Gönderen Konu: Coilover - Yay - Yay Pres Hakkında Bilgisi Olan Yorum Yapabilir Mi ?  (Okunma sayısı 5079 defa)

Refik_Yavaş

Başlıkta belirttiğim işlemlerden hangisi tercih edilmeli ? Genel olarak spor yaylar için okuduğum yorumlar konfor azalttığı. Coilover için 2 yerle görüştüm önlere tamamda arkadalar vurur ses getirir dedi artık ne demek istediyse.. Yay Pres öneren arkadaşlarım oldu,bu ne kadar sağlıklı ?

can3520

Ynt: Coilover - Yay - Yay Pres Hakkında Bilgisi Olan Yorum Yapabilir Mi ?
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2013, 04:38:21 ÖS »
Ben her zaman orijinal parçanın saklanması taraftarıyım. Sıkılıp eski haline çevirmek istediğinde bu sefer orjinal yay arayacaksın astarı yüzünden pahalıya gelecek.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #2 : Nisan 24, 2013, 04:49:45 ÖS »
Ben her zaman orijinal parçanın saklanması taraftarıyım. Sıkılıp eski haline çevirmek istediğinde bu sefer orjinal yay arayacaksın astarı yüzünden pahalıya gelecek.
yay pres ile ilgili yorumlarda hiç iç açıcı değil.. Standart en iyisi biz yay alalım bari :D coilover taktırmak istesek önlere yaparız arkayı presleriz diyor onlarda..

PxCivic

« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2013, 09:21:29 ÖS »
Önlerde Coıl Arkalara Spor Yay la tmmla , bende Oyle Dusunuyorum.

MuRaT3434

« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2013, 04:24:33 ÖS »
yay presletmek ve yay kesme konusunda herkes olumsuz konuşuyor genelde ama piyasadaki çoğu araç bu şekilde basılıyor.
5 senedir araba kullanıyorum ve kendı arabalarımın hepsinde (97 1.4 honda sedan , 98 1.4 hb , 1.7 dti corsa ve 1.6 ies) yayları kesikti.
Aracınızı profılinzden gördüğüm kadarıyla yeni ben sizin yerinizde olsam komple coilover kit satılıyor el işi coilover yaptırmaktan sana onu tercih ederim.
Yada ailecek kullanmıyosanız çıkma yay bulup kestirebilirsiniz içinize siniyor ise tabikide kimsenin aklını çelmek gibi bi amacım yok yanlış anlaşılmasın.

HONDAHAN

« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2013, 04:27:47 ÖS »
Refik merhaba; epeydir yoktun heralde tatil yaptın ;)

5 lik eibach sportline düşün bence. Benim araştırmalarım da bunu söylüyor.