilir yoldan yapabilirsin

cıvıc99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 04, 2008, 08:29:17 ÖS »

ebay bende... saolsun abimin ebay da hesabı var. payball ile ödüyo... yardımcı olmak isterim... 0533 - 4353870 tunç

buluşmada görüşelim ve bi sonuca varmak istiyorum artık teşekkürler.

cıvıc99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 04, 2008, 08:30:08 ÖS »

Paypal hesabın olması lazım. ödemeleri yapmanın en kolay yolu bu. paypal.com artık Türkçe. buraya girip bir kredi kartı numarasıyla kayıt olup, kartını siteye onaylatman lazım. onay işleminden sonra ebay'de TR'ye gönderilen istediğin ürünü alıp ödemesini rahatça güvenilir yoldan yapabilirsin

peki bütün ürünlerde tr ye gönderilmeme gibi bi durum söz konusumu.

S2K_06

« Yanıtla #5 : Aralık 04, 2008, 08:35:34 ÖS »
abı bu soruyu bnde merak ediorm..bi sakatlik olabilirmi?

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #6 : Aralık 04, 2008, 09:00:35 ÖS »
öncelikle ürünü satan kişinin TR'ye kargo yapıyo olmasına dikkat edin. yapmıyorsa da sorun, mesaj atın.
gümrük konusuna gelince kargo dahil 100eur sınırı var ama bayram ve yılbaşı gibi dönemlerde tölerans tanıyorlar. onun dışında gümrük kontrolünde alınan ürünün ticari amaçlı olmaması lazım. yani aynı üründen çok adetli almak gibi. böyle durumda ticari amaç sezip vergilendirebilirler. bunun dışında hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. paypal'deki belirttiğiniz adresinize kadar gelir ürünler.

S2K_06

« Yanıtla #7 : Aralık 04, 2008, 10:08:40 ÖS »
bilgilendirme için tesekkur edirim rockhound

cıvıc99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 04, 2008, 10:54:51 ÖS »

öncelikle ürünü satan kişinin TR'ye kargo yapıyo olmasına dikkat edin. yapmıyorsa da sorun, mesaj atın.
gümrük konusuna gelince kargo dahil 100eur sınırı var ama bayram ve yılbaşı gibi dönemlerde tölerans tanıyorlar. onun dışında gümrük kontrolünde alınan ürünün ticari amaçlı olmaması lazım. yani aynı üründen çok adetli almak gibi. böyle durumda ticari amaç sezip vergilendirebilirler. bunun dışında hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. paypal'deki belirttiğiniz adresinize kadar gelir ürünler.

ilgine teşekkür ederim ben bişiyi anlamadım yada bilmiyorum tr ye kargo yaptığını ürün listesinden anlayabilirmiyiz bişiler yazıomu hani.

BLACK ORANGE

« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2008, 07:54:01 ÖÖ »

tabiki zaten ürün sayfasının en altında gönderilen yerler yazıyor... bu arada ilk buluşmada tabiki yardımcı olmak isterim...

peki bütün ürünlerde tr ye gönderilmeme gibi bi durum söz konusumu.

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2008, 08:34:45 ÖÖ »
ewt direk ürün sayfasında fiyatın altında kargo tutarı yazar.
eğer yapmıyorsa şöyle bir yazı görürsünüz "To Turkey -- Not specified"
böyle durumlarda da satan kişiye mesaj atıp dil dökebilirsiniz.

S2K_06

« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2008, 08:50:33 ÖS »
ufak tefek sakat seler olabilir yani :(

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2008, 09:22:29 ÖS »
bugüne kadar 22tane ürün almışım ebayden, max 70-80usd'lik şeyler. hiçbir sorun yaşamadım yani.

S2K_06

« Yanıtla #13 : Aralık 05, 2008, 09:24:13 ÖS »
peki mesela 100dolara bir urun aldim bna ortalama ne kadar mal olur? elime gecmesi?

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #14 : Aralık 05, 2008, 09:29:18 ÖS »
kargo fiyatını soruyorsan eğer, direk ağırlık ve ebatlarla alakalı. ona birşey diyemem 6$ 'a da kargo yapıyorlar 200$'a da.

kargo süresi ise min 5-6gün, max 2hafta. ürün çin'den gelecekse 20günü bulabiliyor. bu sürede kargolama türüne göre değişir (uçak-gemi)

cıvıc99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 06, 2008, 01:31:27 ÖÖ »
herşey için teşekkür ederim bilgileerin için saol;D

kwanc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Aralık 06, 2008, 09:40:35 ÖÖ »
peki bu 100 euro sınırını aşınca ne oluyor vegi mi oduyoruz yada gumrukte mi taklıyor?

BLACK ORANGE

« Yanıtla #17 : Aralık 06, 2008, 09:43:50 ÖÖ »
gümürk parası ödeniyor. eyer havaalanında gümrüğe takılırsa çok fazla çıkar fakat ankara istanbul postane gümrük işleine takılırsa da ürüne ödediğin toplam bedelin % 10 sadece ödenir...  

ebaydan en az 50 adet parça getirmişimdir. ikisinde gümrük ödedim...

muRatpasa

« Yanıtla #18 : Aralık 06, 2008, 02:07:19 ÖS »
www.myus.com işlemlerinizi bu site üzerinden gerçekleştirin, hiçbir sorun yaşamazsınız.

JantiMert

« Yanıtla #19 : Mayıs 01, 2016, 02:29:29 ÖS »
Arkadaşlar Amerika'dan aldığım ürünleri viabox.com ile getirttim. Çok da memnun kaldım. Bir sorun olduğu zaman 1-12 saat içerisinde hemen geri dönüş alabiliyorsunuz. Ayrıca kargo takibi için uygulaması da var snapler ile kutularınızı takip edebiliyorsunuz.

www.viabox.com adresine giderek siz de faydalanabilirsiniz.