Gönderen Konu: Cam Çıtalarının Soyulması Problemine Çözüm Bulan Oldu mu????  (Okunma sayısı 5964 defa)

cgny

Arkadaşlar 99-00 model civicler için forumlarda daha önce de bu problem tartışılmış. Yazılanlar dışında farklı bir çözüm bulan oldu mu? Benim aklıma çıtayı iyice kazıyarak bir katofarez boya yapan yerden rica ederek çıtaları boyatmak geldi. Sizce olabilir mi? Lütfen görüşlerinizi paylaşın.

mali

Ynt: Cam Çıtalarının Soyulması Problemine Çözüm Bulan Oldu mu????
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2009, 11:41:27 ÖÖ »
folyo kaplamakta çözüm olabilir ama folyonun kalkma problemi var
bence en iyi çözüm boyamak

cgny

« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2009, 02:29:24 ÖS »
folyo kaplamakta çözüm olabilir ama folyonun kalkma problemi var
bence en iyi çözüm boyamak
boyamadan önce üzerini zımpara ile temizliyor musunuz? eğer yaptıysanız görüntü nasıl oluyor? bilgi verir misiniz lütfen. tsk

mohican34

« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2009, 07:54:26 ÖS »
ince sıfır zımpara ile ıslatarak zımparaldığınızda iz kalmaz.. tabiki bundan önce kabuğunu ıspatula il kazımanız gerekir sonra sildikten sonra boyayın...

cgny

« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2009, 10:16:44 ÖS »
ince sıfır zımpara ile ıslatarak zımparaldığınızda iz kalmaz.. tabiki bundan önce kabuğunu ıspatula il kazımanız gerekir sonra sildikten sonra boyayın...

teşekkür ederim ilk fırsatta yapıyorum.

Eren53

« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2009, 12:56:38 ÖÖ »
nasıl sökülüyo peki bu çıtalar ?

cgny

« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2009, 10:56:36 ÖÖ »
nasıl sökülüyo peki bu çıtalar ?

bende bilmiyorum ama gelecek hafta bir bakacağım. sökerken fotoğraflarım.

TLG

« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2009, 11:28:23 ÖÖ »
herkes de aynı problem ek kasanın sorunu bu sanırım... bende boyayacağım.. ama sökülmüyr sanırım.. yada kaportacı söker.. ben sökmeden bant çekip gazete yrdımı ile boyayacağım.. önceliğinde zımpara atmak gerek yanlız atlamayın sakın..

cgny

« Yanıtla #8 : Ekim 01, 2009, 11:52:00 ÖÖ »
herkes de aynı problem ek kasanın sorunu bu sanırım... bende boyayacağım.. ama sökülmüyr sanırım.. yada kaportacı söker.. ben sökmeden bant çekip gazete yrdımı ile boyayacağım.. önceliğinde zımpara atmak gerek yanlız atlamayın sakın..

Hocam o zaman sen bu işin sonucunu bildirir misin buradan. eğer sonuç başarısız olursa başka bir yol deneyelim.

mohican34

« Yanıtla #9 : Ekim 01, 2009, 06:21:33 ÖS »
Camı komple açın çıtanın zaten sağında solunda boşluk var biraz içeri doğru esneterek sökebilrsiniz ama dikkat edin yamultmayın....

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2009, 06:30:13 ÖS »
bende 2000 model cıvıc var bir yerden krom kaplama buldum ve çok süper oldu.aracın görüntüsü değişti resmen

zedrix

« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2009, 06:41:33 ÖS »
boyamak uzun soluklu bır cozum fakat sokmesı sorun bır cok plastık baglantı sokulurken kırılıyor vs.
ben folyo uykuladım 4 kapı 1o dakıkamı aldı. o kadar yagmur gordu daha bıseyde olmadı olursada sorun degıl 2 lıraya bırdaha ustelık sokme takma ıslemı olmadan yaparım :) ayrıca mat sıyah folyo kullandım on numara oldu.

not: oncekı aracımda bızzat kendım soktum ve boyadım ınan bana kabus, sokup takmaya degmez yazık gunah yorma kendını...

TLG

« Yanıtla #12 : Ekim 01, 2009, 08:09:01 ÖS »
boyamak uzun soluklu bır cozum fakat sokmesı sorun bır cok plastık baglantı sokulurken kırılıyor vs.
ben folyo uykuladım 4 kapı 1o dakıkamı aldı. o kadar yagmur gordu daha bıseyde olmadı olursada sorun degıl 2 lıraya bırdaha ustelık sokme takma ıslemı olmadan yaparım :) ayrıca mat sıyah folyo kullandım on numara oldu.

not: oncekı aracımda bızzat kendım soktum ve boyadım ınan bana kabus, sokup takmaya degmez yazık gunah yorma kendını...

peki bu folyoyu nerden edineceğiz?

cgny

« Yanıtla #13 : Ekim 01, 2009, 08:40:10 ÖS »

ben bir şeyi merak ettim. şu anda benim çıtaların üzeri bayağı soyulmuş. bunu folyo kaplayınca çıta üzerindeki pürüzler folyonun üzerinde görünmüyor mu? yani folyo üzeri dümdüz bir hal almıyor sanırım. yanılıyorsam lütfen düzeltin.

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2009, 08:41:23 ÖS »
aynen öyle ben önce folyo yapmıştım soyulan yerler tekrar soyuldu ve bende krom yaptım çok orijinal oldu

cgny

« Yanıtla #15 : Ekim 01, 2009, 08:43:54 ÖS »
aynen öyle ben önce folyo yapmıştım soyulan yerler tekrar soyuldu ve bende krom yaptım çok orijinal oldu

resmi var mı krom olanın?

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #16 : Ekim 01, 2009, 09:24:08 ÖS »
müsait zamanda çeker buraya eklerim şimdilik resim yok

zedrix

« Yanıtla #17 : Ekim 01, 2009, 09:46:42 ÖS »

peki bu folyoyu nerden edineceğiz?

her hangı bır reklamcıya gıt sıyah folyo (reklam tabelalarında kullanılanlardan) 2 cm enınde kestır uzunlugu cıtalara gore fazla fazla kestır zaten kesıceksın yanlıs hatırlamıyorsam standardında 1,20 m en var folyoda 2cmx120cm 4 adet kestırmıstım ben.
2 cm cıtadan daha genıs ben yapıstırırken cıtanın altı sıfır noktası aldım yukarıda artan kısmıda cıtanın ıcıne dogru buktum ıhtıyacın olan tek sey maket bıcagı ve bıraz yetenek :D soyulan yer ıle kaplamanın saglam oldugu yer arasında yukseklık farkı oluyor evet ama folyodan sonra goze pek carrpmıyor bu durum ıstenırse once kazınıp sonra uygulamada yapılabılır ama gerek yok bence yakından dıkkatlıce bakmadıkca hata bellı olmuyor. kapı cıtalarının ve aynaların bıttıgı yerlerde folyoyu kesme ıcerı gom zaten maket bıcagı ıle bu ıs kolayca yapılıyor.

kolay gelsin...

ENG

« Yanıtla #18 : Ekim 02, 2009, 09:27:35 ÖÖ »
sakın çıkartmaya calışmayın çıksa bile taktığınızda eskisi gibi olmuyor. en güzeli maskeleme bantıyıa bantlayın. selülozik boyayla boyayın. yeni gibi oluyor

cgny

« Yanıtla #19 : Ekim 02, 2009, 02:37:45 ÖS »
sakın çıkartmaya calışmayın çıksa bile taktığınızda eskisi gibi olmuyor. en güzeli maskeleme bantıyıa bantlayın. selülozik boyayla boyayın. yeni gibi oluyor

eskisi gibi olmuyor derken sorun ne oluyor onu da anlatır mısın? ustaya çıkarttırsak da risk var mı?

ENG

« Yanıtla #20 : Ekim 02, 2009, 02:41:18 ÖS »
benim araba 94 model civic. usta dediki kolay çıkmıyor zorlamayalım tırnakları mı ne varmış kırılırsa bulmak zor dedi. çıkarmadan bantlayarak boyadı sonuç cok iyi oldu cıkarıp risk almaya değmez yani

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #21 : Ekim 02, 2009, 11:14:21 ÖS »
arkadaşlar kromun resmini çektim ama buraya nasıl yükleyeceğiz?

cgny

« Yanıtla #22 : Ekim 03, 2009, 04:46:10 ÖS »
arkadaşlar kromun resmini çektim ama buraya nasıl yükleyeceğiz?

benim mailime gönderir misin ltfn

cgny@hotmail.com

zedrix

« Yanıtla #23 : Ekim 05, 2009, 02:15:20 ÖS »

eskisi gibi olmuyor derken sorun ne oluyor onu da anlatır mısın? ustaya çıkarttırsak da risk var mı?

konu baya uzadı ama tekrar soylıyım ıcerdekı tırnaklar kırılıyor hatta aynayı sokmek zorundasın onun bole tırnagı kırılabılıyor. malum eskı araclar cıta tırnaklarıda zamanla gevremış oluyor ve kolayca kırılıyor sokmeye nıyetın varsa once bu tırnaklardan temın et soktunmu donusu yok an sılıkonla yapıstırırsın, yapıstırmazsanda oynuyor yukarı asagı hos olmuyor...

ENG

« Yanıtla #24 : Ekim 07, 2009, 02:37:10 ÖS »
baştan beri bunu söylüyorum.