Gönderen Konu: Carbon Clean  (Okunma sayısı 11697 defa)

escapade

Carbon Clean
« : Ekim 21, 2009, 08:58:51 ÖS »
arkadaşlar carbon clean yaptıran varmı varsa sonuç nasıl ve maliyeti ne oluyor?

bluestain

Ynt: Carbon Clean
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2009, 08:43:39 ÖS »
var,aracın durumuna göre faydası artıyo yani motor çok kurum bağlamışsa performans açısından oldukça fark oluyo performans derkende araca ekstra güç vermiyo kurumdan dolayı araçta oluşan performans kaybını ortadan kaldırıyo normal olması gereken seviyeye geliyo yarım saat kırkbeş dakika arası sürüyo,50-60 lira civarı maliyeti var.

escapade

« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2009, 08:48:12 ÖS »
var,aracın durumuna göre faydası artıyo yani motor çok kurum bağlamışsa performans açısından oldukça fark oluyo performans derkende araca ekstra güç vermiyo kurumdan dolayı araçta oluşan performans kaybını ortadan kaldırıyo normal olması gereken seviyeye geliyo yarım saat kırkbeş dakika arası sürüyo,50-60 lira civarı maliyeti var.

Bilgi için teşekkür ederim.Kurum bağlayıp bağlamadığını anlama yöntemi varmı.

bluestain

« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2009, 08:56:49 ÖS »
60-70 bin geçmişse azda olsa bağlamıştır

06FAT68

« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2009, 07:34:29 ÖÖ »
nelerde yapılyo bu carbon clean bilen var mı arakadaşlar

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2009, 07:41:19 ÖÖ »
Bildiğim bu makine içine bir ilaç ve benzin karışımı olusturuluyor deposunda sonra aracın benzin deposu borularında değişiklikle makineyi baglayarak motor rölantide calıstırılıyor ve makinenin deposu aracın benzin deposu yerine geciyor ve arada gaza basarak çözülen kurumların cıkması saglanıyor.

ilk aşk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2009, 08:08:37 ÖÖ »
sitemde bulunan erdem bey yapıyor .eğer istanbulda oturuyorsanız sizin için yapar .ayrıca indirimde isteriz .carbon clear için merak ettikleriniz bu topikte var inceleyebilirsiniz

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=466.0

alkan

« Yanıtla #7 : Kasım 01, 2009, 08:40:26 ÖÖ »
ben yaptırdım 2001 honda cıvıc 1.6 ies aracıma bosch car servicede yaptırdım 70 tl verdim faydasını gordum arabam 120.000 bin kmde idi  aldım arabayı gaza dokundum araba fırlıyor mukemmel oldu verdıgım paraya degdi 45 -50 dk rölantıde kalıyor arac makıneye bagladılar aracı ılacıda makınaya doktuler faydasını gordum şiddele tavsiye ederim heleki çekiş problemin varsaa hiç durmaa!!
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2009, 08:41:15 ÖÖ Gönderen: alkan »

bluestain

« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2009, 06:38:31 ÖS »
tek sorun ilk yapıldığında birsüre aracın yakıt tüketimi artıyo :)

alkan

« Yanıtla #9 : Kasım 01, 2009, 06:41:57 ÖS »

ben farketmedim ama bilmıyorum neden ki yakıt artsın :)

bluestain

« Yanıtla #10 : Kasım 01, 2009, 06:44:24 ÖS »
neden arttığını sormadım ama aracın yakıtı arttı bi sorunmu var dediğimde artar problem yok bi süre sonra normale döner demişlerdi

delimanyak

« Yanıtla #11 : Kasım 10, 2009, 05:07:08 ÖS »
bende bundan 2-3 ay kadar once yaptırdım gercekten cok faydasını gordum ama bı sıtede okumustum zararı var dıyorlardı ama pek arastıramadım

hondaduman

« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2009, 05:15:02 ÖS »
bunu ilk defa senden duydum kaç yıldır carbon clean yapıyorz servisimizde  ki kendi araçlarımızada yaptık hiçde yakıt artışı olmadı aksine yakıtta yüzde onbeşlere varan düşüşler oldu carbon clean bir zararı yok aksine faydaları çok performans artışı yakıt tasarufu ve motor ömründe uzama olur

bluestain

« Yanıtla #13 : Kasım 10, 2009, 05:43:28 ÖS »
bunu ilk defa senden duydum kaç yıldır carbon clean yapıyorz servisimizde  ki kendi araçlarımızada yaptık hiçde yakıt artışı olmadı aksine yakıtta yüzde onbeşlere varan düşüşler oldu carbon clean bir zararı yok aksine faydaları çok performans artışı yakıt tasarufu ve motor ömründe uzama olur
bende zararı var demedim bende faydasını gördüm sadece ilk yapıldığında yakıt artışı oldu daha sonra düzeldi yakıt artışınında bundan olduğunu sonradan işlemi yapan ustadan öğrendim neden bukadar fazla yakmaya bşladı diye sorduğumda ilk zaman olur sonradan düzelir dedi aynen dediği gibi oldu düzeldi.belkide benim arabam eski olduğu için böyle olmuş olabilir bilemiyorum

alican_07

« Yanıtla #14 : Kasım 10, 2009, 09:04:28 ÖS »
ankara veya antalyada bu carbon clean i yapan yer varmıı? bide bu bor power bi işe yarıyomu?

escapade

« Yanıtla #15 : Kasım 10, 2009, 10:36:56 ÖS »

http://www.youtube.com/watch?v=41-lr3MTv8A
aklımın almadığı nokta kurum olmuş resmen kazımak lazım.bunu hiç bir kimyasal çıkaramaz gibi geliyor.Ama belki aracı ilk aldındığında düzenli ne biliim her 20 binde yada 30 binde bu işlem yapılsa kurum bağlamaz.Ama kurum bağlamış arabanın kurumlarını  sökemez diye düşünüyorum.

adyobatik

« Yanıtla #16 : Ocak 25, 2010, 01:42:42 ÖS »
dostlar adanada yapan yer varmıdır bu carbon clean işlemini,varsa hemen gideceğim

_opeth

« Yanıtla #17 : Ocak 25, 2010, 02:56:08 ÖS »

http://www.youtube.com/watch?v=41-lr3MTv8A
aklımın almadığı nokta kurum olmuş resmen kazımak lazım.bunu hiç bir kimyasal çıkaramaz gibi geliyor.Ama belki aracı ilk aldındığında düzenli ne biliim her 20 binde yada 30 binde bu işlem yapılsa kurum bağlamaz.Ama kurum bağlamış arabanın kurumlarını  sökemez diye düşünüyorum.

bunun olması için baya bi km olması lazım sanırm

---caner---

« Yanıtla #18 : Ocak 25, 2010, 05:57:44 ÖS »
peki bu olay aracın yağ yakmasına sebep olurmu

Jumper

« Yanıtla #19 : Ocak 25, 2010, 09:49:01 ÖS »
peki bu olay aracın yağ yakmasına sebep olurmu

bu güzel soru cevabını bende merak ediyorum

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #20 : Ocak 26, 2010, 04:25:50 ÖS »
Carbon Clean, bir makine ve temizleme kimyasallarından oluşan bir sistemdir. Carbon Clean makinesinin deposuna 4 silindirli motorlar için bir şişe, 6 silindirli motorlar için bir buçuk şişe temizlik maddesi konulur. Daha sonra, deponun içindeki işarete kadar benzin (Benzinli motorlar için) eklenir. Otomobilin yakıt deposuyla ilişkisini kesmek amacıyla, yakıt kütüğüne bağlı olan benzin girişini ve çıkışını sağlayan borular birbirine bağlanır. Daha sonra makinenin hortumları buralara monte ediyir. Böylece makinenin deposu, otomobilin benzin deposu haline gelir. Hazırlanan karışım bitene kadar -ki bu yaklaşık 30-45 dakika sürer-, motor rölanti devirde çalıştırılır. Arada bir gaza basılarak sökülen kurumun egzozdan atılması sağlanır. Carbon Clean temizlik kimyasallarının en büyük özelliği, yanıcı olmamalarıdır. Bu nedenle motor parçalarına hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Linkten daha detaylı içeriklere bakabilirsiniz;  http://www.carboncleanturkiye.com/nedir.htm

todor34

• todor34
« Yanıtla #21 : Ocak 26, 2010, 09:31:29 ÖS »
carbon clean nerde yaptıralım kardeşim adres varmı tşk

_opeth

« Yanıtla #22 : Ocak 26, 2010, 10:04:17 ÖS »
ben bu konuda çekimserim. çünkü anlatılan şeylerin çoğunu okudum bi karara varamadım. biri gitmiş usta "senin araban 100bini devirmiş yapmam" demiş, biri "yaparım ama yağ yakmaya filan başlayabilir bir de benzin tüketimin artabilir" demiş, biri hiç bişey demeden yapmış. yaptıranlarda da ayrım çok biri 235bin km'deki mercedes'ine yaptırmış çok iyi oldu demiş, biri 120bindeki arabasına yapmış hiç bi işe yaramadı demiş, biri 50000km de bir yaptırıyorum demiş, biri 25000km de bir yaptırmak önerildi yapıyorum demiş... uzar gider. ben çekimserim bu konuda.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #23 : Ocak 28, 2010, 01:42:51 ÖS »
carbon clean nerde yaptıralım kardeşim adres varmı tşk

Sanırım Carbon Clean'de marka farkı olmaz.ßen Fiat Avcılar Oto'da stajerim.İsterseniz orada yapabiliriz Carbon Clean işlemi.

Yada sitemizin sponsoru olan ''HONDA DUMAN'' a danışabilirsiniz.Orada yapılabiliyormu diye?Yapılıyorsa orada da yaptırabilirsiniz.

todor34

• todor34
« Yanıtla #24 : Şubat 11, 2010, 10:47:45 ÖS »
Arkadaşlar ben 98 cıvıc hb. kullanıyorum çok yakıyordu otomatik şanz. oksijen sensörü sorunu vardı bunun için bir çözüm buldum herkeze tavsiye ederim.. Sensör değişimine son Sensörünüzü çıkartıp bir kavanoza tuz ruhu doldurun ve kabloyu temas ettirmeden yaklaşık 5 saat gibi burada bekletin bazen hafif kımıldatarak içindeki kurumların çıkmasını sağlayın ve daha sonra çıkarıp güzelce tazikli hava tutun ve iyice kurutup takın aracınızın çekişi ve yakıtı nın ne kadar değiştiğini fark edeceksiniz not sakın sensör üzerindeki kabloyu temas ettirmeyin kolay gelsin  >=ok