Gönderen Konu: ÇOK ÇOK ÇOK ACİL!!!!  (Okunma sayısı 5324 defa)

Salih6993

ÇOK ÇOK ÇOK ACİL!!!!
« : Nisan 07, 2011, 09:43:07 ÖS »
Arkadaşlar biraz önce aracımda bir sorun oluştu ve ne olduğunu anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim aracım çalışır vaziyette dururken ve yavaş yavaş giderken direksiyonu çevirdiğimde tıkır tıkır çok acaip bi ses gelio sanki bişey tel gibi biyere takılıp takılıp kurtuluyomuş gibi sizce ne olmuş olabilir yarın servisi arıycam ama sabaha kadar kafama takılır bu. yardımcı olursanız çok sevinirim
Araç 2007 civic

Mustafa3602

Ynt: ÇOK ÇOK ÇOK ACİL!!!!
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2011, 09:45:09 ÖS »
ben olsam ses nerden geliyorsa bulana kadar ne var ne yok sökerim.

Salih6993

« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2011, 09:47:51 ÖS »
o zmn komple alt takımı direksiyon kutusunu dağıtmam lazım ki dağıtsamda toplayamam gibime gelio daha fazla zarar vermekten korkuyorum

piscocuk

« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2011, 09:53:11 ÖS »
Gecmis olsun.bence sabah ilk is bi servise ugra.direksiyon kutusu olabilir.ilk etapta degistirmeden 150-200 tl gibi bir paraya tamir ediliyor

Salih6993

« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2011, 09:58:08 ÖS »
Forumda biraz araştırdım kimisi kronik bi ağrıza geçmio yazmış kimisi bilyalara kaçan toz topraktan yazmış en temizi servise gitmek heralde

hard_die

« Yanıtla #5 : Nisan 07, 2011, 10:01:11 ÖS »
Tam olarak olayı açıklamamışsın ama;
1- giderken direksiyonu çevirdiğinde tekerler dönüyor mu?
2- Lastiklerin birinde fazla birinde az dönme sözkonusumu?
3- Direksiyon bi yerden sonra boşa dönüyormuş hissi veriyormu? Yada zorlamayla dönme söz konusumu?

Direksiyon hidroliğin herhangi bir sebepten eksilmiş olabilir. Direksiyon kutusu dağılmış olabilir. Rotlarda veya aktarma organlarında bi sorun da olabilir. Şimdi bakmadan dinlemeden bişey demek imkansız kardeşim. Geçmiş olsun umarım çok masraf açmaz hondan.

karabey007

« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2011, 10:22:15 ÖS »
walla arkadasım dedıgın sorun benım dıreksıyonda da var ozellıkle sola cevırırken oluyor ama ben cok fazla onemsemedım servıse gosterınce haberdar edersen sevınırım

orchun

« Yanıtla #7 : Nisan 07, 2011, 10:39:13 ÖS »
kardesim o kronik bi rahatsızlık ... benim aracım bugün servise gitti , aynı sorunu yazdırdım ama endiselenicek bisey yok dediler makasların birbirine gecmesiyle ilgiliymiş ses yapıyor o kadar ve sadece dururken ( özellikle sogukta ) ve cok yavas giderken cok az ses geliyor..bilgin olsun

mcolgecen

« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2011, 11:16:03 ÖS »
way arkadaş herşeyi icat eden japonlar şu sese çözüm bulamadı :(

Salih6993

« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2011, 08:33:35 ÖÖ »
Arkadaşlar ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.Bugün sabaha karşı 5.30'da ewe dönmek için aracıma bindiğimde ses yoktu :S ama sabah 8.30'da işe gitmek için aracıma bindiğimde yine ses vardı :S bi servise götürecem bakalım ustalar ne dicek

orchun

« Yanıtla #10 : Nisan 08, 2011, 05:12:25 ÖS »
Arkadaşlar ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.Bugün sabaha karşı 5.30'da ewe dönmek için aracıma bindiğimde ses yoktu :S ama sabah 8.30'da işe gitmek için aracıma bindiğimde yine ses vardı :S bi servise götürecem bakalım ustalar ne dicek

kardesim yukarda sana yazmıstım ;

kardesim o kronik bi rahatsızlık ... benim aracım bugün servise gitti , aynı sorunu yazdırdım ama endiselenicek bisey yok dediler makasların birbirine gecmesiyle ilgiliymiş ses yapıyor o kadar ve sadece dururken ( özellikle sogukta ) ve cok yavas giderken cok az ses geliyor..bilgin olsun

Salih6993

« Yanıtla #11 : Nisan 08, 2011, 05:25:33 ÖS »

okudumda çok kafama takılıyo ya servisi aradım rot kolları yamulmuş olabilir dio :S off-road yapıoz sanki

orchun

« Yanıtla #12 : Nisan 08, 2011, 05:30:28 ÖS »

okudumda çok kafama takılıyo ya servisi aradım rot kolları yamulmuş olabilir dio :S off-road yapıoz sanki

cogu insan onu değiştirtiyor ve sorun pek giderilmiyor..bence iyi arastır bosuna ona para verme...benm 100 km olan aracımdan aynı ses geliyordu servise gittim makas sesi dediler..

yorgos

« Yanıtla #13 : Nisan 08, 2011, 05:32:04 ÖS »
Araciniz kaç kimoletrede? Rot baslarindaki korukler eskimis olabilir, rotlar eskimis olabilir. Cok virajli olan yollarda surekli kullanim bu tarz sorunlara sebep olabilir.

Mustafa3602

« Yanıtla #14 : Nisan 08, 2011, 05:46:01 ÖS »
Salih6993  HADİ kardeş gitmedinmi halen servise merak ediyorum....:::)))

Salih6993

« Yanıtla #15 : Nisan 09, 2011, 08:41:09 ÖÖ »
aracım 37.000 km'de iş durumundan doalyı bi türlü gidemedim ama bişey dikkatimi çekti ses bi biniyorum oluyo bi biniyorum olmuo :S bugün öğlen gidiyorum ama "orchun" arkadaşımın tavisylerini göz önünde bulundurcam saçma sapan şey yapmalarına izin vermiyce

Can_GnyL

« Yanıtla #16 : Eylül 01, 2011, 08:00:06 ÖS »
direksiyon kutusu bence

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2012, 04:50:26 ÖS »
bian önce servise git direksiyon önemli