Gönderen Konu: çarptım  (Okunma sayısı 4486 defa)

haritator

çarptım
« : Nisan 30, 2013, 12:12:05 ÖS »
Arkadaşlar bu sabah işe gelirken aracımın sol ön kapının ucu ve sol ön çamurluğumu yamultma başarısını gösterdim..
Ankarada servis olayına nasıl girmeli.
KAza raporu tuttuk galiba ben suçlu çıkacağım.
Hangi servis daha ucuza yapar neye mal olur acaba?

Ankarada efe mi bora mı yada özelde kim nasıl ?

Hasar:
Sol ön çamurluk biraz içe göçtü düzeltilebilir herhal:(
Sol ön kapının ucu cizikli  ve geriden bakınca 1mm içe kaymış ama kapının çalışmasında sıkıntı yok..

herşey biryana çok canı sıkılıyor adamın:(

haritator

Ynt: çarptım
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2013, 12:13:19 ÖS »
Ne kadar hızlı cevap verirseniz o kadar iyi olacak .
Araba gider durumda ama çok da güzel durmuyor

just4scream

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2013, 12:20:47 ÖS »
Kaskonuz varsa serviste yaptırın dışarıdan daha iyi yaparlar fiyatıda baya yüksek çıkartıyolar ama bizim sol kapı ile ön çamurluk değişmişti 6 bin lira fatura çıkmıştı.Kasko yoksa dışarıda daha ucuza yaptırabilirsiniz

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2013, 12:33:29 ÖS »
geçmiş olsun,ankarada bir çok arkadaş borayı tercih ediyor diye biliyorum.cevaplar gelir kendilerinden,tekrar geçmiş olsun.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2013, 12:50:34 ÖS »
Kaskonuza bakın dışarda biyerde yaptırmayı kabul ediyor mu ? Servislerin bir çoğu tamirden ziyade direk parça değiştirme yoluna gidebiliyor. Haliyle Tramer'a yüksek rakamlı olarak düşüyor. Ufak bir sıkıntı,Cana gelmemiş Allahtan.. Dediğim olaya dikkat ederseniz satarken yarın öbür gün sıkıntı olmaz en azından,mağlum bizim 2.el piyasasında arabanın neresine kusur bulsamda fiyat kırsam diyen bir sürü tip var.

ramco 06

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2013, 01:08:48 ÖS »
bence dısarda yaptır ki duzelıcek parca bosu bosuna değişmesın

denizcan

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2013, 01:24:57 ÖS »
bu kadar küçük hasarlarda dahi servis direk değişim yoluna gittiği için gereksiz yere aracınızın tramerdeki sicilinizi bozmayın.serviste yaptırıcaksanızda mutlaka düzeltme yoluna gitmelerini değişim istemediğinizi belirtin.geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

hacettepeli

« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2013, 01:25:35 ÖS »
servıse goturursen en az 2 bınlıra hasar kaydı cıkar arabanın bence dısarda yaptırması mantıklı bencede

By_emre

« Yanıtla #8 : Nisan 30, 2013, 06:07:13 ÖS »
çok göze batmıyorsa elletmeyin bile eğer göze battıysa dışarda sanayide 100-150 tl aralığında hallederler.

faxtex

« Yanıtla #9 : Nisan 30, 2013, 07:05:04 ÖS »
benim araba da benzer bir durum vardı sağ arka kapı tam açma kolunun altından biri çarpmış mı ne yapmışsa artık gçmüştü içeriye doğru kapı da dışarıdan açılmıyordu..bunun dışında birde sol önde farın hemen üstünde bir göcük vardı biri vurmuştu orayada ve göçüş yaşanmıştı..sonuçta bunları 250 tl  halletmiştik istanbulda dışardan bende kararsız kalmıştım kaskodan mı yaptırsam diye kapıyı değiştirirler diyodum komple ama dışardan hallettik.. :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #10 : Nisan 30, 2013, 07:40:09 ÖS »
Arkaşlar ben mi yanlış biliyorum. Sizler mi ?

Kaskodan yapılan araçlarda değişim kararını servis değil. Sigorta şirketi verir. (Renault servisinden aldığım bilgi,Ki benim araçta öyle oldu.)

Sonuçta sigorta experi gelir ve bi nevi kendi aracıymış gibi bunu düzelt. Bu düzelmez değiş der ve işi yaptırır. Exper sigorta şirketini korumakla mükelleftir ve experler rüşvet almasın diye bi dünya maaş alırlar.

Yanlışım varsa düzeltin.

Arkadaşın dediğine göre parçalar düzeltilip boyanır. Fiyat olarak sanayinin 2  katı çıkabilir.

haritator

« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2013, 01:34:08 ÖÖ »

AutoKING : Çamurluk değişecek dedi
Çamurluk tak +boya 300+ Kapı Boya 250= 550 + Çamurluk Parası

Sanayi Ustası: 550 - 600 e düzeltip boyarım dedi (kapıda boyanıyormuş)

Honda : 700 tl +kdv düzeltir boyarım dedi (kapıda boyanıyormuş)

Özel Servis: 550 600 arası düzeltip boyarım dedi (kapıda boyanıyormuş)

Son Durum;

İş isteği açılsın diye özel bir serviste giriş yapıldı
eğer hata %50 %50 şeklinde dağılırsa honda servise çekerim.
yok %100 bana suç bulurlarsa
o kötü yav

Premium

« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2013, 11:03:13 ÖÖ »
Geçmiş olsun.