Gönderen Konu: direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı  (Okunma sayısı 6793 defa)

satoksoz

direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı
« : Temmuz 09, 2014, 11:35:52 ÖÖ »
arkadaşlar herkese selam

bence dönüş sis farı oldukça faydalı. kullandıktan sonra alışıyorsunuz . ben yaklaşık 4 aydır bu özellik olmayan aracım için direksiyon miline takılan sensör tasarladım. sizlere de proje ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

OTOSENS OTOMATİK DÖNÜŞ SİS FARI MODÜLÜ

Direksiyon miline takılan sensör  sayesinde direksiyon hareketinize göre direksiyonu sağ çevirdiğinizde sağ sis, sola çevirdiğinizde sol sis farının yanmasını sağlar.

İstedeğiniz açıda sislerinizin yanmasını  ayarlabilirsiniz.

Dönüş yapıldıktan sonra sis farınızı 3 saniye, 4 saniye, 5 saniye, 6 saniye  sonra söndür seçeneği vardır.

İsteğe baglı olarak aracınınızın parkları veya kısa farları yandığında sistem çalışır.

İstediğiniz zaman sistemi tek tuşla devre dışı bırakabilirsiniz.

12 volt bütün araçlara uyumludur.

* Aracın direksiyon mili kalınlığı ölçülür ve 20 mm den küçükse direksiyon miline elektrik bandı sarılarak sensörün iç halkasının takılacağı yerin kalınlığı 20 mm kalınlığına getirilir. 20 mm büyükse direk olarak takılır.

* İç halka direksiyon miline geçirilip etrafına bant sarılarak direksiyon miline sabitlenir.

* Dış çember, iç halka tam merkezine gelecek şekilde sabitlenir. Direksiyon milinin içinden çıktığı boruya kelepçe ile sabitlemek en kolay yöntemdir.

AÇMA KAPAMA

Tuşa 1 defa basıp çektiğinizde sistem devrede ise devre dışı kalır. Devre dışı ise devreye girer.

DİREKSİYON AÇI AYARI

Direksiyonu düz konuma getiriniz.

Direksiyonu  sola çevirin ve sol sis farınızın yanmasını istediğiniz açıya getirip, tuşa 2 defa basıp çektiğinizde sol sis ayarı yapılmış olur.

Direksiyonu  sağa çevirin ve sağ sis farınızın yanmasını istediğiniz açıya getirip, tuşa 3 defa basıp çektiğinizde sağ sis ayarı yapılmış olur.

SİS FARI SÜRE AYARI

Tuşa 4 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 3 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 5 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 4 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 6 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 5 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 7 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 6 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Bu ayarları sadece 1 kere yapmanız yeterlidir. istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

% 100 TÜRK ÜRETİMİ
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2014, 11:38:07 ÖÖ Gönderen: satoksoz »

muratakan

• Kişisel İnternet Sitesi
Ynt:
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2014, 07:09:38 ÖS »
Ucret ve montaj hakkında da  bilgi alabilir miyiz?

emral

Ynt:
« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2014, 06:17:20 ÖÖ »
Güzel bir özellik ellerine sağlık

Çorlu'dan selamlar

satoksoz

Ynt: direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı
« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2014, 11:22:17 ÖÖ »

direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı  videosu

her marka ve model araça kolayça uygulanabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=RJPrhL1D8Gw

faw13

« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2014, 01:41:14 ÖS »
araçtan obd vb. üzerinden hız bilgisi okuyarak belirli bir hızın üzerinde çalışmasını engelleyip bir de sinyal yandığında o hızın altında ilgili sisi yakmasını sağlarsanız bence çok başarılı bir çözüm olacak.

kacaman

« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2014, 10:54:15 ÖS »
sis farları aniden yanıp sönmese, yavaşça güçlenip azalsa, diğer orjinal olanlardaki gibi daha güzel olurdu, bunun ayarı var mı?

mehmet06

• Mehmet
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2014, 12:13:04 ÖÖ »
Çok güzel ve faydalı bir ürün sonuna kadar destekliyorum.

Ancak bizim ülkemizde bu yasak, yani şöyleki;
öncelikle Modifiyeli araç olarak ceza yersiniz bu komik ve
ayrıca sis farınız açık iken bir polis sizi görürse bunu ona açıklayamazsınız ve sis açmaktan ceza yersiniz,
şahsen patronumun C200 Mercedes aracı Ankara Kızılayda bunun yüzünden ceza yedi bilginize. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2014, 12:14:10 ÖÖ Gönderen: mehmet06 »

satoksoz

« Yanıtla #7 : Temmuz 23, 2014, 05:37:50 ÖS »
sis farlarını yavaş yavaş söndüren ve açan projede tamamlandı sistem le ilgili öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=822N-UVBZxg&feature=youtu.be

kacaman

« Yanıtla #8 : Temmuz 24, 2014, 03:37:17 ÖÖ »
sis farlarını yavaş yavaş söndüren ve açan projede tamamlandı sistem le ilgili öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=822N-UVBZxg&feature=youtu.be

çok beğendim.