Gönderen Konu: BURSA İNALLAR beni kandırdı  (Okunma sayısı 7038 defa)

ateşbey

BURSA İNALLAR beni kandırdı
« : Eylül 03, 2011, 09:48:24 ÖS »
BURSA İNALLAR HONDA bayiinden 1 ağustosta 2011 honda civic aldım.almadan önce  2012 modelin ne zaman satışa çıkacağını sorduğumda  bana 2012 modellerin yeni kasa olacağını ve satışa sunulmasının en erken kasımda olacağını muhtemelende 2012 yılına sarkacağını söylediler.yani en az 4 ay bekleyecektim uzun zaman olduğunu düşünerek  2011 model almaya karar verdim.ağustos ortasında 2012 model olarak mevcut kasayı satışa sürmüşler.15 gün sonra yani...şimdi ben bu mağduriyetimi nasıl giderebilirim....

faw13

Ynt: BURSA İNALLAR beni kandırdı
« Yanıtla #1 : Eylül 03, 2011, 09:53:36 ÖS »
2012 model dediğiniz şu vakitlerde yeni çıkacak model anlaşılıyor, iletişim kopukluğu olmuş heralde

ateşbey

« Yanıtla #2 : Eylül 03, 2011, 10:38:17 ÖS »
2012 model dediğiniz şu vakitlerde yeni çıkacak model anlaşılıyor, iletişim kopukluğu olmuş heralde
kesinlikle iletişim kopukluğu olmadı....ben yeni kasadan bahsetmedim.2012 modelden bahsettim.2012 olarak ne zaman satış başlayacak dedim.onlarda 2012 modelin yeni kasa olacağını bu sebeple satışının gecikeceğini söylediler.hatta önümüzdeki senenin modelinin satılabilmesi için en azından kasımı beklemek gerekiyor bu konuda yeni bir yasa çıktı erken satış yapılamıyor dendi!!!! bir baska markanın 2012 olarak satısa basladığını söylediğimde onlar yasa çıkmadan hemen önce satışa sundu dediler.yani uzun uzun beklemeyin alın siz bir an önce demeye getirdiler

drmoz

« Yanıtla #3 : Eylül 03, 2011, 10:51:42 ÖS »
geçmiş olsun, bu konuda maduriyetiniz mevcut, ama bunu gidermek pek mümkün gibi görünmüyor. yapabileceğiniz şeyler sınırlı. en önemlisi konuştuğunuz satış temsilcisi ile olan diyalog sözde kalmış, keşke ortada yazılı birşeyler olsaydı.
ikinci şey direkt servis müdürüne çıkabilirsiniz, satış temsilcisi ile olan konuşmanızı aynen aktarabilirsiniz, hatta araya hatırlı birilerini sokabilirseniz belki aracınız yenilenemez ancak bayiden birkaç eşantiyon alabilirsiniz (ücretsiz bakım, aksesuar, vs)
olaya bir de iyi yönünde bakın:
aracınızın MTV tutarı 1 yıl erken kademe düşecek :D

ateşbey

« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2011, 10:56:07 ÖS »
geçmiş olsun, bu konuda maduriyetiniz mevcut, ama bunu gidermek pek mümkün gibi görünmüyor. yapabileceğiniz şeyler sınırlı. en önemlisi konuştuğunuz satış temsilcisi ile olan diyalog sözde kalmış, keşke ortada yazılı birşeyler olsaydı.
ikinci şey direkt servis müdürüne çıkabilirsiniz, satış temsilcisi ile olan konuşmanızı aynen aktarabilirsiniz, hatta araya hatırlı birilerini sokabilirseniz belki aracınız yenilenemez ancak bayiden birkaç eşantiyon alabilirsiniz (ücretsiz bakım, aksesuar, vs)
olaya bir de iyi yönünde bakın:
aracınızın MTV tutarı 1 yıl erken kademe düşecek :D

Teşekkürederim..

emre cvc

« Yanıtla #5 : Eylül 03, 2011, 11:22:13 ÖS »
gecmişolmuş, yazık olmuş :(

ateşbey

« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2011, 11:29:28 ÖS »
gecmişolmuş, yazık olmuş :(
tesekkürederim.sağlık olsun ne diyelim

Can_GnyL

« Yanıtla #7 : Eylül 04, 2011, 11:47:38 ÖS »
sorun etme bence çık müdüre

ateşbey

« Yanıtla #8 : Eylül 05, 2011, 08:20:39 ÖS »
sorun etme bence çık müdüre
çıktım bu gün müdüre laf yetiştireceğim diye doğru düzgün konuyu bile anlayamadı kadın.hep haklıyız hep haklıyız dedi en sonda ben satış temsilcisini uyarırım dedi.haklı oldukları bir konuda satış temsilcisini neden uyaracak onuda anlamadım.Şansızlık bendeki.satış temsilcisi öbür şubeye atanmış.1 saat sonra satış temsilcisi beni aradı oda fabrikayı suçluyor.ordan bize en erken kasım dedilerde sonra ağustos ortası gönderdilerde iyiki 2011 aldın 2012 model herşeyiyle aynı ama 2-3 milyar fazla öderdinde.......bildiğiniz ticari açıklamalar.hem sen haklısın özür dileriz diyor temsilci hem eldevar sıfır.....

DENON

« Yanıtla #9 : Eylül 05, 2011, 08:41:46 ÖS »
inallar kimi kandırmadı kı , elındekılerı erıtmek için resmen yalan söylüyorlar, siz magdurıyetınızı belırten bır yazı yazıp honda türkiye ye mail atın, inalların bu yaptıgı bır değil beş değil

ateşbey

« Yanıtla #10 : Eylül 05, 2011, 10:16:00 ÖS »
inallar kimi kandırmadı kı , elındekılerı erıtmek için resmen yalan söylüyorlar, siz magdurıyetınızı belırten bır yazı yazıp honda türkiye ye mail atın, inalların bu yaptıgı bır değil beş değil
burda konuyu açtığım gün attım maili.satış temsilcisi mail attığımıda söyledi.sanırım inallara maili bildirmisler.bekliyorum bakalım honda türkiye beni arayıp dinleme zahmetine katlanacakmı

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 05, 2012, 04:48:36 ÖS »
geçmiş olsun bu firmaları anlamak mesele

bbhnda

« Yanıtla #12 : Ocak 05, 2012, 05:28:16 ÖS »
fiyat olarak kaça aldınız acaba aracınızı 2012 olsa kaç isteyeceklermiş? geçmiş olsun bu arada.mağduriyetiniz için tüketici haklarına başvurabilirsiniz